Sosyal Bilimler Programı

emrahk
Onursal Üye

Re: Sosyal Bilimler Programı

Mesaj gönderen emrahk » 03 Eki 2011, 16:14

Hayırlı olsun Fays, ilk yıl 8 desiniz mi var, dönem başı 4 ders mi olacak yani?..

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 09 Eki 2011, 16:31

Fays öncelikle hayırlı olsun.bende 2012 kpss ye önlisans olarak gireceğim.lise kpss den 85 almıştım ama yerleştirecekleri yok.önlisanslar bu konuda daha avantajlılar.
2011 ek yerleştirme ile ilgili kuralları okuduysan şöyle bir madde var:"Merkezî Yerleştirmede bir örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar ile kontenjan
sınırlaması olan açıköğretim programlarına yerleştirilmiş olan adaylar, Anadolu Üniversitesinin
kontenjan sınırlaması olmayan açıköğretim lisans ve ön lisans programlarına Ek Yerleştirme için başvuru yapabileceklerdir."
senin bölümünde kontenjanlı olduğu için ve zaman sorunun yoksa ek tercihlerde kontenjansız bir aöf seçip iki bölüm birden bitirip kpss de şansını ikiye katlayabilirsin.harç ücreti 71 tl imiş.
Çok teşekkürler. Benim bölümüm kontenjansızdı Sonbahar ama şimdilik tek bölüm yeter, önemli olan ilk yıl derslerini verebilmek ve KPSS'ye iyi hazırlanmak. İkinci yıl herşey kolay olacak. Sonra da lisans tamamlama yaparım. Hatta aldığım duyumlara göre Sosyoloji'ye de artık lisans tamamlama kapsamında geçiş yapılabilecekmiş.

emrahk yazdı:Hayırlı olsun Fays, ilk yıl 8 desiniz mi var, dönem başı 4 ders mi olacak yani?..
Evet dostum ilk yıl 8 ders var. Ama hayır dönem başı 4 olmuyor. Vize de bütün derslerin konularının bir bölümünden, finalde de hepsinden sorumluyuz. Yani her sınavda bütün derslerden sınava gireceğiz.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Eki 2011, 18:17

Anladım dostum, hepimiz için hayırlısı olsun...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 09 Eki 2011, 19:46

O değil de sabah 8.30'da başlayıp 23.00'dan önce çıkamadığım bir işte çalışıyorum, bu şekilde derslere çalışmak oldukça sıkıntılı olacak ama, bakalım artık.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 10 Eki 2011, 09:05

Aynı durumdayız Fays (gerçi o kadar geç saatlere kadar çalışmıyorum ama) zor olacak hepimiz için....

Mustafa Kemal Atatürk

yıldızımm
Çırak

Mesaj gönderen yıldızımm » 06 Nis 2012, 13:57

bu bölüme geçmek zormu kontenjanlı diye biliyorum ygs ye girdim 140 ı aşmam yeterlimi sosyolojiye direk geçiliyormu kısacası her şeyi anlatacak biri varmı lütfennn

yıldızımm
Çırak

Mesaj gönderen yıldızımm » 06 Nis 2012, 13:59

Fays yazdı:Bu bölüme yerleştim. Hem ilgi alanım olduğu için hem de KPSS'yi düşündüğüm için. Bakalım artık...

nasıl yerleştin kaç puanla kontenjanlı bölümmü

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 25 Nis 2012, 00:09

yıldızımm yazdı:
Fays yazdı:Bu bölüme yerleştim. Hem ilgi alanım olduğu için hem de KPSS'yi düşündüğüm için. Bakalım artık...

nasıl yerleştin kaç puanla kontenjanlı bölümmü

Kontenjanlı değil, YGS'de AÖF için yeterli barajı aştığında diğer kontenjansız bölümler gibi bunu da tercih edebilirsin ve %100 yerleşirsin. Benim puanım 348 falandı yanılmıyorsam, yüksekti yine de bu bölümü seçtim. Sosyolojiye geçiş konusu oldukça muallak, kimi yasa çıktı artık geçilebiliyor diyor. İş yoğunluğumdan dolayı vakit ayırıp araştıramıyorum da.

“Aöf Ön Lisans Bölümleri” sayfasına dön