Lise 3 ün 2. döneminde açık liseye geçiş yapabiliyor muyuz ?

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

semihbayrakcı17

Lise 3 ün 2. döneminde açık liseye geçiş yapabiliyor muyuz ?

Mesaj gönderen semihbayrakcı17 » 01 Kas 2018, 13:59

Merhabalar. Ben Mesleki Ve Tekniki Anadolu Lisesi nde 3. Sınıf öğrencisiyim. Normal derslerim ortalama olarak iyi sayılır fakat bölüm derslerinde hiç başarılı değilim. Hocalarım sınıfta kalabileceğimi söylüyor. Ben de bu sebeple düz açık lise ye geçiş yapmak istiyorum. Fakat aklımda bazı sorular var.

1- Lise 3. ün henüz ilk dönemindeyiz ve dönem arasında açık liseye geçiş yapabiliyor muyuz ?

2-Eğer açık liseye geçiş yapılabiliyorsa Lise 3 ün sınavlarına baştan mı giricem yoksa kaldığım yerden devam mı edicem ?

3- Henüz kasım ayındayız eğer ben bu ayda okula gitmeyi bırakırsam 2. dönemde açık liseye geçiş yaptığım zaman devamsızlık tan sınıfta kalmış sayılır mıyım ?

Yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Lise 3 ün 2. döneminde açık liseye geçiş yapabiliyor muyuz ?

Mesaj gönderen Jezxy » 01 Kas 2018, 18:30

Merhaba :.yehuu:

Şimdi Dikkat Etmeniz Gereken EN BÜYÜK KISIM ŞURASI

Mesleki Liseden Açık Liseye Geçtiğinizde MESLEK LİSESİNDE 3 SINIFA KADAR ALDIĞINIZ MESLEK DERSLERİNİN KREDİLERİ VEYA NOTLARINI KAYBEDİCEKSİNİZ. ALANSIZ DÜZ NORMAL LİSE ÖĞRENCİSİ OLARAK BAŞLAYACAKSINIZ.

VE SORULARINIZA GELİCEK OLURSAK.

1 - Geçiş Yapabiliyorsunuz ... Tahmini Olarak Ocak Ayının Ortalarına Doğru YENİ KAYIT / KAYIT YENİLEMELER AÇILIR.

2 - ŞUAN OKUDUĞUNUZ OKULDA HANGİ SINIFTAN HANGİ DÖNEMDEN İTİBAREN AÇIK LİSEYE GEÇERSENİZ O DÖNEMDEN İTİBAREN AÇIKLİSEDE DEVAM EDİCEKSİNİZ.

3 - AÇIK LİSEDE DEVAMSIZLIK OLAYI YOK .. LAKİN GİTTİĞİNİZ OKULDA DEVAMSIZLIKTAN KALIRSINIZ ... ONU ŞÖYLE İZAH EDİYİM ...

LİSE 3 TESİNİZ OCAK AYINA KADAR YENİ KAYITLAR AÇILMADIĞINDAN SİZ ŞUANKİ OKULUNUZDA MESLEKİ DERSLERİ DIŞINDA DİĞER GENEL KÜLTÜR DERSLERİNİN SINAVINA GİRİP O DERSLERİ ARADAN ÇIKARTMANIZ ÇOK İYİ OLUR. AMA OKULA GİTMEYİP AÇIK LİSEYE GEÇERSENİZ O DERSLERİ AÇIK LİSEDE VERMEK ZORUNDA KALICAKSINIZ.

2018 - 2019 Açık Öğretim Genel Lisesi Dönemlere Göre Haftalık Ders Çizelgesi

BURADA BİZİM DERS ÇİZELGEMİZ MEVCUT. BİR KONTROL EDİN İSTERSENİZ.

semihbayrakcı17

Mesaj gönderen semihbayrakcı17 » 01 Kas 2018, 20:06

Cevabınız için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. :09:

Lakin şunu tam anlayamadım.
Meslek dersleri bana çok yoğun ve çok zor geliyor ayrıca haftada 3 gün bölüm dersi görüyoruz. Normal devamsızlık hakkımız izinli ve izinsiz olarak toplam 30 gün. Ben meslek derslerinin olduğu gün okula gitmesem ve sadece normal derslere gitsem ocak ayına kadar devamsızlığım 30 günü geçmiş olucak yani otomatikmen sınıfta kalıcam. Ocak ayında açık liseye geçersem sınıfta kalmış mı oluyorum yoksa devamsızlık yapmam etki etmiyor mu ?
Umarım ne demek istediğimi açıklayabilmişimdir yazım biraz karmaşık geldi de.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 01 Kas 2018, 20:19

Rica Ederim ...

Hocam Yazınızı Anladım Lakin Bunun Cevabını Bende Tam Olarak Bilmiyorum Ama Mantık Yürütücek Olursak.

Genelde Sınıf Tekrarı Yapan Öğrenci Bir Sonraki Dönemde Vermiş Olduğu Dersleri Yine Görmek Ve Sınava Girip Dersten Başarılı Olması İsteniyor.

Durum Böyle Olunca Açık Liseye Geçtiğinizde Eğer Örgün Eğitimde Mevcut Döneminizde Okulda Kaldığınızdan Dolayı Normal Derslerinizde Başarısız Gözükücek ve Açık Lisede Tekrar Bu Derslerden Sınavlara Girmek Zorunda Kalıcaksınız.

İsterseniz Bu Durumu Okuldaki Müdür veya M.Yardımcısı İle Görüşün Bir Ortak Yolunu Bulabilirsiniz.

semihbayrakcı17

Mesaj gönderen semihbayrakcı17 » 01 Kas 2018, 20:32

Anladım.

Aradığım bir çok sorunun cevabını sayenizde buldum çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim.

İyi akşamlar. :.yehuu: :.yehuu:

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön