Mezun oldum aöf 2yıllıklara girmek istiyorum

AÖF ile ilgili Soru ve Cevaplarızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Frontier07

Mezun oldum aöf 2yıllıklara girmek istiyorum

Mesaj gönderen Frontier07 » 14 Eyl 2012, 16:41

Selamlar

Aol ek sınav sonucu mezun durumuna geldim 71.83 diploma notu yazıyor kredi toplamımda 202..2 Yıllık Turizmle alakalı fakültelere girmek istiyorum izleyeceğim yol nedir..yaşı büyük sonradan öğrenci olmuş biri olduğumdan bu YGS vs işlerinden anlamıyorum.2013 senesinde aöf lü olabilirmiyim neler yapmam gerekiyor.Bilgi vereceklere teşekkür ederim

emrahk
Onursal Üye

Re: Mezun oldum aöf 2yıllıklara girmek istiyorum

Mesaj gönderen emrahk » 14 Eyl 2012, 18:55

Yapacağınız, Ocak ayında başlayacak YGS sınav başvurularını takip etmek. Açık Lise Forum'dan da, ÖSYM adresinden de neler yapacağınızı takip edersiniz o zaman zarfında. Sınaz Mart sonu yapılacak ve toplam 160 soru olacak. Bu sorular 4 test türünde, Türkçe, Sosyal bilimler, Fen Bilimleri ve Matematik olmak üzere 40'ar sorudan oluşuyor.

Sadece sözel olan Türkçe ve Sosyal teslerinden 7-8'er doğru bile yapsanız, yani 15-20 kadar toplamda doğrunuz olursa rahatlıkla barajı geçer, 2 veya 4 yıllık bir AÖF programına hak kazanırsınız. Bu da AÖL kitaplarından çalışarak bile kolayca kotarılacak bir iş...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Re: Mezun oldum aöf 2yıllıklara girmek istiyorum

Mesaj gönderen melodi » 30 Oca 2013, 03:18

Bende bu yıl ygs sınavına gireceğim.ygs ye girip barajı geçtikten sonra aöf ne zaman başvuru yapacağız yada tercih zamanı bizdemi tercih yapacağız?yani ygs sonuçlarından ne kadar süre sonra ?

“Soru - Cevap” sayfasına dön