Ygs'de Değişiklik..!

Herşey serbest...
Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Ygs'de Değişiklik..!

Mesaj gönderen Doçent » 03 Nis 2012, 21:00

lavoba ihtiyacı olan birinin başına gelenler çıktı ortaya tam rezillik yani :)

Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 03 Nis 2012, 21:07

üzülüyorum valla yazik bu biz gençlere gelicegimiz baskalarının elınde
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 03 Nis 2012, 21:11

pskolog yazdı:lavoba ihtiyacı olan birinin başına gelenler çıktı ortaya tam rezillik yani :)
Evet o haberi okudum bende ihtiyacını yanındaki şişeye gidermiş. Peki biz bayanların ihtiyacları olunca nolcak ? Şişeler bize çare değil :lol:

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 03 Nis 2012, 21:13

8) :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 03 Nis 2012, 21:22

kripton senin dediğin sistemin ülkemizde olması zor. En başta çoğu öğretmenlerin değişmesi lazım bir takım kompleks ve ukalalıklarını atıp gerçekten bilgi vermeye öğretmeye başlamalılar. Sırf birkaç öğrenciye gıcık olup notlarını engellememeleri lazım. Ayrıca kapasitesi olup okuyamamış o kadar çok kişi var ki, imkanı olmayıp aynı seviyede eğitim göremeyen. Lisedeki o yanlış arkadaş seçimleri. Aile baskısı ve gençliğin verdiği hatalar.
Henüz sınava girmedim o durumu heyecanı, soruları vs. bilmiyorum tabi ama. Sınavlar tamamen kalkması yerine ygs-lys üniversiteye girişlerde bu kadar etki etmemesi daha iyi olur. Ayrıca sınav süresinin artırılması veya soruların daha makul uzunlukta olması daha iyi olur bence tabi. Daha farklı alternatifler sunulmalı öğrenciye. Ders notlarına bakılsa bu sefer yağlı heriflerin torpilleri havada uçuşacak. Gerçi torpilse torpil yine var ama bu sefer işler daha kolaylaşıcak.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 03 Nis 2012, 21:25

o ögretmenlerden biri orta okuldayken vardi ingilizce hocaligi yapıyo ögrencilere basarılı olanlara aferim basarısız olanlara hakaret bizim ülkede zor bu dediklerin ceros
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 03 Nis 2012, 21:39

Bende onu diyorum işte aynen dediğin gibi soruyu yanlış cevapladın diye tokat atarlardı benim dönemimde "ilkokuldayken." Küçücük çocuğa böyle davranıp egosunu tatmin ettiren hocalar oldukça hiç bir ... olmaz. Hakaretlerin bini bin para kim derse çalışmak isterki ondan sonra. Bunlar değişmedikten sonra sadece notlara bakılarak üniversite giriş hayal ve kötü!

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 03 Nis 2012, 21:41

böyle insanlara ögretmen denmez

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 04 Nis 2012, 00:08

yaşadığım ve hayatımda geriye baktığımda benle gelcek bir iz...ilkokulda 2.sınıftayım öğretmenimin annemin kıyafetinden dolayı sınıfta öyle giyinenler ' öcüdür ' demesi ve tüm arkadaşlarımın bana bakıp gülmesi bu sahneyi yaşamak bir çocuğa yeter heralde...o yüzden eğitimcilerin ne kadar eğitildiği muamma ve çocuk pskolojisinden anlamayanların eğitimci olmaması gerekir bence

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 04 Nis 2012, 01:42

haklisin

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 04 Nis 2012, 11:14

birilerinin ölmesi veya kötü bir şey yaşaması gerekiyor. illa bu ülkede olumlu kararlar almak icin. bu durumda tekrar tekrar örneği. bir ali diyorlar bir veli. ne yaptıkları belli değil. inş bu söylediklerinde karar kırarlar da, insanların hayatlarını bu kadar tekdüze kısıtlamazlar. hiç değilse onca emeğe yazık olmaz bir anda. secenekler coğalırsa elbet hedefe bir gün ulaşılır. ulen ygs tam sopalıksın he.
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 04 Nis 2012, 18:47

Evet sürenin kesin uzatılması lazım ya da soru sayısı azalabilir. her bölümden 25 soru sor mesela.

Öğretmenlerin çoğuna öğretmen denmez bu memlekette. Psikolojiden, pedagojiden dahası insanlıktan habersiz, vicdansız, seviyesiz bir sürü adam öğretmen diye piyasada dolaşıyor. İşini çok süper yapanlarda var mutlaka.

Çocuğu dersteki notuna göre değil de sırf ideolojik saçma sapan takıntılarla değerlendiren yönlendiren bir sistem var maalesef. İlkokuldan başlayıp ta üniversiteyi bitirene kadar ( ne garip demi üniversiteler her anlamda özgür olması gerekirken düşüncenden, fikrinden dolayı etiketlendiğin yer olabiliyor. ) saçmalıklar devam ediyor. Bizde eğitim sistemine cila çekmekle düzelteceğimizi sanıyoruz. Yine de ümitsiz değilim umarım düzelecek herşey. ( Ha biz görürmüyüz ömrümüz yeter mi onu bilemiyorum :mrgreen: )
Resim

Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

Mesaj gönderen dyg » 05 Nis 2012, 09:47

Allah kahretsin ya. Yeni mi akıl etmişler. Ben de sınava giremeyenlerdenim. Böbrek taşı yüzünden acillik oldum. Sinirlerim tepemde. Nefret ediyorum sınavlardan of ya :(
Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,
yorgun bedenini ve ruhunu dinlendirmk istediğiydi..
Sadece HUZUR'du istediği,
bir damla dahi olsa kana kana içerdi...
Huzur...Bir damla huzur... ”

Take my darkest fears and play them
Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 05 Nis 2012, 09:50

Canım çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm ya :/ Boşver takma kafana ama :|

Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

Mesaj gönderen dyg » 05 Nis 2012, 09:56

Ceros yazdı:Canım çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm ya :/ Boşver takma kafana ama :|
Çok sağol cerenm. Üzülmek birşeyi geri getirmediği için o lanet olası 1 Nisan'dan beri kafama takmamaya çalışıyorum. Tabi ki sonuç hüsran.
Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,
yorgun bedenini ve ruhunu dinlendirmk istediğiydi..
Sadece HUZUR'du istediği,
bir damla dahi olsa kana kana içerdi...
Huzur...Bir damla huzur... ”

Take my darkest fears and play them
Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

“Serbest Kürsü” sayfasına dön