Açıkdan Universite okumak istiyorum!!

AÖF ile ilgili Soru ve Cevaplarızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
hybrid

Açıkdan Universite okumak istiyorum!!

Mesaj gönderen hybrid » 05 Eyl 2012, 23:51

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle bu siteyi yapanlara ve emek verenlerden Allah razı olsun çok büyük katkısı dokunuyor.Ben genel kültür bölümünden liseyi bitirip mezun oldum.Ben açıkdan 4 yıllık okumak istiyorum nolur biri bana şu şu kaynakları al çalış veya bir yol çizsin Allah rızası için bu yardımda bulunsun.185 puan yapmam için nelere çalışayım sayısalım çok zayıf ama sözel derslerde gayet iyiyim.Benim istediğim arkadaş şu şu sitede dersler var bunlara full çalış şu şu denemeleri çöz gibi bir destek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Re: Açıkdan Universite okumak istiyorum!!

Mesaj gönderen serena » 06 Eyl 2012, 00:59

sayısal çalışıcakmsın peki eğer çalışıcaksan ygs lys dersleri var burda videolu çalışabilrsin ve ekol var http://www.ekolhoca.com/ http://www.derscalisiyorum.com/ burdanda çalışabilrsin testler içinde test kitapları almanı önerirrim
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

Kullanıcı avatarı
tospaha
Acemi

Mesaj gönderen tospaha » 06 Eyl 2012, 01:33

ben geçen yıl hazırlandım ünvrsteye...www.dershanet.com dan çalıştım..ayrıca fem yayınlarının falan kitaplarını aldım..bu yıl istanbul ünverstesi işletme(uzaktan eğitim) kazandım..4 yıllık lisans programı..dediğim gibi kitaplardan falan çalış..muhakkak geçmiş yıllara ait öss soruları çöz..ben çok faydasını gördüm..benimde sözelim iyiydi..türkçe testleri kurtardı beni..:))
greenpink

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 06 Eyl 2012, 22:30

Ekol hoca sitesi faydalı bir site. Ayrıca ben fem yayınlarının konu anlatımlı kitaplarını çok beğendim.

Ben de aöf okuyacağım inşallah. Benim de sayısalım iyi değildi. Matematikten bir netim vardı. Biraz fen sorusu yapmıştım. Ham puanım 280 di. Ben bir de bol bol fasikül çözdüm tavsiye ederim. Çok tedirgin olma . Disiplinli çalışırsan aöf 4 yıllık tutturabilirsin.
Resim

beyzi
Uzman

Mesaj gönderen beyzi » 28 Şub 2013, 11:26

arkadaşlar bende ygs ye giricem...aöf girebilmek için ham puanın mı 180 olması gerekiyor..yoksa diploma notuylamı 180 olursa baraj geçiliyor..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Şub 2013, 19:02

beyzi yazdı:arkadaşlar bende ygs ye giricem...aöf girebilmek için ham puanın mı 180 olması gerekiyor..yoksa diploma notuylamı 180 olursa baraj geçiliyor..
Ham puanın en az 140 olursa AÖF için barajı geçersin. Diploma notu da 140 puana eklenir ve örneğin 140 puan aldın, diploma puanın da 50 ise, toplamda 190 yerleştirme puanın olur. Bu da kontenjan sınırıyla öğrenci alan bir AÖF bölümü istersen ne kadar yüksek yerleştirme puanın olursa senin için avantaj olur...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

beyzi
Uzman

Mesaj gönderen beyzi » 01 Mar 2013, 05:26

çok saol emrah....

“Soru - Cevap” sayfasına dön