19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı Kutlarım

ATATÜRK Köşesi!
Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı Kutlarım

Mesaj gönderen Dersatatürk » 19 May 2015, 21:23

Merhabalar arkadaşlar forumumuz'da kimse bayramımızı kutlamamış , kimse Atatürk'ü anmak adına bir başlık açmamış üzüldüm açıkçası neyse herkesten beklemeyelim ben açayım madem dedim .

Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım .

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsuna çıkmıştır ve bu gün itilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

''Tarihçe
20 Haziran 1938 tarihli kanunla “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanan bu ulusal bayramın adı 12 Eylül Darbesinden sonra Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı adını almıştır.

Her yıl 19 Mayıs günü Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye’nin dört bir yanında spor gösterileri ve törenlerle kutlanır. Üzerinde “Gençlikten Atatürk Sevgisiyle Cumhurbaşkanına” yazan ve “Sevgi Bayrağı” olarak adlandırılan dev bir bayrak Kurtuluş Yolu’ndaki Tütün İskelesi’nden karaya çıkarılarak Samsun valisine verilir. Daha sonra bayrak, Cumhurbaşkanına sunulmak üzere genç atletlere teslim edilir. Samsun’dan yola çıkarılarak Amasya, Tokat, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Kırıkkale’den sonra, 19 Mayıs törenlerinde, Ankara’da Cumhurbaşkanına sunulur.

Cumhuriyet’le yaşıt olan bu kutlamalar sadece Cumhurbaşkanı’nın katılımıyla Ankara’da gerçekleşmekle sınırlı kalmaz, ülke genelinde stadyumlarda kutlanırdı. Ama 2012’de, Mayıs ayında havanın soğuk olacağı ve bu açıdan öğrencilere ve vatandaşlara yük olmaması gerekçesiyle başkent Ankara dışındaki illerde, stadyumlarda kutlanması Mili Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nce okullara gönderilen bir yazıyla engellenmiştir. Bu karar cumhuriyetçi kesimin büyük tepkisiyle karşılaşmıştır. Bu konuda Alper Ayhan tarafından bir dava açılmış ve kazanılmıştır.''(Alıntıdır)

İzlemek isterseniz Türk Tarih Kurumunun 19 Mayıs için hazırlanan belgeseli ; https://www.youtube.com/watch?v=Snco2q0 ... e=youtu.be

Resim

Resim

Resim

Resim

Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı Kutl

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 19 May 2015, 21:25

Ben ''Gençliğe Hitabe'' diye bir sayfa açıp orda kutlamıştım :23:
bu sayfa da güzel olmuş emeğinize sağlık
Tüm gençlerimizin bayramı kutlu olsun :nazarlik:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 19 May 2015, 21:27

Atamız, kalplerimize öyle bir kazınmış ki; ölümüzü çiğnemeden kimse söküp atamaz. Rahmet ve minnetle anıyor, bize bu ülkeyi ve bu bayramları armağan ettiği için bir kez daha teşekkürü borç biliyoruz...

Resim
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
zeynep 046

Mesaj gönderen zeynep 046 » 19 May 2015, 22:51

bayramımız kutlu olsun :D :D
seni ona buna değilde , sana anlatabilsem ... ( CanFeza)

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 19 May 2015, 23:10

Ah ah bugun cok uzuldum orgunde olaydim bugun tatil yapardim ne guzel :D
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 19 May 2015, 23:40

Forum üyelerinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarım.
Hatice konu açıp forum üyelerinin bayramını kutladı hakkını yemeyelim. :)
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 19 May 2015, 23:44

foundreform yazdı:Forum üyelerinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarım.
Hatice konu açıp forum üyelerinin bayramını kutladı hakkını yemeyelim. :)
Teşekkürler Furkan'cığım :gul: sağolasın :gozkırkma:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 20 May 2015, 01:04

Mavi1 yazdı:Ah ah bugun cok uzuldum orgunde olaydim bugun tatil yapardim ne guzel :D
Ne demeye çalıştınız , nedense yorumunuzda bir art niyet seziyorum .

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 20 May 2015, 01:12

Dersatatürk yazdı:
Mavi1 yazdı:Ah ah bugun cok uzuldum orgunde olaydim bugun tatil yapardim ne guzel :D
Açık okuyoruz ya tatil yapamıyorum diyorum. Mesela çok susarsın su içince o su çok tatlı gelir. Ben de okulda olmak tatil özlemi çekmek sonra da tatil yapmak istiyorum. Her gün boşum ama hoşuma gitmiyor.
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 20 May 2015, 01:25

Mavi1 yazdı:
Dersatatürk yazdı:
Açık okuyoruz ya tatil yapamıyorum diyorum. Mesela çok susarsın su içince o su çok tatlı gelir. Ben de okulda olmak tatil özlemi çekmek sonra da tatil yapmak istiyorum. Her gün boşum ama hoşuma gitmiyor.
Öyle düşünmeyin bir amaca hizmet veriyorsunuz , Açık Öğretim Lisesini bitirmeye çalışıyorsunuz bitirdiğiniz'de belkide örgün olarak üniversite okursunuz orada'ki tatiller inanın liseden daha tatlı gelecektir . Bunu nişanlım üzerinden biliyorum. :) Üniversite okumasanız bile çalışırsanız orada'da tatlı gelecektir . Asla pişman olmayın pişmanlıkları düşünmek yerine telafi etmeye çalışın elinizden geldiğince o zaman kötü düşüncelerden hüzünden kurtulacaksınız . Bir pişmanlık duymuyorsanız bile geleceği güzel düşünün ki güzel şeyler olsun :)

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 20 May 2015, 01:33

Korktum vallahi bir amaca hizmet veriyorsunuz deyince. Terörist filan diyeceksin sandım. Artık korkuyorum. :mrgreen:
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 20 May 2015, 03:23

Bayramınız kutlu olsun gençler :tipik: gerçi artık geçti galiba :lol:
Neyse geç olsun güç olmasın :45:

ilk defa calışmamı yetiştiremedim sorularla çalışmaya kaldı butun umut..Amma velakin ilk kez böyle olunca kuşkulandım belki biriniz bir akıl verir şu garibana :39: şimdi içeriklerin degiştikten sonra yapılan 4 sınav var sadece bunlara çalışaraktan geçermiyim sizce ?
13 dersim var da 6 sını şuan böyle yaptım ama Coğrafya 8 biraz zorladı sizce ne yapsam :utanma: :26:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 20 May 2015, 03:29

rüfeyde yazdı:Bayramınız kutlu olsun gençler :tipik: gerçi artık geçti galiba :lol:

ilk defa calışmamı yetiştiremedim sorularla çalışmaya kaldı butun umut..Amma velakin ilk kez böyle olunca kuşkulandım belki biriniz bir akıl verir şu garibana :39: şimdi içeriklerin degiştikten sonra yapılan 4 sınav var sadece bunlara çalışaraktan geçermiyim sizce ?
13 dersim var da 6 sını şuan böyle yaptım ama Coğrafya 8 biraz zorladı sizce ne yapsam :utanma: :26:
Ablam sağol...
ablam sen sınav gününe kadar çalış elinden geleni yap Allah'ın izniyle olacak sen sonuna kadar savaş, bırakma bunu....
geçeceğini geçersin sen zaten 3. döenm ve ek sınavlarla kurtarırsın merak etme :sinsi:

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 20 May 2015, 12:20

rüfeyde yazdı:Bayramınız kutlu olsun gençler :tipik: gerçi artık geçti galiba :lol:

Ben calismadim bile. Son hafta calisiyorum hep. Bir haftada rahatlikla biter. Hem daha akilda kalici oluyor boyle. Sen de teleslanma eger isin yoksa yetistirirsin.
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 20 May 2015, 13:00

haticem :29: sağol bitanem tabi çalışıyorum ek sınava kalmıcam inşallah ya :22:

Mavi :tipik: güldürdün beni işim olmaz mı hiç ev cocuk :lol:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

“Ulu Önderimiz Hakkında ki Herşey ßu ßölüme!” sayfasına dön