ESKİ ÖĞRENCİLER HAKKINIZI ARAYIN

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

tekguc

ESKİ ÖĞRENCİLER HAKKINIZI ARAYIN

Mesaj gönderen tekguc » 11 Ağu 2009, 08:51

arkadaşlar ben 1999 yılında açık liseye girdim. çeşitli sebeplerden dolayı,bir çok sınava giremedim. sonuçta 3 yıılık sistemde okuyordum. bu 4 yıllık sistem olayı 2005/2006 yılında yürürlüğe girdi.ben ise 1999 yılında kayıt yaptırdım. şimdi ben okulu bu sene bitiremiyorum diye, 192 kredi tamamlamak zorunda değilim bu resmen dayatmacılık oluyor. EN AZINDAN BU SİSTEME BİR SINIRLAMA GETİRİLMELİ BU YASA NEZAMAN HANGİ TARİHTE ÇIKMIŞ İSE O TARİHTEN SONRAKİ ÖĞRENCİLERİMİZ ZATEN 4 YILLIK SİSTEMDE KAYIT OLDU.O YÜZDEN BU TARİHTEKİ BEN VE BENİM GİBİ 3 YILLIK SİSTEMDE OKUYAN ÖĞRENCİLERİMİZ KONUYA DUYARSIZ KALMAYIP HAKLARINI ARASINLAR. (M.E.B )' e nekadar çok mail veya dilekçe yollarsak çoğunluk olarak hakkımızı kazanırız.

SİZLERDEN RİCAM DUYARLI OLUN BEN VE BENİM GİBİLER İÇİN BİR SESDE SİZ VERİN
İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..' TEKİN '

HERKESE SAYGILAR DİLİYORUM.

Kullanıcı avatarı
asit
Doktor

Re: ESKİ ÖĞRENCİLER HAKKINIZI ARAYIN

Mesaj gönderen asit » 11 Ağu 2009, 11:26

bu karar yururluge gırdı bıkere ıstedıgımız kadar msj atalım tekrar eskı sısteme donmezler bu ımkansız gıbı bırsey...
bunun dısında ek sınav taleplerı v.s gıbı konularda ıstekte bulunabılırız...

tekguc

Mesaj gönderen tekguc » 11 Ağu 2009, 17:21

arkadaşlar imkansız diye birşey yokki ; şimdi bu yasa yürürlüğe gireli 4 sene oldu. normal liseler ve açık lise zaten o tarihte yeni kayıt olanları 4 yıllık sisteme tabi tuttular yasa gereği, ne olduda şimdi 3 yıllıkları ,4 yıllık sisteme tabi tutuyorlar.daha önceki yıllarda herkes kendi sisteminde okuyordu.

ÖNEMLİ : YASAYI OKURSANIZ YENİ KAYITLI ÖĞRENCİLERİN 4 YILLIK SİSTEME GEÇECEĞİ, 3 YIILIK SİSTEMDE OKUYAN ÖĞRENCİLERİN NORMAL ÖĞRENİM HAYATLARINA DEVAM EDECEĞİ BİLDİRİLMİŞTİR....

tolga_tolga
Doktor

Mesaj gönderen tolga_tolga » 11 Ağu 2009, 17:49

arkadaşlar 2. ek sınav için mail veya fakslarımızı yollıyalım biz boşverin ben kırmızı kart gördükten sonra affeden hakem gormedim biran once bitirip bu sistemden hepimiz kurtulalım zaten heralde çoğumuzunda 2.ek sına işini görür diye düşünüyorum ama yok biz yinede bişiler yapalım diyorsanız hazırlayın bişeyler bende size destek verir mail veya dilekçeyi yollarım..
"Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir"

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 12 Ağu 2009, 10:33

Arkadaşlar bende bu fikirde hem fikirim..

Ya 3 yıllıklar 3 yıllık kalsın yada 1 yıl daha uzatılsın yada af çıksın mezun edilsin...

Ben 2.ek sınav kesin olacak biliyorum bilgili yerlerden duyumlarım var.bundan sorunum yok eminim olacak.

Asıl sorun bence 3 yıllıklar..

herkese 2.sınav yetmiyor mesela bana..

2.sınava girsem bile mezun olamam..

ve ben ek sınava gittiğimde çok kişinin mezun olamayacağını gördüm

madem mezun olamıcaz neden ek sınav kredi şartı aranmadan bizler sınava alındık..Sadece kredi toplamak içinmi

bence bir şekilde mezun edilmeliyiz

ya 3.ek sınav

ya 1 yıl daha uzucak bişiler yapılcak artık..

Çok kişi mezun olamayacak kredi yetersizliğinden..

Örnek Ben..

Bende 2004-2005 kayıtlıyım 3 yıllığım..Ama sınava hiç giremememiştim bazı nedenlerden ilk bu sene girdim ek sınavla birlikte 3 sınava ama yeterli değil..Çünkü başladığımda sade 2 kredim vardı şimdi bu ek sınavla olsa olsa 70 kredim olur ama buda bana yetmez 2.ek sınav la 100 kredim olsa yine mezun olamam

40 kredi eksikle 4 yıllık olmak bu yaştan sonra beni yorar :(

Lütfen mezun olma ihtimali olan arkadaşlarda bizlere destek versin halden anlarsınız sizler :D

Kullanıcı avatarı
asit
Doktor

Mesaj gönderen asit » 12 Ağu 2009, 11:19

meloş yazdı:Arkadaşlar bende bu fikirde hem fikirim..

Ya 3 yıllıklar 3 yıllık kalsın yada 1 yıl daha uzatılsın yada af çıksın mezun edilsin...

Ben 2.ek sınav kesin olacak biliyorum bilgili yerlerden duyumlarım var.bundan sorunum yok eminim olacak.

Asıl sorun bence 3 yıllıklar..

herkese 2.sınav yetmiyor mesela bana..

2.sınava girsem bile mezun olamam..

ve ben ek sınava gittiğimde çok kişinin mezun olamayacağını gördüm

madem mezun olamıcaz neden ek sınav kredi şartı aranmadan bizler sınava alındık..Sadece kredi toplamak içinmi

bence bir şekilde mezun edilmeliyiz

ya 3.ek sınav

ya 1 yıl daha uzucak bişiler yapılcak artık..

Çok kişi mezun olamayacak kredi yetersizliğinden..

Örnek Ben..

Bende 2004-2005 kayıtlıyım 3 yıllığım..Ama sınava hiç giremememiştim bazı nedenlerden ilk bu sene girdim ek sınavla birlikte 3 sınava ama yeterli değil..Çünkü başladığımda sade 2 kredim vardı şimdi bu ek sınavla olsa olsa 70 kredim olur ama buda bana yetmez 2.ek sınav la 100 kredim olsa yine mezun olamam

40 kredi eksikle 4 yıllık olmak bu yaştan sonra beni yorar :(

Lütfen mezun olma ihtimali olan arkadaşlarda bizlere destek versin halden anlarsınız sizler :D
2. ek sınav olsa bıle yararlanamıyorsunkı, senın ek sınava gırebılmen ıcın en az 104 kredın olması gerekmıyormu?
ayrıca yururluge gıren bır dosyanın tekrar cıkarılması mumkun degıl arkadaslar dedıgım gıbı bunun yerıne bızlerın 3 yıllıklar ıcın donem arttırılmasını ısteyebılırız +18ler ıcın 3 donem olacakmıs bu bana gore yetersız kalıyor bız 3yıllıkken 40kredılık ders secıp 4 donem hatta 3 donem sonrası ek sınav ıle bıtırebılıyorduk.. bız kalkıp adamlara sız bu yasayı cıkardınız ama ben begenmedım kaldırın dıyemeyız... onun dısında dedıgım gıbı 3 donem yerıne 4 donem yapmalarını rıca edebılırız ve herkez ayrı bır telden maıl atarsa olmaz herkezın ortak bır ıstegı ortak bır sorunu olmalıkı ses getırsın bızde verım alabılelım bılmem anlatabıldımmı arkadaslar...

tekguc

Mesaj gönderen tekguc » 12 Ağu 2009, 15:22

bakın arkadaşlar ben şahsım adıma hem milli eğitim bakanlığına,hemde açıköğretim teknolojileri müdürlüğüne mail attım. hemde bir çok defa.tabii bu benim yalnız başıma mücadele vereceğim bir konu değil. birlikten güç doğar. eminimki binlerce bizim gibi öğrenciler mevcut , ben sana,sen ona, o başkasına,o başkası ,bir başkasına gibi ....zincirin halkalarını oluşturmamız lazım..
herkes tanıdığına söylesin 50 kişi bile mail atsa , biz bu işi başarırız..allah yardımcımız olsun.
şimdiden herkesin eline koluna sağlık ...

Kullanıcı avatarı
asit
Doktor

Mesaj gönderen asit » 13 Ağu 2009, 07:43

tekguc sana bırsey soyleyeyımmı kardesım sen sımdı dıyorsunkı bızım gıbı bınlercesı yanı 3-4 bin kişi mail atsa bu iş olur diyorsun iyi guzell sana bı sorum olacak, bugun ekmege v.ss zam geldıgınde binlercesi değil milyon kişi sokağa dökülüyor mahkemeler, kendini yakan insanlar eylem yapanlar mail atanlar v.ss bunlara ragmen hangi zam geri cekıldıki biz 3-4bin kişi maillerle bu yürürlüğü kaldıralım?
dediğim gibi arkadaslar ya dönem arttırsınlar yada ders secme kredisini yükseltsinler...
yürürlüğe giren bir dosyayı kaldırmaktansa yürürlüğe sokabilmemiz için bir dosya onerısı yapalım olmazmı...

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 13 Ağu 2009, 09:16

hayır yararlanabiliyorum tıpkı şimdikik ek sınavdan nasıl yararlandı isem ondadanda yararlanıyorum.bu seneye özel bir durum tüm 3 yıllıklar giriyor

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 13 Ağu 2009, 09:18

asit yazdı:tekguc sana bırsey soyleyeyımmı kardesım sen sımdı dıyorsunkı bızım gıbı bınlercesı yanı 3-4 bin kişi mail atsa bu iş olur diyorsun iyi guzell sana bı sorum olacak, bugun ekmege v.ss zam geldıgınde binlercesi değil milyon kişi sokağa dökülüyor mahkemeler, kendini yakan insanlar eylem yapanlar mail atanlar v.ss bunlara ragmen hangi zam geri cekıldıki biz 3-4bin kişi maillerle bu yürürlüğü kaldıralım?
dediğim gibi arkadaslar ya dönem arttırsınlar yada ders secme kredisini yükseltsinler...
yürürlüğe giren bir dosyayı kaldırmaktansa yürürlüğe sokabilmemiz için bir dosya onerısı yapalım olmazmı...
ya bizim amacımız 144 kredi 192 ye çıkmasın 3 yıllıklar için..

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 08 Oca 2021, 01:29

Biz en iyisi 2.ek sınava girelimde az kredimiz kalsın sonra af isteyelim..

İsteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki :D :mrgreen:

En son tekguc tarafından 08 Oca 2021, 01:29 tarihinde darbelendi.

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön