Ygs Sonuçları Bugün Açıklanıyor!

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Ygs Sonuçları Bugün Açıklanıyor!

Mesaj gönderen ozgur » 17 Nis 2012, 16:24

Yaklaşık 2 milyon öğrenci için heyecan dorukta. Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor.
1 milyon 837 bin gencin yüreklerini tutarak, heyecanla bekledikleri Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) sonuçları cevap anahtarlarının okunmasıyla bugün açıklanacak.

ÖSYM, sonuçların bugün açıklanması için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak cevap anahtarlarının okunması tamamlanamazsa sonuçlar yarın ya da en geç perşembe günü adaylara internet üzerinden bildirilecek. YGS barajını 6 puan türünden birinde 140 ve üzerinde puan alanlar aşabilecek. Ancak haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) girebilmek için adayların 6 puan türünden birinden 180 ve üzerinde puan almaları gerekiyor.

LYS başvuruları ise 24-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak. 5 ayrı oturum halinde yapılacak sınavlarda herhangi bir puan türü oluşturabilmek için adayların en az 2 sınava girmeleri gerekiyor. Ancak isteyen aday 5 sınava da katılabilir. LYS sınav ücreti her sınav için 20 TL

HABERTÜRK

o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

Kullanıcı avatarı
efecan
Asistan

Re: Ygs Sonuçları Bugün Açıklanıyor!

Mesaj gönderen efecan » 17 Nis 2012, 16:34

Bekliyoruz bakalımm 8)
Mezun

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 17 Nis 2012, 16:37

aynen sabah okudum bende heyecan bastı.:) farklı bir duyguymuş halbuki girerken damla heyecan yoktu.
hepimiz icin hayırlısı.
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 17 Nis 2012, 17:15

Umarım yetiştirirler de yarına ya da perşembeye kalmaz. Heyecandan 10 dk'da bir sayfayı yeniliyorum. :lol:

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

cedric
Doktor

Mesaj gönderen cedric » 17 Nis 2012, 21:46

ösym sitesinde böyle bir duyuru yok. dileğim ösym 17.00 de ygs sınav sonuçları diye linki vermesi

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 17 Nis 2012, 23:19

ay kalbim durcak sonucu biliyom kötü barajı bile aşamadımda sınava girerkende heyecandan vc den çıkamamıştım şimdide aynsı oldu durmadan tuvalet ihtiyacım var açıklansında yas tutalım artıkk üff iş yapamıyom panikten

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 17 Nis 2012, 23:23

ferda_efsa yazdı:ay kalbim durcak sonucu biliyom kötü barajı bile aşamadımda sınava girerkende heyecandan vc den çıkamamıştım şimdide aynsı oldu durmadan tuvalet ihtiyacım var açıklansında yas tutalım artıkk üff iş yapamıyom panikten

Ablacım lütfen yapma bu kadar. Ya "dünyanın sonu nereye gidiyor "un sonucu öğrenmeyeceksin ki.
Sakin ol, yazık sana. Bi rahatla lütfen!
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

KashmiriaN
Doktor

Mesaj gönderen KashmiriaN » 17 Nis 2012, 23:45

aa ne kaa çabuk açıklanıyor yahu ((: o kadar beklentisizim ki aklımdan bile çıkmış ((:

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 18 Nis 2012, 00:00

Heyecandan ders çalışamıyorum. Net bi tarih verilmiyor ki. Dün de açıklanabilir demişlerdi akşama kadar açtım kapadım yok, bugün yine yok..

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 18 Nis 2012, 01:52

hala yok galiba sonuçlar uşalan açabilen notunu gören bi deyiversin allahını severseniz yağmur nasıl heyecan yapmyim ben dahada davosa gitmicem artık yıl yıl dahada zorlaşıcak diyolar 2 yıllık bi yer gelmesse eğitim hayatıma noktayı koycam artık bu yol yol değill oku oku sonuç elde var sıfır gibi oluyor çocuk yapmalı kariyeri bırakmalı 30 dan sonra gelen kariyerde işe yaramıycak zaten hayata geç başlamanın cezası benimkide keşke daha erken okusaydım keşke

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 18 Nis 2012, 01:58

ferda_efsa yazdı:hala yok galiba sonuçlar uşalan açabilen notunu gören bi deyiversin allahını severseniz yağmur nasıl heyecan yapmyim ben dahada davosa gitmicem artık yıl yıl dahada zorlaşıcak diyolar 2 yıllık bi yer gelmesse eğitim hayatıma noktayı koycam artık bu yol yol değill oku oku sonuç elde var sıfır gibi oluyor çocuk yapmalı kariyeri bırakmalı 30 dan sonra gelen kariyerde işe yaramıycak zaten hayata geç başlamanın cezası benimkide keşke daha erken okusaydım keşke
Ablacım... Niye öyle düşünüyorsun :?: Bu kadar umutsuz olma. Ve inceldiği yerden kopsun yapma lütfen.
Bak kırkından sonra meslek lisesinden okul bitirmeye başlayan tanıdıklarım var. Ne demek 30 dan sonra gelen karşyer işe yaramayacak :?:
Sakin ol, rahat ol lütfen ve hayırlısı olması için dua et... Gerisini de dert etme lütfen.

Yani dert etsen bana bir zararı yok ben seni düşündüğüm için söylüyorum . ;)
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Nis 2012, 02:32

niye 30 dan sonra kariyer gelmesin çoğu başarılı insan 40 da :D bence önceliği neye verirsen hayatın o olur :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

cedric
Doktor

Mesaj gönderen cedric » 18 Nis 2012, 02:36

cuma mesai bitimine kadar açıklanır

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 18 Nis 2012, 02:40

ferda_efsa yazdı:hala yok galiba sonuçlar uşalan açabilen notunu gören bi deyiversin allahını severseniz yağmur nasıl heyecan yapmyim ben dahada davosa gitmicem artık yıl yıl dahada zorlaşıcak diyolar 2 yıllık bi yer gelmesse eğitim hayatıma noktayı koycam artık bu yol yol değill oku oku sonuç elde var sıfır gibi oluyor çocuk yapmalı kariyeri bırakmalı 30 dan sonra gelen kariyerde işe yaramıycak zaten hayata geç başlamanın cezası benimkide keşke daha erken okusaydım keşke
ama ama bu nasıl bir düşüce böyle lütfen sil at bu düşünceleri kafandan ne demek 30ndan sonra ya belki sen 80 yaşına kadar belki 90 yaşına kadar yaşıyacaksın hiç böyle düşündünmü. 30 da başlasan kariyer yapmaya 25 yılda emekli oluyorsun ve bu demek oluyorki daha önünde 30-40 yıl gibi bir zaamanın kalıyor yaşayacak sen bu zamanını başkalarının eline bakarakmı yoksa kendi emekli maaşını alıp kimseye muhteç olmadan geçirebilmeyi mi tercih edersin. lütfen lütfen söyleme böyle. bende bu gidişle 25-26 gibi başlıyacağım kariyerime ama senin gibi düşünmüyorum daha umutla bakıyorum ben.

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 18 Nis 2012, 04:16

yağmur damlaları pskolog ve gülbeyaz TEŞEKKÜRLER tesellileriniz için bir nebze olsun rahatlatıyor şu forum iyiki varsınız

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön