Isınma Köşesi

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Isınma Köşesi

Mesaj gönderen Berber » 09 Ara 2014, 22:31

Merhaba arkadaşlar taze güdümlü fırından yeni çıkmış bir konu açtım size bu konuda her şey serbest: ''magazin , spor, teknoloji, din, bilgi'' vesasire...

Arkadaşlar facebook nedir? Ne işe yarar? Yararları ve zararları nelerdir?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Isınma Köşesi

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 09 Ara 2014, 23:20

facebook aslında güzel sosyal paylaşım sitesi; ama bazı belli belirsiz insanlar kötü amaçta kullanıyorlar ve bazı insanlar tepki gösteriyor ve benim ailem gibi, benim facem yok, olsa babam kızar çünkü televizyonda izliyoruz zararlarını gösteriyorlar
bu foruma üyeliğimden de haberleri yok ama öğrenseler buna kızmazlar çünkü bu başka ve faydalı bir şey

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 09 Ara 2014, 23:23

htc-directioner yazdı:facebook aslında güzel sosyal paylaşım sitesi; ama bazı belli belirsiz insanlar kötü amaçta kullanıyorlar ve bazı insanlar tepki gösteriyor ve benim ailem gibi, benim facem yok, olsa babam kızar çünkü televizyonda izliyoruz zararlarını gösteriyorlar
bu foruma üyeliğimden de haberleri yok ama öğrenseler buna kızmazlar çünkü bu başka ve faydalı bir şey
Yorumlarına bitiriyorum ya :D
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 09 Ara 2014, 23:29

tayfun29 yazdı:
htc-directioner yazdı:facebook aslında güzel sosyal paylaşım sitesi; ama bazı belli belirsiz insanlar kötü amaçta kullanıyorlar ve bazı insanlar tepki gösteriyor ve benim ailem gibi, benim facem yok, olsa babam kızar çünkü televizyonda izliyoruz zararlarını gösteriyorlar
nasıl anlamadım???

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 10 Ara 2014, 03:05

htc-directioner yazdı:
tayfun29 yazdı:
nasıl anlamadım???
Valla bu devirde sizin aileniz gibi aile bulmak cok zor.Artik birak cocuklari ebeveynler bile kullanıyor.Ayrica babanin sozunden cikmadigin icibde tebrik ed :45: erim
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 10 Ara 2014, 10:01

Facebook bırakalı iki bilemedim 3 gündür bıraktım silme onayı verdim 2 hafta sonra hesabım toz olacak beter olsun. Ben facebooktan nefret ediyorum neden mi? Çünkü facebook kurucusu Mark Zuckenberg adında bir aşağılık biri kendisi yahudi asılıdır saniyede bilmem kaç milyon dolar para kazanıyor yeni öğrendim bu sosyal sitelerin yabancı servislere hizmet ettiğini, bu aşağılık da o paraları siyonistlere veriyor onlarda silah alıp biz müslümanları katlediyorlar buna engel olabilir miyiz? Olabiliriz. Çok sevdiğin ideallerinden vazgeçmek kaydı ile mesela sende facebook kullanma coca cola içme vesaire vesaire bu köpeklere bırak et vermeyi kemik bile vermeyin bak vallahi diyorum herkes elini taşın altına koysun ben başlattım siz bitirin sizde benim gibi yapın ve başkalarına güzel güzel anlatın bir kişiden milyonlar doğacaktır bu da onların pazarlarına darbe vurmak anlamına gelir gelin bunu yapalım yalvarıyorum size bak gelin söz verelim el birliği ile bu kıyamı başlatalım her ne kadar uzak şehirlerde yaşasak bile başarabiliriz uzaklıklar bize engel değildir. Bütün açacaklarımızı, kalemlerimizi namlularımızı, tüfeklerimizi, defterlerimizi, kitaplarımızı emperyalist güçlere doğrultalım. Ben defter bile alırken üzerinde ingilizce yazılan defterleri kolay kolay almıyorum her şeyin sadesi iyidir. Bu kıyamı ben başlattım sizler de bana destek verirseniz biz onları alaşağı ederiz. Buna gücümüz yeter çünkü biz halkız güç biziz mustazaflar biziz gelin emperyalist güçlere direniş gösterelim sizlerde bırakın facebooku coca cola içmeyin telefon elinizden geldiğince telefon kulübelerinde görüşme yapın o da olmasa böyle dokunmatik telefonlar kullanmayın çünkü o kameralardan takip ediliyorsunuz. Basit bir telefon kullanmaya en azından özen gösterin. Facebookta öyle sizin resimleriniz paylaşımlarınızı hüviyetiniz ve bilgileriniz hep yabancı servislere gidiyor önemli olun ya da olmayın alçaklar dosya yapıyorlar yarın bir gün onların aleyhine bir şey yaptığınız zaman size o dosyayı koz olarak kullanıyorlar. Artı facebook demek siyonistlere hizmet etmek demektir. Onlara koz vermek demektir. Facebooku kullanmamak demek filistin davasına sahip çıkmak demektir. Bu yazımı okuyan mustazaflar kalkın ve siper güçlere karşı mukavvemet gösterin. Bu ideallerinizden vazgeçin ki onların aşağılık putlarını yani facebooklarını twitterlerini yıkalım cocacola şirketlerini batıralım tekrar ediyorum birden milyonlar doğacaktır.
En son Berber tarafından 10 Ara 2014, 11:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 10 Ara 2014, 10:32

bende faceyi sevmiyorum facemde yok zaten.zaten bilgisayarı yeni aldım netle daha yeni tanışıyorum :utanma:
sanal alemi sevmiyorum.
Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 10 Ara 2014, 10:35

bence face işe yaramıyor bana bir yararı yok :43: vakit kaybı
zararı çok insanlar telden kafasını kaldırmıyor.bir araya gelince sohbet edilmiyor
herkezin elinde ya tablet ya da telefon var.yakında konuşmayı unutacaklar :yemek:

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 10 Ara 2014, 10:38

tebessüm; sadece facebook değil batılıların filmlerini bile izlemeyin o filmler özellikle affedersiniz müstehcen filmler var mesela asla izlemeyin o filmler sizin manevi dünyanızı alt üst edecek yıkacak düzeyde hazırlanmıştır. Siz mustazafların islami dünyasını yıkacak düzeyde hazırlanmıştır ben asla amerikan filmlerini ve daha doğrusu yabancı filmler izlemiyorum ben onlara karşı bir kurşun sıkamıyor isem en azından bu şekilde cephe alıyorum dünyada 1 milyar müslüman var her 1 müslüman bir kova su dökse bunları sel götürür.
Hadi gelin bana destek verin de başlatalım bu direnişi. Onların o alçakların putlarını yıkacağım ben başlatacağım bu direnişi çevreye de anlatacağım başarırsam islami bir devrim ışığı bize görülecektir

Siz ey gençler geleceğin mimarları evlendiğiniz zaman kendi sülbünüzden gelecekleri de islami bir çerçevede yetiştirin çünkü dışarısı yamyamlar ile dolu siyonistler kendi çocuklarını yetiştirirken bizi onlara o kadar kötü anlatıyorlar ki o kadar necis ve şaibeli gösteriyorlar ki onlarda ileride bizi katledecek zemine getiriyorlar sizler de bilakis bunu tam tersine yapın. Kendi çocuklarınıza yahudileri ve hristiyanları anlatın çocuk basiret sahibi olduğu zaman onlara düşmanların kim olduğunu gösterin ve düşmanlarına karşı zafer kazanacak stratejileri öğretin ona. Ben islamı korumak istiyorum ve anlatmazsam sahadan çekilmekle islam korunmaz. Benim bu başlattığım isyan psikolojik savaştır savaşımın ilk kuralı emperyalist güçlerin Allah birdir dediğine bile inanmayın ve savaşımın ilk kuralı Amerikan'ın patronluğunu reddetmektir. Humeyni'nin dediği gibi.
En son Berber tarafından 10 Ara 2014, 10:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 10 Ara 2014, 10:41

REHBER yazdı:tebessüm; sadece facebook değil batılıların filmlerini bile izlemeyin o filmler özellikle affedersiniz müstehcen filmler var mesela asla izlemeyin o filmler sizin manevi dünyanızı alt üst edecek yıkacak düzeyde hazırlanmıştır. Siz mustazafların islami dünyasını yıkacak düzeyde hazırlanmıştır ben asla amerikan filmlerini ve daha doğrusu yabancı filmler izlemiyorum ben onlara karşı bir kurşun sıkamıyor isem en azından bu şekilde cephe alıyorum dünyada 1 milyar müslüman var her 1 müslüman bir kova su dökse bunları sel götürür.
Hadi gelin bana destek verin de başlatalım bu direnişi.
benim evimde tv bile yok yani izlemiyorum :28: herkese göre asosyalim
iyi ki de kaldırdım çünkü misafirliğe gelen tv izliyor sohbet paylaşım yok :39:

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 10 Ara 2014, 10:47

Misafir için düşünme her harikulalede batılılara cephe alıyormuşsun gibi hareket et.
Misafirlere hürmet et ayrıldığında sizden memnun olsunlar memnun olsunlar ki Allah da uhrevi alemde sizi memnun etsin size rahmetini verdikçe versin. O en büyük kerem sahibidir.

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 10 Ara 2014, 10:53

REHBER yazdı:Misafir için düşünme her harikulalede batılılara cephe alıyormuşsun gibi hareket et.
Misafirlere hürmet et ayrıldığında sizden memnun olsunlar memnun olsunlar ki Allah da uhrevi alemde sizi memnun etsin size rahmetini verdikçe versin. O en büyük kerem sahibidir.
yakınlarımız arkadaşlarımız bizleri dinlemezken yada birlik olmadan
olmaz ki...ülkemizde kardeşler arasında kırgınlık var sürekli bizleri
bir birimize düşürüyorlar.bizler ise gözlerimizi açmamakta ısrar ediyoruz
bu vatan kolay kazanılmamış ama göremiyoruz.

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 10 Ara 2014, 11:02

zaten zor olan yer orası onlara gösterin göstererek yapın ama riyakarlık yapmayın onlara güzel davranışlarınızı numuneler sergileyerek yapın direniş sabır işidir güzel bir çalışma yapın bu konuda anlatın anlatmaktan korkmayınız

bak benim kardeşim metin 2 bağımlısı idi o kadar yalvardım yakardım konuştum Allah'a hamt olsun geçen hafta haber etti bana dedi ki abi metin 2 bıraktım o kadar mutlu oldum ki ama ne kadar çok uğraştım bir görseydin.

mesela facebooktan güzel bir şey şu ekmek yediğiniz zaman kırıntılarını gırgırlamayın atmayın bir kaba, kağıda koy ve toprağın üstüne at kuşlar hayvanlar gelsin yesinler bir kaba ssu koy balkonuna ya da kapına ya da bahçene koy hayatta böyle güzel şeyler var.

Ama bunları yaparken insanlara örnek teşkil edecek onların görebileceği şekilde yapın ama riyakarlık niyetiyle değil Allah'ın gözetiminde yapın.

Birlik ve beraberlik meselesi sabır işi gönüllerinizi bağlayın onlara ikramlarda bulunun her şeyi anlatın güzel güzel bunu başarabilirsiniz.

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 10 Ara 2014, 11:08

REHBER yazdı:zaten zor olan yer orası onlara gösterin göstererek yapın ama riyakarlık yapmayın onlara güzel davranışlarınızı numuneler sergileyerek yapın direniş sabır işidir güzel bir çalışma yapın bu konuda anlatın anlatmaktan korkmayınız

bak benim kardeşim metin 2 bağımlısı idi o kadar yalvardım yakardım konuştum Allah'a hamt olsun geçen hafta haber etti bana dedi ki abi metin 2 bıraktım o kadar mutlu oldum ki ama ne kadar çok uğraştım bir görseydin.

mesela facebooktan güzel bir şey şu ekmek yediğiniz zaman kırıntılarını gırgırlamayın atmayın bir kaba, kağıda koy ve toprağın üstüne at kuşlar hayvanlar gelsin yesinler bir kaba ssu koy balkonuna ya da kapına ya da bahçene koy hayatta böyle güzel şeyler var.

Ama bunları yaparken insanlara örnek teşkil edecek onların görebileceği şekilde yapın ama riyakarlık niyetiyle değil Allah'ın gözetiminde yapın.
ne güzel düşünüyorsun ama ben istanbulda yaşıyorum çöpe atılan o kadar çok ekmek var ki
afrika doyar içler acısı.birde buradaki köpek ve kediler ekmek yemiyor :26: hep israf hem
ülke ekonomisine hem de gelecek nesillerin ekmeğine geleceğine yazık.dünyanın kaynaklarını
düşüncesizce tüketiyoruz israf ederken doğmamış neslimizin rızkını çalıyoruz.

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 10 Ara 2014, 11:12

devlet bu israfa el atmalı ama devlet halkını düşünmüyor
amerikada devlet suyunu florluyor halkının dişi çürümesin diye
bizim devletimiz ise 5 tl lik flor ilacının üretimini durduruyor
insanlarımızın küçücük çocukların dişleri çürüyor.

Kilitli

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön