Okul bırakma

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

Ysnodkbs

Okul bırakma

Mesaj gönderen Ysnodkbs » 04 Şub 2019, 17:02

Önceliklle selamünaleyküm normalde lise 2 öğrencisiyim geçen sene okuldan hep kaçtım okumak istemedim(7. Sınıftan belli okumak istemiyorum ailemin zoruyla ortaokulu bitirdim)ve devamsızlıktan dolayı lise 1 de kaldım annemle tasdikname mi almaya gittim okula karar veremedim tasdikname mi almadık biraz düşünelim dedik .sonra oto tamire çalışmaya gittim yazın da açıköğretime yazılacaktım 20 gün çalıştım sonra ordaki elemanla kavga ettim işi bıraktım aöl lede yazılmadım bu sene tekrar lise 1 başaldım ilk dönemi zor bitirdim şimdi hala bırakmak istiyorum ne önerirsiniz ne yapmalıyım şu an çok kafam karşık teşekkürler iyi akşamlar

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: Okul bırakma

Mesaj gönderen Profesör » 05 Şub 2019, 10:50

Ysnodkbs yazdı: 04 Şub 2019, 17:02 Önceliklle selamünaleyküm normalde lise 2 öğrencisiyim geçen sene okuldan hep kaçtım okumak istemedim(7. Sınıftan belli okumak istemiyorum ailemin zoruyla ortaokulu bitirdim)ve devamsızlıktan dolayı lise 1 de kaldım annemle tasdikname mi almaya gittim okula karar veremedim tasdikname mi almadık biraz düşünelim dedik .sonra oto tamire çalışmaya gittim yazın da açıköğretime yazılacaktım 20 gün çalıştım sonra ordaki elemanla kavga ettim işi bıraktım aöl lede yazılmadım bu sene tekrar lise 1 başaldım ilk dönemi zor bitirdim şimdi hala bırakmak istiyorum ne önerirsiniz ne yapmalıyım şu an çok kafam karşık teşekkürler iyi akşamlar
Sonradan pişmanlık yaşamak istemiyorsan örgüne devam, hakkı hocaya selam.

Kullanıcı avatarı
eyub_02

Mesaj gönderen eyub_02 » 06 Şub 2019, 22:18

Okula gidince günde 5-6 saat gibi zamanını boşuna harcayacağına, açık liseye yazılı daha iyi. Günde 1-2 saat gibi zaman ayırırsın. Eğer okul seni ciddi anlamda maneviyatını etkiliyorsa.

Kullanıcı avatarı
Matt

Mesaj gönderen Matt » 10 Şub 2019, 05:39

aga gözünü seveyim bırakma okulu bak çok pişman olursun kafayı yersin ciddiyim okumak istemiyorsan bile en azından diplomayı almaya uğraş, iki senelik üni de yaparsın gidersin bir yerde temizlik işçisi olarak çalışacağına müdür olarak çalışırsın ayrıca o lise ortamını elbet özlersin iyi ya da kötü bir ortam olabilir ama kesinlikle özlersin yani bundan beş sene sonra pişman olup keşke bu aklımla o liseye geri dönebilsem demek istemiyorsan kendi kendine okulu okumaya devam et zar zor bitirdim demişsin nasıl zar zor bitiriyorsun her şey çok basit çok kolay kendini bu tarz şeyleri düşünmekle canını sıkma daha fazla konuşmak istersen yaz facebook hesabımı atayım konuşalım oradan sana neden bu şekilde yaklaşıyorum çünkü bende zamanında aynı aptallığı yaptım
jem

yarenkv
Asistan

Mesaj gönderen yarenkv » 10 Şub 2019, 19:40

Matt yazdı: 10 Şub 2019, 05:39 aga gözünü seveyim bırakma okulu bak çok pişman olursun kafayı yersin ciddiyim okumak istemiyorsan bile en azından diplomayı almaya uğraş, iki senelik üni de yaparsın gidersin bir yerde temizlik işçisi olarak çalışacağına müdür olarak çalışırsın ayrıca o lise ortamını elbet özlersin iyi ya da kötü bir ortam olabilir ama kesinlikle özlersin yani bundan beş sene sonra pişman olup keşke bu aklımla o liseye geri dönebilsem demek istemiyorsan kendi kendine okulu okumaya devam et zar zor bitirdim demişsin nasıl zar zor bitiriyorsun her şey çok basit çok kolay kendini bu tarz şeyleri düşünmekle canını sıkma daha fazla konuşmak istersen yaz facebook hesabımı atayım konuşalım oradan sana neden bu şekilde yaklaşıyorum çünkü bende zamanında aynı aptallığı yaptım
Ne alaka açık liseden üniversite sınavına giren herkes aynı kapasitede mi herkes temizlik işcisi mi olmak zorunda ortam konusunda haklısın ama şuan çoğu devlet okulundaki sınıflarda bişey öğrenmek imkansız özellikle son sene sırf ortam için yakılmaz önceki seneleri açık lisede okumak evet kötü bi olay arkadaşlarınla daha az görüşüyosun falan ama eğer özel okula gitmiyosan artık 12. Sınıfta devlet okuluna gitmekle açık liseye gitmek aynı gibi geliyo bana

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 11 Şub 2019, 02:53

Dostum bu arkadaşa pek takma derim.
Şuan anadoludakiler bile boş zaman için açık liseye geçiyor.Üniversite isteyen açık liseye geçer daha rahat eder.
Ben Eşit ağırlık üniversite hazırlanıyorum şuan yani isteyen yapar bazıları kafayı çalıştırmayıp temizlik işçisi olur.
Bazıları açık liseden dereceye girip en iyi Hukuk üniversitesini kazanır yani demem o ki herşey sende biter.
Matt yazdı: 10 Şub 2019, 05:39 aga gözünü seveyim bırakma okulu bak çok pişman olursun kafayı yersin ciddiyim okumak istemiyorsan bile en azından diplomayı almaya uğraş, iki senelik üni de yaparsın gidersin bir yerde temizlik işçisi olarak çalışacağına müdür olarak çalışırsın ayrıca o lise ortamını elbet özlersin iyi ya da kötü bir ortam olabilir ama kesinlikle özlersin yani bundan beş sene sonra pişman olup keşke bu aklımla o liseye geri dönebilsem demek istemiyorsan kendi kendine okulu okumaya devam et zar zor bitirdim demişsin nasıl zar zor bitiriyorsun her şey çok basit çok kolay kendini bu tarz şeyleri düşünmekle canını sıkma daha fazla konuşmak istersen yaz facebook hesabımı atayım konuşalım oradan sana neden bu şekilde yaklaşıyorum çünkü bende zamanında aynı aptallığı yaptım
"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
eyub_02

Mesaj gönderen eyub_02 » 17 Şub 2019, 10:11

Açık lise diploması, Örgün eğitim diploması arasında fark york. İkiside diploma asıl önemli olan hangisinde ortalaman daha iyi ona bakarlar. 2 yıllık üniversite okuyup bırak temizlikçi olmayı İş bile bulamazsın öyle Üniversite falan okurum işim garanti param garanti böyle bir dünya yok. Bide müdürlük falan diyorsun tam komedi.

Exedra

Mesaj gönderen Exedra » 20 Şub 2019, 01:31

Üniversite hedefin varsa örgünü sakın bırakma. Ben çok pişmanım benim hayalim vardı mühendislik (bilgisayar, yazılım veya makine) veya pilotaj okuyup ingilizce+danca+izlandaca öğrenip izlandada yaşamak istiyordum ama bir açık liseli için uçuk bir hayal.(forumda gördüm aynı şekil hayali olan bir arkadaş var baştan söyleyeyim ben o değilim) Yani demek istediğim üniversite hedefin varsa örgünü sakın bırakma.

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 20 Şub 2019, 12:24

Exedra yazdı: 20 Şub 2019, 01:31 Üniversite hedefin varsa örgünü sakın bırakma. Ben çok pişmanım benim hayalim vardı mühendislik (bilgisayar, yazılım veya makine) veya pilotaj okuyup ingilizce+danca+izlandaca öğrenip izlandada yaşamak istiyordum ama bir açık liseli için uçuk bir hayal.(forumda gördüm aynı şekil hayali olan bir arkadaş var baştan söyleyeyim ben o değilim) Yani demek istediğim üniversite hedefin varsa örgünü sakın bırakma.
Arkadaşım ben şuan üniversite başvurusu yaptım.Sınava hazırlanıyorum.Hayır neden örgünü bırakma diye milleti yanlış yönlendiriyorsun.

Örgünde olan kişilerin çoğu istediği yeri kazanamıyor.Ancak fen lisesi veya iyi anadolu lisesiysen ki,anadolu liseleri bile son sene açık liseye geçiyor.

Yazılım yine okuyabilirsin seni tutan yok.Örgünde de olsan seni sınava onlar hazırlamayacaklar.Kendin hazırlanacaksın.

Ben EA hazırlanıyorum.Herkes çalıştığını hak eder.
Konfüçyüs

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 20 Şub 2019, 12:27

Açık liseye geçip çalışmazsan tabi üniversite kazanamazsın.İzlanda'da yaşayacakmış.

İzlanda zaten türkleri bekliyordu.Gelin gelin diye.

Açık lise veya diğer liselerin farkı yok.Çalışan ve gerekli planı yapan kişiler üniversite kazanır.
Konfüçyüs

Exedra

Mesaj gönderen Exedra » 21 Şub 2019, 03:15

Pazernus yazdı: 20 Şub 2019, 12:24
Exedra yazdı: 20 Şub 2019, 01:31 Üniversite hedefin varsa örgünü sakın bırakma. Ben çok pişmanım benim hayalim vardı mühendislik (bilgisayar, yazılım veya makine) veya pilotaj okuyup ingilizce+danca+izlandaca öğrenip izlandada yaşamak istiyordum ama bir açık liseli için uçuk bir hayal.(forumda gördüm aynı şekil hayali olan bir arkadaş var baştan söyleyeyim ben o değilim) Yani demek istediğim üniversite hedefin varsa örgünü sakın bırakma.
Arkadaşım ben şuan üniversite başvurusu yaptım.Sınava hazırlanıyorum.Hayır neden örgünü bırakma diye milleti yanlış yönlendiriyorsun.

Örgünde olan kişilerin çoğu istediği yeri kazanamıyor.Ancak fen lisesi veya iyi anadolu lisesiysen ki,anadolu liseleri bile son sene açık liseye geçiyor.

Yazılım yine okuyabilirsin seni tutan yok.Örgünde de olsan seni sınava onlar hazırlamayacaklar.Kendin hazırlanacaksın.

Ben EA hazırlanıyorum.Herkes çalıştığını hak eder.
Kardeş örgünden kazanmak daha kolay tabi arkadaşın kendi kararı. Bu kadar sinirlenmene gerek yoktu.

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 23 Şub 2019, 00:25

Sinirlenmedim.Aksine meslekde olan tanıdıklarım açığa geçmek istedi.Öyle daha iyi dediler.
Anadolu liseleri bile boş zaman için açığa geçiyor.Açık lise veya anadolu lisesi veya düz lise üniversiteye hazırlanacaksan fark yok.

Şuan tüm konular youtube'da var isteyen herkes yapabilir açık kapalı lise fark etmiyor
Konfüçyüs

Çağatay

Mesaj gönderen Çağatay » 23 Şub 2019, 19:07

Açıkta başarılı olacağına inanıyorsan geç. Üstte üniversite kazanmak için örgün okumak gerekir diyen arkadaşa aldırış etme. Açıktan tıp kazanan bile var yeterki çalış ve kendine inan

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön