ALAN KREDİMİ TAMAMLAYABİLMEK İÇİN DERS SEÇEMİYORUM

SALİH ERSOY

ALAN KREDİMİ TAMAMLAYABİLMEK İÇİN DERS SEÇEMİYORUM

Mesaj gönderen SALİH ERSOY » 25 Haz 2012, 09:55

MERHABA ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE BÖLE BİR SİTE OLUŞTURDUĞU İÇİN ADMİNLERE TEŞEKKÜR ETMEK İSTERİM BENİM SORNUM

TOLAM DÖNEM = 17

AOLEDE OKUDUĞU DÖNEM = 13

TOPLAM KREDİM = 200

ALAN KREDİMDE = 66

HİÇBİR ZORUNLU DERSİM YOK ALAN VE ORTAK DERSLERİN TAMAMINDAN DA MUAFIM BU DURUMDA ALAN KREDİSİNİ YÜKSELTMEM GEREKİYOR FAKAT DERS SEÇERKEN ALAN DERSLERİNİN TAMAMINI SEÇEMİYORUM KAYIT İŞLEMİNDEN SONRA DERS SEÇERKEN 1 YADA 2 TANE ALAN DERSİ SEÇENEĞİ KARŞIMA ÇIKIYOR BU SEBEPLEDE BU İŞ UZUYOR KISACASI ALAN KREDİSİNE İHTİYACIM VAR FAKAT BEN BU DERSLERİ KAYIT İŞLEMİNDE KARŞIMDA SEÇENEK OLARAK GÖREMİYORUMKİ NASIL OLACAKTA KALN 14 KREDİYİ TATMAMLIYACAĞIM ANLAMADIM YANİ MECBURMUYUM GİRDİĞİM DÖNEME GÖRE ALAN DERSİ SEÇMEYE BÜTÜN DÖNEMLERİ OKUDUĞUMU FARZ EDEREK KARŞIMA BÜTÜN ALANDERSLERİNİN ÇIKMASI GEREKMİYORMU DERS SEÇME İŞLEMİNDE KAFAM İİCE KARIŞTI VEDE ZAMAN KAYBEDİYORUM CANIM ÇOK SIKKIN YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Re: ALAN KREDİMİ TAMAMLAYABİLMEK İÇİN DERS SEÇEMİYORUM

Mesaj gönderen ozgur » 25 Haz 2012, 11:45

allah allah durumun çok ilginç :? normalde muaf olduğun alan derslerini ve ortak derslerini de seçip, alan veya toplam krediyi tamamlayabiliyorsun. sende nasıl cıkmıyor anlamış değilim. muhakkak bir hata veya yanlışlık vardır. sen bence 147 yi ara. olmadı halk eğitim merkezine bir uğra. iyice araştır durumunu..
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 25 Haz 2012, 17:21

Özgür'ün de dediği gibi, ders seçim ekranında muaf olduğun alan derslerin de çıkmalı. Eğer hiçbir muaf dersin çıkmıyorsa, bu normal bir durum değil, AÖL'ü aramanda fayda var. 147'de net bir cevap alamazsan, şu numarayı da arayabilirsin: 0 312 296 94 77
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

SALİH ERSOY

Mesaj gönderen SALİH ERSOY » 26 Haz 2012, 20:57

arkadaşlar tam anlatamadım herhalde sorunlarımı ders seçemiyorum derken her sınavda alandersinden karşıma ya tane çıkıyor yada 2 tane buda bi seferde kredimi tamamlamam için yeterli olmuyor yanii ders seçebiliyorum fakat kısıtlı diğer derslerinde gelmesi gerekmiyormu aslında tam olarak bunu sormuştum cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Haz 2012, 21:03

Muaf olduğun tüm alan ve ortak derslerinin ders seçim ekranında görünmesi gerekiyor. Dediğim gibi bunu AÖL'e sormanda yarar var...
En son emrahk tarafından 26 Haz 2012, 21:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

SALİH ERSOY

Mesaj gönderen SALİH ERSOY » 26 Haz 2012, 21:31

teşekkür ederimm ama onlarda yardımcı olamıyolar artık tek tek böl bitecek herhalde lisee :(

“TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI 5” sayfasına dön