Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Lisans Programı

sonbahar
Doktor

Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Lisans Programı

Mesaj gönderen sonbahar » 25 Ağu 2011, 20:11

Bu program, sosyolojiye ilgi duyan ve örgün öğretime devam etme olanağı bulamayan öğrencilere sosyoloji eğitimini alma olanağı sağlamaktadır. Dolayısıyla bu program uzaktan eğitim yoluyla sosyoloji eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır. Dört yıllık lisans eğitimi süresince sosyoloji eğitimi alan öğrenciler uzman sosyologlar olarak mezun olacaklardır.

Uzaktan eğitim yoluyla sosyoloji bölümlerini tercih eden öğrenciler yerel ve küresel düzeydeki toplumsal değişmeleri anlayabilecek ve temel sosyal problemleri çözümleyebilecektir. Sosyoloji lisans programında çağın gerektirdiği kuramsal ve uygulamalı bilgiler öğrencilere aktarılarak düşünen, sorgulayan, eleştiren ve toplumsal refahın gelişimine katkıda bulunan uzman sosyologlar yetiştirilecektir.

Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji lisans programını bitiren öğrenciler, sosyoloji ve ilgili alanlarda yüksek lisans ve doktora programlarına başvurabilir. Mezun öğrenciler başta araştırma şirketlerinde araştırmacı ve büyük şirketlerde insan kaynakları uzmanı olmak üzere özel ve kamu sektöründe çalışabilir.

1. yıl
SOSYOLOJİYE GİRİŞ
TÜRK SİYASAL HAYATI
İKTİSADA GİRİŞ
PSİKOLOJİYE GİRİŞ
SOSYAL POLİTİKA
SOSYOLOJİDE ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

2. yıl
İSTATİSTİK
SOSYOLOJİ TARİHİ
TOPLUMSAL DEĞİŞME KURAMLARI
SİYASET BİLİMİ
ANTROPOLOJİ
FELSEFE
SOSYAL PSİKOLOJİ
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ

3. yıl
ÇAĞDAŞ SOSYOLOJİ KURAMLARI
EKONOMİ, ENDÜSTRİ VE TOPLUM
TOPLUMSAL TABAKALAŞMA VE EŞİTSİZLİK
AİLE SOSYOLOJİSİ
KÜLTÜR SOSYOLOJİSİ
TOPLUMSAL CİNSİYET SOSYOLOJİSİ
YABANCI DİL (İNGİLİZCE/ALMANCA/FRANSIZCA)

4. yıl
KENT SOSYOLOJİSİ
YENİ TOPLUMSAL HAREKETLER VE KÜRESELLEŞME
TÜRKİYE'DE SOSYOLOJİ
DİN SOSYOLOJİSİ
MEDYA SOSYOLOJİSİ
HUKUK VE SUÇ SOSYOLOJİSİ
TÜRK DİLİ

O Şimdi Üniversiteli

“Açıköğretim Fakültesi” sayfasına dön