Atatürk Üniversitesi AÖF

sonbahar
Doktor

Atatürk Üniversitesi AÖF

Mesaj gönderen sonbahar » 25 Ağu 2011, 20:46

Anadolu ve istanbul üniversitesinden sonrada Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesini açtı. Şu an için sınırlı bölüm ile hizmet versede önümüzdeki eğitim döneminde bölüm sayısı dahada artacaktır. Konunun hemen başında belirtelim harçlar oldukça yüksek.

Atatürk üniversitesinden yapılan açıklamada;
“Vizyonumuz, Eğitim-öğretim kalitesi ve kişi odaklı hizmet anlayışıyla, Üniversitemizin yarım asrı aşan bilgi ve birikiminden de yararlanarak, ulusal ve uluslararası alanda açıköğretim programları konusunda öncelikli ve tercih edilebilir, Uluslararası standartlardaki eğitim ve öğretim metotları ile alanında gerekli bilgi ve beceriyle donatılmış, sosyal sorumluluk ve çevre bilincine sahip, her türlü rekabete açık öğrenciler yetiştiren, bir eğitim kurumu olmaktır. ” denildi.

SIK SORULAN SORULAR

SORU: Üniversiteniz acıköğretim fakültesi bünyesinde açılmış olan programların kayıt tarihleri, kayıt yerleri ve kayıt olma şartlarının neler olduğu öğrenmek istiyorum. Bu bölüme kayıt için LYS sınavına girmek şart mı ya da lisans mezunları direk olarak kayıt yaptırabiliyor mu? Ayrıca ben sosyal bilgiler öğretmenliğinden bu yıl mezun oldum yeniden sınava girmeme gerek var mı?
CEVAP: Fakültemizde açılmış olan programlara öğrenci yerleştirme işlemleri YGS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından yapılacaktır. Programlara yerleştirilen öğrencilerin kayıtları internet üzerinden yapılacaktır. Bu programlara kayıt yaptırabilmeniz için YGS`ye girmiş olmanız gerekmektedir. Öğrenci yerleştirme işlemi Yükseköğretim Kurulunun belirleyeceği usul ve esaslar kapsamında yapılacaktır. Konu ile ilgili usul ve esaslar 2011 ÖSYM tercih kılavuzunda yer alacaktır.

SORU: Açıköğretim Fakültesi Programlarına 2012 yılında (DGS sınavına girerek) dikey geçiş yapma imkânımız var mı? Varsa eğer bazı derslerden muaf olabilecek miyiz? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencisiyim, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne de kayıt yaptırabilir miyim?
CEVAP: 2011-2012 eğitim-öğretim yılında Fakültemiz programlarına dikey geçiş yolu ile kayıt yaptırma imkânı bulunmamaktadır. Fakültemizde açılan Programlarda daha önce görmüş olduğunuz derslerden muafiyet olmayacaktır. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencisi iseniz, iki açıköğretim programında birden öğrenim görmeniz mümkün değildir.

SORU: Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi, Önlisans Programından 2010- 2011 döneminde mezun olacak durumdayım. Üniversitenizin Açıköğretim Fakültesi, Lisans Programlarına dikey geçişle öğrenci alımı konusunda bilgi almak istiyorum.
CEVAP: Önlisans mezunlarının Fakültemizde açılacak olan bu programlara 3.sınıftan itibaren devam edip alanlarında lisans mezunu olmalarına yönelik, şu an için herhangi bir uygulama söz konusu değildir. İlerleyen dönemlerde programların 3 üncü sınıfta eğitim-öğretime başlamasıyla birlikte programlara yapılacak olan dikey geçiş talepleri Yükseköğretim Kurulunun ilgili mevzuat hükümlerine göre değerlendirilecektir.

SORU: Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine ikinci üniversite kapsamında öğrenci alımı yapılacak mıdır?
CEVAP: Fakültemizde 2. Üniversite uygulaması bulunmamaktadır.

SORU: Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama (POLİTAM) Programını okuyup bitiren birisi sonunda 4 yıllık fakülte mezunumu sayılacak ve eğitim bitimi sonunda üniversite diploması mı verilecek. Ayrıca bu programa kimler başvura bilir şartlar nelerdir?
CEVAP: Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama (POLİTAM) Programını bitiren birisi alanında lisans mezunu olacak ve Üniversite diploması alacaktır. Halen emniyet teşkilatında emniyet hizmetleri sınıfında görev yapan ve herhangi bir iki yıllık önlisans programını bitirenler programa kayıt yaptırabileceklerdir. Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programına Emniyet hizmetleri sınıfında çalışan ve önlisans diplomasına sahip olanlar müracaat edebileceklerdir. Halen açıköğretim yolu ile öğrenim görmekte olanlar bu imkandan faydalanamayacaklardır.

SORU: Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama (POLİTAM) Programı ile ilgili olarak ders geçme sistemi, ücretin kapsadığı dönemler sınıfta kalınması halinde ücretlerin tekrarı veya miktarı, ders kitaplarının temin yerleri ile 1200 liralık ücretin defatenmi yoksa her yıl için mi ödeneceği konusunda bilgi verebilir misiniz?
CEVAP: Fakültemiz web sayfasında konu ile ilgili açıklayıcı bilgiler mevcuttur. Bununla birlikte;
1- Program yarıyıllık kredili bir sistemdir.
2- Ücret yıllık olarak belirlenmiş olup, belirlenen bu ücret 2011-2012 öğretim yılı içindir. Programa kayıt yaptıracak olan öğrenciler bu ücreti 12 aylık eşit taksitler halinde ödeyeceklerdir.
3- Süresi içerisinde mezun olamayan öğrenciler için mali konularda 2547 sayılı kanunun ilgili hükümleri uygulanacaktır.

SORU: Sınavlar nasıl yapılacaktır?
CEVAP: Sınavlar, öğrenci yoğunluğuna bağlı olarak oluşturulacak olan sınav merkezlerinde gözetim altında ve oturumlar halinde, yüzyüze yapılacaktır.

Üniversite web sayfası: http://www.atauni.edu.tr/#birim=acik-ogretim-fakultesi

O Şimdi Üniversiteli

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Atatürk Üniversitesi AÖF

Mesaj gönderen Doçent » 13 Nis 2014, 20:36

ata üni iş güvenliği bölümü 2 yıllık geçen yıl açılmış açıkcası bu bölümü düşünmeye başladım :D sadce düşündüren eğitiminde online sınavının olması ara vizelerinin yıl sonu sınavları merkezlerde olcak ama :? bölüm için ücret 290 tl bahar ve güz döneminde...aslında 4 yıllık bölümde seçebilirim ama annem yaşlı onu asosyal kardeşimle bırakıp gitmek istemiyorum :? en iyisi aöf okumak ve 2 yıllık
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 10 Haz 2015, 20:24

Kitap olmaması sıkıntı. Yeni olduğu için süper hizmetleri yok. Mesela sınavlarda hatalı sorular çıkabiliyor. Geriye kalan her şey güzel. Ben birde ünitelerin içerisindeki notları yeterli bulmuyorum tabii bu benim fikrim ve okuduğum bölümle de alakalı olabilir.

Seneye okulum bitince özel güvenlik okumak istiyorum bende. :37:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 24 Ağu 2016, 01:58

ATA AÖF materyal ücreti 950 tl olmuştur :39:

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 24 Ağu 2016, 21:05

Bende meslek lisesi çocuk Gelişimi mezunuyum.ocakta başvuru yaptım ve sınavsız geçiş hakkımı kullandım.temmuzdada tercihlerimi yaptım.4 tane tercih yaptım ve 3 üçocukgelişimi bölümü YDÜ. (2yıllık) sadece birini sosyal hizmetler seçmiştim. Kısmet buki sosyal hizmetler çıktı.kayıt işlemlerinde bitti geçen hafta.şu an Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmetler bölümünde öğrenciyim :.yehuu: kayıt parası 300 tl aldılar.ama kitap olmaması kötü hakkaten.dersleri net üzerinden vereceklermiş.
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 25 Ağu 2016, 17:16

[quote="nivli_83"]Bende meslek lisesi çocuk Gelişimi mezunuyum.ocakta başvuru yaptım ve sınavsız geçiş hakkımı kullandım.temmuzdada tercihlerimi yaptım.4 tane tercih yaptım ve 3 üçocukgelişimi bölümü YDÜ. (2yıllık) sadece birini sosyal hizmetler seçmiştim. Kısmet buki sosyal hizmetler çıktı.kayıt işlemlerinde bitti geçen hafta.şu an Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmetler bölümünde öğrenciyim :.yehuu: kayıt parası 300 tl aldılar.ama kitap olmaması kötü hakkaten.dersleri net üzerinden vereceklermiş.[/quot

hoşgeldin bendensin :34: 2 yıllık 300 de lisansı 950 :26: ve artı bundan sonra 4 yanlış bir doğruyu götürcek...

vize 30 final 70 uygulaması ata içinde geçerli...online vize kalktı

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 25 Ağu 2016, 21:27

Ben mezun oldum bu sene. Darısı başınıza kızlar. Sistemi değişmeden bitti çok şükür.

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 28 Ağu 2016, 03:53

4yanlış bir doğru yu götürüyorsa desene benim işim yaş :shock:
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

“Açıköğretim Fakültesi” sayfasına dön