AÖF harf notu ve Çan eğrisi

AÖF ile ilgili Soru ve Cevaplarızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

AÖF harf notu ve Çan eğrisi

Mesaj gönderen Doçent » 17 Oca 2015, 17:00

Kredili sistemde sınavlar ile ilgili ortalama ile geçme ve derslerinizin harf notları ile ilgili önemli hatırlatmalar... Mutlaka Sonuna Kadar Okuyun...
Arkadaşlar bildiğiniz gibi kredili sistemde her dersimizin notunun karşılığı bir harf notu var ve bu harf notları Çan Eğrisine bağlı olarak değişmektedir.

Bu finaller sonrasında derslerimizin hesaplanan çan eğrisine göre bir harf notu aralığı olacak ve buna göre FF getirdiğimiz her dersten direk kalıp bir sonraki yıl tekrar almak durumunda kalacağız. DD, DC, CD getirdiklerimizden ise eğer Yıl sonunda ( Bahar dönemi sonunda ) Genel Not Ortalamamız ( Tüm Dönemlerin Genel Not Ortalaması ) 2.0'ın üzerinde gelirse bu DD, DC, CD aldığımız derslerden de geçmiş olacağız. Yok 2.0'ın altında getirirsek CC'nin altında getirdiğimiz Yani FF, DD, DC, CD getirdiğimiz tüm derslerden kalmış olacağız.

Bunları ne diye anlatıp kafamızı karıştırıyorsun derseniz cevabım şu olacak. Sınavlarda önemli olan aslında kolay derslerden olabildiğince yüksek puan almak ve zor derslerden de FF almayacak kadar puan almak. Böylece ortalamamızı 2.0'ın üzerinde getirerek tüm dersleri DD, DC, CD olsalar bile ( yani 50'nin altında olsalar bile ) geçmek tir.

Bu yüzden ara sınavlarınız kötü diye endişelenmeyin. Şu son b,r haftada kolay derslere daha çok çalışın, zor olanlarada FF getirmeyecek kadar ( Yani ara sınavın %30 + Finalin %70 = en az 30-35 olacak kadar ) çalışın ve yıl sonundan GEnel Not Ortalamasını 2.0'ın üzerinde getirerek derslerin hepsinden geçmiş olun.

Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Re: AÖF harf notu ve Çan eğrisi

Mesaj gönderen cemil.ksa » 17 Oca 2015, 19:46

Vallahi mantıklı. Teşekkürler. :)

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Oca 2015, 01:31

cemil.ksa yazdı:Vallahi mantıklı. Teşekkürler. :)
birşey değilde sen nerelerdesin :22: :)

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 18 Oca 2015, 05:07

Malum okullar açıldı. Bende okulun yoğunluğundan foruma girmeye, soruları cevaplamaya filan vakit yaratamıyorum. Aslında uzak kalmak istemediğim bir çevre burası. Ama elimde olmayan sebepler işte.
Yalnız arada girip ne halde burası diye merak edip baktığım oluyor. Pek fark olmadığını görüyorum. Demirbaşlar yine burada. Dönem dönem de diğer üyeler değişiyor. :D
Şuna da fark ettim: Eski nickini geri almışsın. Sende o nickten kopamadın belli ki. :)

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Oca 2015, 15:49

cemil.ksa yazdı:Malum okullar açıldı. Bende okulun yoğunluğundan foruma girmeye, soruları cevaplamaya filan vakit yaratamıyorum. Aslında uzak kalmak istemediğim bir çevre burası. Ama elimde olmayan sebepler işte.
Yalnız arada girip ne halde burası diye merak edip baktığım oluyor. Pek fark olmadığını görüyorum. Demirbaşlar yine burada. Dönem dönem de diğer üyeler değişiyor. :D
Şuna da fark ettim: Eski nickini geri almışsın. Sende o nickten kopamadın belli ki. :)

almış gibi mi görünüyorum :37: yok ben psikolog olamam artık :tipik:

“Soru - Cevap” sayfasına dön