Arkadaşlar Kredi Bilgisi Yardım

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

kasirga

Arkadaşlar Kredi Bilgisi Yardım

Mesaj gönderen kasirga » 21 Kas 2015, 02:58

merhaba arkadaslar ben 1996 dönemi eski bir a.ö.l. ogrencisiyim 2001 senesinde istemeden de olsa bazı sebeplerden dolayı okuyamadım o zamanlar 3 yıllık bir eğitim sistemi vardı biliyorsunuz 144 kredi ile mezun olabiliyorduk 2001 senesinde a.ö.l yi bıraktığım zaman 123 kredim vardı şimdi 2015 senesinde yeni kayıt yaptırdım allah nasip ederse ocak 2016 da sınavlara gireceğim önceden zorunlu dersim yoktu ama eğitim sistemi değişti 4 yıllık olmuşum ve karşıma 25 adet zorunlu ders geldi şimdi 35 kredilik bir ders seçtim bu arada kredilerde çok az olmuş bu ayrı bir saçmalık 1 kredilik bir ders olurmu demekki oluyormuş hadi ders kredilerini düşürdün mezun olma kredilerini neden yükseltiyorsun bunca insanı neden mağdur ediyorsun insan okumak istiyor belki okuyacak parası yok adamın neymiş efendim avrupa standartlarına uygun hale gelmiş hayır hiçde uygun değil mezuniyet kredisini yükseltiyorsan derslerinde kredisi bir zahmet yükselsin neyse konuşulacak çok şey var ama konuyu dağıtmayayım şimdi dediğim gibi 2015 senesinde kayıt oldum 2016 ocakta ilk sınava gireceğim toplam şu anda 123 kreim var mezun olmak için bu 25 ortak dersi vermem gerek yada muaf olmam gerek dil anlatım hariç arkadaşlar ocakta sınavda 35 kredi alsam mayıs ayındaki snavdan 35 kredi alsam en kötü temmuz ayında ve ek sınav olursa mezun olabilirmiyim...

toplam kredim : 123 alan kredim : 0 a.ö.l de okuduğu dönem : 6 toplam dönem : 12

meow1
Acemi

Re: Arkadaşlar Kredi Bilgisi Yardım

Mesaj gönderen meow1 » 21 Kas 2015, 16:09

Hata yapmazsanız sınavlarda her sınavdan 20 25 kredi alırsanız ek sınavlara gerek kalmadan mezun olursunuz zorunlu ders kalmazsa tabi

kasirga

Re: Arkadaşlar Kredi Bilgisi Yardım

Mesaj gönderen kasirga » 21 Kas 2015, 18:18

meow1 yazdı:Hata yapmazsanız sınavlarda her sınavdan 20 25 kredi alırsanız ek sınavlara gerek kalmadan mezun olursunuz zorunlu ders kalmazsa tabi
meow1 teşekkür ederim bu sınavlar ocak mayıs ve temmuz aylarında oluyor değil mi en kötü ihtimalle eylül ayında da ek sınav yapılıyor tek zorunlu ders vermemiz gereken dil anlatım diğerlerinden muaf oluyoruz herhalde 3 kere girildiği zaman en iyisi çok çalışıp bütün zorunlu dersleri verip ocakta 35 kredi mayısta 35 kredi alırsak bu işi allahın izniyle hallederiz herhalde allah yardımcımız olsun gerçekten zr bir eğitim sistemi desr kredileri az mezuniyet kredisi çok yeni başlayacak ve bitirmek için çalışan tüm arkadaşlarımın allah yardımcısı olsun hepinize başarılar dilerim

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön