Diploma Hakkinda Soru.

Her Konuda Tartışabilirsiniz
tifiprom

Diploma Hakkinda Soru.

Mesaj gönderen tifiprom » 14 May 2012, 02:58

Merhaba ben ocak sinavlarina gore mezun durumdayim ancak sisteme giris yapmaya calistigim zaman "DİPLOMA NOSU ALMIŞ GENEL LİSE ÖĞRENCİLERİ Durumunda Olan Öğrencilerin Sisteme Giriş Yetkileri Yoktur..!" mesaji ile karsilasiyorum. Bu tam olarak ne anlama geliyor? Diplomam gonderildi mi gonderilmedi mi, yoksa hala basilmadi mi? Diploma harcini diploma gonderilmeden once mi gonderildikten sonra mi yatirmam gerekiyor? Yoksa bu bir fark yaratmaz mi?

epidoras
Uzman Doktor

Re: Diploma Hakkinda Soru.

Mesaj gönderen epidoras » 14 May 2012, 03:29

tifiprom yazdı:Merhaba ben ocak sinavlarina gore mezun durumdayim ancak sisteme giris yapmaya calistigim zaman "DİPLOMA NOSU ALMIŞ GENEL LİSE ÖĞRENCİLERİ Durumunda Olan Öğrencilerin Sisteme Giriş Yetkileri Yoktur..!" mesaji ile karsilasiyorum. Bu tam olarak ne anlama geliyor? Diplomam gonderildi mi gonderilmedi mi, yoksa hala basilmadi mi? Diploma harcini diploma gonderilmeden once mi gonderildikten sonra mi yatirmam gerekiyor? Yoksa bu bir fark yaratmaz mi?
Bir diploma oluşturulmuş senin adına ve bu diploma bağlı bulunduğun halk merkezine gönderilmiş gibi bir izlenime kapıldım aldığın hatayı okuyunca :)

Sanırsam ki sen diploma harç ücretini yatırıp diplomanı teslim alacaksın lakin öncelikle bağlı bulunduğun (işlemlerini yaptığın/yaptırdığın) halk eğitim merkezine,

- s.a
- Buyrun
- Siteniz üzerinden öğrenci girişi yapmayı denediğim de böle böle (Aldığın hatayı söyle) hata ile karşılaşıyorum ne ayak?

Demende yarar görüyorum...

Saygılar,
Sevgiler, falan filan işte...

Diploman hayırlı uğurlu olsun...

Not : Ben henüz 2. dönem öğrencisi olarak aldığın hata üzerinden yaptığım varsayımlara istinaden bu yazıyı yazmış bulunmaktayım, oluşabilecek sorunlardan, sorumluluklardan dolayı uğrayabileceğin maddi, manevi tüm kayıplardan ferat etmiş olduğunu bu satırları okuyarak beyan etmiş bulunmaktasın. (Çok ciddiye alınmaması gerektiğini düşündüğüm bir paragraf...)
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

saddamhuseyin
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen saddamhuseyin » 14 May 2012, 03:56

evet diploma almis ogrencileri sistemden şutluyorlar... bu son derece normal. bende umarım en geç eylülde aynı şekilde sistemden şutlanmış olacağım :lol:

KashmiriaN
Doktor

Mesaj gönderen KashmiriaN » 14 May 2012, 04:23

ben dıplomamıda aldım ancak hala sısteme gırıs yapabılıyorum (:

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 30 May 2012, 02:09

Hayret öğrencilerin kaydınımı siliyorlar ne yapıyorlar bunlar tekrar baştan okutçaklar açık öğretim lisesini adama.Kayıt parası kazanmak için :mrgreen:
Hala devam ediyormu bu sorun ?

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 30 May 2012, 02:56

Jackal4540 yazdı:Hayret öğrencilerin kaydınımı siliyorlar ne yapıyorlar bunlar tekrar baştan okutçaklar açık öğretim lisesini adama.Kayıt parası kazanmak için :mrgreen:
Hala devam ediyormu bu sorun ?

Kayıt silmek değil bu, diplomayı aldıktan sonra sisteme giriş yapsanızda ne faydası var ;)
Zaten lise mezunu olmuşsun, tekrar lise okumak olur mu?
He tabi Meslek lisesi okumak istersen o ayrı.
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 30 May 2012, 03:13

Kayıt silmek değil bu, diplomayı aldıktan sonra sisteme giriş yapsanızda ne faydası var ;)
He tabi Meslek lisesi okumak istersen o ayrı.[/quote]
------------------------------------------------------------
Faydası olmaz olurmu geçmiş dönem bilgilerine bakmak istiyorsun mesela nasıl bakacaksın.Diploma yok elinde mesela diplomasını kaybeden yada diğer eğitim kurumlarına kaptıran öğrenciler var işe girecen diploma bilgisine bakmak istiyorlar mesela o zaman ne yapacan :wink: Abim işe girecekti diploması kaybolmuş aol çıktısı sayesinde evraklarını tamamladı ve işe alındı.
Hazır internet çıktısı almak varken uğraş babam uğraş :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 30 May 2012, 03:23

Jackal4540 yazdı:Kayıt silmek değil bu, diplomayı aldıktan sonra sisteme giriş yapsanızda ne faydası var ;)
He tabi Meslek lisesi okumak istersen o ayrı.
------------------------------------------------------------
Faydası olmaz olurmu geçmiş dönem bilgilerine bakmak istiyorsun mesela nasıl bakacaksın.Diploma yok elinde mesela diplomasını kaybeden yada diğer eğitim kurumlarına kaptıran öğrenciler var işe girecen diploma bilgisine bakmak istiyorlar mesela o zaman ne yapacan :wink: Abim işe girecekti diploması kaybolmuş aol çıktısı sayesinde evraklarını tamamladı ve işe alındı.
Hazır internet çıktısı almak varken uğraş babam uğraş :mrgreen:[/quote]

Kaybolursa gidip sizinde söylediğiniz gibi belge alınarak halledilir. Bilgilerimize bizim ulaşamamamız ve diplomamızı kaybetmiş olmamız gibi durumlarda sonuç olarak biz sisteme kayıtlıyız.Biz göremesek bile kişisel bilgilerimizin bulunduğu resmi sayfalarda lise mezunu olarakta görünüyoruz. Ben şimdi AÖL mezunu olarak AÖL bürosuna gitsem TC. numaramdan beim zaten AÖL mezunu olduğumu bilirler. Bunun gibi durumlar yani. Ben sisteme girememizi bir sorun olarak görmüyorum. Tabi bu benim şahsi görüşümdür !

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 30 May 2012, 20:24

Evet dediğin gibi mezun olduktan sonra bir işe yaramaz.Ama diplomasını daha almamış yada kaybetmiş kişiler için kötü öğrenci girişinin kapanması.Mesela insanın içinden bazen eski notlarına bakası geliyor :mrgreen: Senin olmuyormu öyle ?

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 30 May 2012, 20:34

Jackal4540 yazdı:Evet dediğin gibi mezun olduktan sonra bir işe yaramaz.Ama diplomasını daha almamış yada kaybetmiş kişiler için kötü öğrenci girişinin kapanması.Mesela insanın içinden bazen eski notlarına bakası geliyor :mrgreen: Senin olmuyormu öyle ?

Oluyor tabi abi olmaz mı ...
Ama ben geçtiğim derslerin vs. çıktısını almıştım. :D
Sisteme giriş yapamayacağımı bilmiyordum ama gene de tedbiri elden bırakmamak lazım .
Yani eski notlarıma bakasım gelince açıp onlara bakıyorum :)

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 30 May 2012, 20:49

Vay kurnaz seni benden önce davranmışsın :mrgreen:
Ben şimdi çıktısını almaya kalksam mürekkep bitecek. :mrgreen:
Ondan alamıyorum.Ancak bidahaki sınava öğrenci belgesi çıkaracak kadar mürekkebim var o da kurumuzsa tabi :mrgreen:

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön