zorunlu dersi bitirmek sartmış bunu ögrendim

İngilizce dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
Tulipano

zorunlu dersi bitirmek sartmış bunu ögrendim

Mesaj gönderen Tulipano » 08 Eyl 2010, 16:38

Toplam Dönemi : 9 AOL'de Okuduğu Dönem : 9
Toplam Kredi : 209 Alan Kredi : 106
mezun olmam gerektigi halde zorunlu dersler daha varmıs ve mezun olamadım 32 kredi gibi ders kalmıs bu puanla üniversite için imtihana girebilirmiyim acaba onu bilmiyorum kimse yardımcı olmuyor sordugunda halk egitim merkezlerinde yönlendirme yapılsa daha iyi olacak şimdi secmeli derslerden degil zorunlu dersleri secmiş olurdum!

KARAHAN_
Doktor
İletişim:

Re: zorunlu dersi bitirmek sartmış bunu ögrendim

Mesaj gönderen KARAHAN_ » 08 Eyl 2010, 17:13

Bu sorun hemen hemen herkezse var.
Yani mezuniyet şartları yüzünden yüzlerce öğrenci sırf bilgi eksikliği yüzünden geç mezun oluyor.
Senin soruna gelince dönemin, toplam ve alan kredilerin mezuniyet şartları için yeterli.
Fakat seninde sorunda belirttiğin gibi zorunlu veya diğer adıyla ''Ortak'' derslerin var.
Bu ortak dersleri başarmak zorunda değilsin. (ortak derslerden 3 kez sınava girdiği halde başarılı olunmazsa muaf olunur)
Bir dönemde 30 kredilik ders seçildiğini göz önünde bulundurursak senin başarılı olman durumunda 2. dönemde mazun olursun. ( ortak ders kredin 32 demişsin)
Dönemine ve kredilerine bakılırsa başarılı bir öğrencisin.
Fakat başarılı olamadığın durumda 2011 deki sınavlarda ortak derslerini seçersen muaf olursun. Yani 2011 de mezun duruma gelirsin.
O zaman senin Üniversite sınavına girmen için bir engel yok. 2011 de LGS ve LYS sınavlarına girmeni tavsiye ederim..
Başarılar.
Öğrenmek akıntıya karşı kürek çekmektir. Durduğun an geri gidersin. ( Benjamin )

Tulipano

Mesaj gönderen Tulipano » 01 Eki 2010, 02:06

tsk ederim umarım basarırım simdi de alan dersleri kalktı bakalım ne sonuc cıkacak bu kadar aldıgım puan bosuna mı gidecek bu cok korkutuyor beni tam son zorunlu derslere kalmısken baska birsey cıkmaz umut ediyorum

KARAHAN_
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen KARAHAN_ » 01 Eki 2010, 11:10

Alanda dokunacağını sanmıyorum.Fakat ortak derslerin için aynı şey geçerli olmayabilir.
Öğrenmek akıntıya karşı kürek çekmektir. Durduğun an geri gidersin. ( Benjamin )

Tulipano

Mesaj gönderen Tulipano » 02 Eki 2010, 03:56

zorunlu dersler degişir derken muaf olunamayack gibi mi yoksa daha cok zorunlu ders almak zorunda kalacagımız gibi mi? anlayamadım kusura bakmayın tekrar soruyorum korkuyorum mezun olmak zorlasacak galiba

Kullanıcı avatarı
intrepid25
Doçent

Mesaj gönderen intrepid25 » 07 Eki 2010, 22:48

Tulipano yazdı:zorunlu dersler degişir derken muaf olunamayack gibi mi yoksa daha cok zorunlu ders almak zorunda kalacagımız gibi mi? anlayamadım kusura bakmayın tekrar soruyorum korkuyorum mezun olmak zorlasacak galiba
Sizi etkileyeceğini sanmıyorum ama yakında ders seçme sorunu halledilirse daha sağlıklı bir sonuç ortaya çıkar

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 04 May 2012, 01:28

kusura bakma ama gelemiycez :lol:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 04 May 2012, 02:49

marmara123 yazdı:iyi çalışmalar:
yeni dönem itibariyle çok iyi bir eğitim sitesinin açılacağını duyduk. tüm online dersleri bulunduğu bir eğitim sitesi. online oarak ders alınabilecek tüm sorularınızı sorabileceğiniz online testlere katılacağınız eğitim platformu. dersleri kolay ve hızlı bir şekilde anlıcaksınız.

sıtenın lınk olarak atsan daha ıyı olurmus yazarsan sevınırım
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

“İngilizce” sayfasına dön