Uzakten eğitim ile ilgili soru??

AÖF ile ilgili Soru ve Cevaplarızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
_slipknot_

Uzakten eğitim ile ilgili soru??

Mesaj gönderen _slipknot_ » 22 Oca 2012, 03:01

Arkdaşlar ben bu sene açık liseyi bitirebildiğim için Ygs ye giriyorum 2012 nisan ayında giricem ygs ye ve ben açıktan üniversite okumayı düşünüyorum AÖF ama birde uzaktan eğitim varmış aöf ile uzaktan eğitim arasındaki fark nedir.. ben çalışan birisiyim Uzaktan eğitimmi okusam hangisi daha mantıklı ??

emrahk
Onursal Üye

Re: Uzakten eğitim ile ilgili soru??

Mesaj gönderen emrahk » 22 Oca 2012, 12:35

AÖF ve uzaktan eğitim farklı sistemlerdir. İkisinin tek ortak yanı, okula gidip, ders görülmediğidir. AÖF sisteminde öğrenci kitaplarla kendi başına, tıpkı AÖL gibi dersi çalışır ve sınav günleri, o bilgileriyle sınavlara girer. Uzaktan eğitimde ise, internet üzerinde, sanal bir sınıf kurulur, öğrenciler ekran karşısında, sanal ders görür. Canlı ders anlatan öğretmenleri olur. Uzaktan eğitim için, belirli gün ve saatlerde internet başında olmak ve sınıf ortamında ders dinlemek gerekir kısaca. Ayrıca uzaktan eğitimi kazanmak, AÖF kazanmaktan çok daha zordur. Yani puanları çok daha yüksektir. Ayrıca AÖF sistemine nazaran, harç ücretleri çok daha fazladır...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

_slipknot_

Mesaj gönderen _slipknot_ » 22 Oca 2012, 22:14

Evet sizin verdiğiniz bilgi ve internettende araştırmalarım sonucu detaylı bi şekilde öğrendim ve AÖF E gitme kararım kesinleşti en azından öğrenmiş oldum konuya yabancı değilim şimdi geldi hangi bölüme gidiceğim :D radyo tv programcılığı-- Medya İletişim--ve Parakende satış ve mağaza yönetimi bunlar arasında kararsızım :?

yagmur_

Mesaj gönderen yagmur_ » 18 Şub 2013, 03:19

emrahk yazdı:AÖF ve uzaktan eğitim farklı sistemlerdir. İkisinin tek ortak yanı, okula gidip, ders görülmediğidir. AÖF sisteminde öğrenci kitaplarla kendi başına, tıpkı AÖL gibi dersi çalışır ve sınav günleri, o bilgileriyle sınavlara girer. Uzaktan eğitimde ise, internet üzerinde, sanal bir sınıf kurulur, öğrenciler ekran karşısında, sanal ders görür. Canlı ders anlatan öğretmenleri olur. Uzaktan eğitim için, belirli gün ve saatlerde internet başında olmak ve sınıf ortamında ders dinlemek gerekir kısaca. Ayrıca uzaktan eğitimi kazanmak, AÖF kazanmaktan çok daha zordur. Yani puanları çok daha yüksektir. Ayrıca AÖF sistemine nazaran, harç ücretleri çok daha fazladır...

uzaktan eğitimde ders kitapları oluyormu ?

“Soru - Cevap” sayfasına dön