ADALET

sonbahar
Doktor

ADALET

Mesaj gönderen sonbahar » 25 Ağu 2011, 19:15

Programın amacı, çağdaş ve evrensel değerler ışığında, yargı örgütünde temel hukuk bilgisine sahip ara insan gücü gereksinimini karşılayabilecek kuramsal bilgi altyapısı olan, bu bilgiyi kullanabilen ve teknolojiyi izleyebilen öğrenciler yetiştirmektir.
Hakim ve savcılara yardımcı eleman sağlama ile birlikte ceza ve infaz kurumlarında ve adalet hizmetleri bünyesinde kamu ve özel sektörde çalışan veya çalışmak isteyen personelin uzaktan öğretim yoluyla eğitimi ve bilgi gereksinimlerini gidermek amaçlanmaktadır.

1. yıl
ANAYASA HUKUKU
HUKUKA GİRİŞ
HALKLA İLİŞKİLER VE İLETİŞİM
MEDENİ USUL HUKUKU
YARGI ÖRGÜTÜ VE TEBLİGAT HUKUKU
KALEM MEVZUATI
TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ
YABANCI DİL (İNGİLİZCE/ALMANCA/FRANSIZCA)

2. yıl
İNSAN HAKLARI VE KAMU ÖZGÜRLÜKLERİ
CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU
İNFAZ HUKUKU
İCRA İFLAS HUKUKU
MEMUR HUKUKU
TÜRK DİLİ
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ

O Şimdi Üniversiteli

yel1z
Acemi

Re: ADALET

Mesaj gönderen yel1z » 05 Mar 2013, 23:07

allahım ya ben bu bölümü istiyorum inşallah olur...

murattt

Mesaj gönderen murattt » 06 Mar 2013, 00:11

Bu bolümù herkes çok istiyor.

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 06 Mar 2013, 05:32

Hevesinizi kirmak gibi olmasin ama bu bolumle ne yapabilirsini?

Inanuyorum ki bu bolumu isteyen binler hatta on binler vardir lakin isteyenden cok su an okumakta olan ve mezun var. Bu bolum alenen patladi.

O kadar cogaldilar ki eskiden bu bolum mezunlari icra mudur yardimcisi sonrasinda mudur olup 3bin tl alirdi.
Simdi yonetmelik degisiyor ve bu arjadaslar sadece icra memuru olacaklar. 8 yil disiplin sucu olmazsa sonrasinda mudurluk sinavlarina girip mud. Yard. Olacaklar. Bildigim kadari ile su anda Turkiyeye 8-10 yil yetecek kadar bu bolum mezunu var ve eskisi kadar alim yapmiyorlar son 2007-2012 yilini inceleyin kac bin kisi almislar gorun. Yazik etmeyin 2 yiliniza.

Olmadi ben 900TL ye takip elemanligi yaparim bir hukuk burosunda diyorsaniz diyecek birseyim yok.
Memurlugun hukmude kalmiyor artik, yemek parasi, yol parasi, mesai ucreti kalkti zaten. Askeri ucret ile arasindaki ucurum gittikce kapsnacak.
Demem o ki memurluk dusunuyorsaniz A sinifi memurluk icin paralayin kendinizi....
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Mesaj gönderen matias26 » 03 Ağu 2013, 05:13

bu bölümün sıkıntılarını bilerek tercih ettim ama artı eksileri tartarsak diğer bölümlere göre daha cazip görünüyor. her bölümden mezun sayısı zaten çok en kötü özel sektörde avukat katipliği yapılabilir ayrıca sınavsız geçişle 4 yıllık kamu yönetimi iktisat gibi bölümler okunabilir dgs zor fakat hukuk fakültesine geçilebilir bu avantajlarına baktığımızda aöf içinden seçilcek iyi bölümlerden biri gibi gözüküyor.
Genel kültür/Mezun!

Adalet!

“Aöf Ön Lisans Bölümleri” sayfasına dön