Laborant ve Veteriner Sağlık Programı

sonbahar
Doktor

Laborant ve Veteriner Sağlık Programı

Mesaj gönderen sonbahar » 25 Ağu 2011, 19:22

GENEL BİLGİ

Laborant Ve Veteriner Sağlık Önlisans Programı, Açıköğretim Fakültesi bünyesinde 2002 yılında açılan bir programdır.
PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Uzaktan Eğitim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca kendi alanlarında örgün öğretim veren programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ

Programın amacı, hayvan sağlığı, suni tohumlama ve laboratuvar hizmetlerini bilip uygulayabilecek nitelikte teknikerler yetiştirmektedir.

SUNULAN OLANAKLAR

Laborant Ve Veteriner Sağlık Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

O Şimdi Üniversiteli

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Laborant ve Veteriner Sağlık Programı

Mesaj gönderen kripton » 12 Ara 2011, 10:08

Yazıyı okudum bu bölümü düşünenler var mı arkadaşlar. Anladığım kadarıyla yüzyüze eğitim ve staj şartı yok değil mi :?: Bu konudan emin olmak istiyorum. Bilen varsa cevap yazabilir mi :?:
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 12 Ara 2011, 18:53

Bugün aradım bulunduğum ildeki Aöf bürosunu. Yüzyüze eğitim şartı yok dedi. Staj zorunluluğu da yokmuş, yokmuş ama 2011 itibariyle zorunlu hale geldi dedi :( Ben de sevinmiştim içinde biyoloji dersi olan bir Aöf bölümü buldum diye hevesim ve sevincim 3-5 gün sürdü :( Umarım istediğim ve severek okuyacağım bir bölüm açar AÖF. Bekliyorum :wink:
Resim

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 11 Mar 2012, 10:07

kripton bu bölümün tam sana göre olduğunu düşünüyorum, staj olmasıda daha iyi kendini geliştirmen açısından ama tabi çalışıyorsan zor fakat 2 sene sonra daha iyi iş imkanlarına sahip olucaksın mezun olunca...Düşün derim ben..

anyhill
Çırak

Mesaj gönderen anyhill » 11 Mar 2012, 16:48

kpss ye girip laborant olarak atanılabiliniyor mu bu bölümü bitirince???

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 11 Mar 2012, 22:47

Bu konuda bir fikrim yok
Resim

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 20 Mar 2012, 20:11

bu bölümü okuyan bir öğrencinin anadolu üni.aöf e attığı mesaj:
AÖF LABORANT VE VETERİNERLİK FAKÜLTESİNDE (ÖNLİSANS) OKUMAKTAYIM. SORUNUM İSE; OKULU BİTİRDİĞİM ZAMAN HERHANGİ BİR KAMU KURUM VE KURULUŞUNDA İŞE BAŞVURAMIYORUM, STAJ YAPAMIYORUM, ÇÜNKÜ 2 YIL BOYUNCA GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIPTA BİTİRECEĞİMİZ OKULUN DİPLOMASI HİÇ BİR HASTANEDE, HİÇ BİR KURUMDA GEÇERLİ OLMADIĞI GİBİ, ÖZELLİKLE AÖF’DEKİ LİSANS PROGRAMLARINA DA GEÇMEME MANİDARDIR. BEN VE BENİM GİBİ BU BÖLÜMDE OKUYUPTA MAĞDUR OLAN ARKADAŞLARIMIN MAĞDURİYETİNİN GİDERİLMESİNİ SAYGILARIMLA ARZ EDERİM.
O Şimdi Üniversiteli

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 21 Mar 2012, 01:26

Hımm bölüm seçerken gözönünde bulundurulması gereken çok üzücü bir durum! :roll:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 21 Mar 2012, 11:17

Bu mağduriyetlerden dolayı staj zorunluluğu gelmiş olabilir. Dersler de de değişmeler olmuş.
Resim

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 08 Tem 2021, 00:09

YKS sınavlarına girerek puanını tutturduğunuz tüm bölümlerde okuyabilirsiniz.

“Aöf Ön Lisans Bölümleri” sayfasına dön