yarınki sınavda uygulayabiliceniz güzel bir yöntem

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: yarınki sınavda uygulayabiliceniz güzel bir yöntem

Mesaj gönderen Doçent » 13 May 2012, 01:27

bunu yapan bir arkadaşa rastlamıştım ama o insan geçememişti o yüzden tutarlı sallamak daha iyi birazda şans :mrgreen:

Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 13 May 2012, 02:29

tier insanları tembelliğe sevk etme :mrgreen: hem çalışıp öğrenmek daha iyi arkadaşlar. üniversite düşünüyosanız bu kitapları iyi çalışın.üniversite sınavlarında 5 b 6 c 7 d yok 10 a diye bişi yemiyo :mrgreen:
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

PAMUK25

Mesaj gönderen PAMUK25 » 13 May 2012, 05:56

bencede çok saçma

tier44

Mesaj gönderen tier44 » 13 May 2012, 18:56

saçma mı geçen dönemlerin cevap anahtarına hiç bakmıyon galiba otur da bir cevap anahtarını say bakalım kaç tane var

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 14 May 2012, 04:52

Ben kendi bildiklerimi çözdüm ve baktım hakikaten böyle sayı oyunları var gibi. Bu sefer beş beş yaptım eğer geçersem derslerden çok mesut olacağım diğer sınavda da uygularım ben bunu.

tier44

Mesaj gönderen tier44 » 14 May 2012, 05:58

gamzekeske soyle yapsaydin bildiklerini yaptin siklari sayip diyelim 2 tane b. gldi digerlerini b yapsaydin 3 soru fazladan garanti gelirdi sen nasil yaptin

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 14 May 2012, 06:21

Evet bu yöntem gerçekten işe yarıyor, benim Ocak ilk dönemimdi bu şekilde matematik dersini gelecek dönem vermek için geçiştirmek adına bu yöntemi kullandım ve öyle sallamışım ki Matematik: 40 geldi

Biyoloji içinde çalışacak vaktim olmadığından dolayı ilk üç soruyu mantıklı bir şekilde doğruluğundan emin olarak işaretledim ve sonrasından her şıktan 5 tane işaretleme kuralına uyup uymadan rastgele 17 soru attım... Sonuç Biyoloji: 95 <- bunun bir taktir ilahi olduğunu düşünüyorum :) bu dönemde çalışacak vaktim yoktu cevaplarımı kontrol ettim 45 yada 50 alıyorum gelen olarak Lise 1 için Biyoloji notum 95+45= 70 Karneye : 4 düşüyor :)

Neyse bunun stresini yaşamama artık gerek kalmadı ve artık oldukça fazla zamanım olacak önümüzdeki dönemde.

Yalnız bir durumu fark ettim:
Sınav sonuçlarının açıklanma tarihi 17 Haziran
Kayıt yenileme ders seçme 19 Haziran
Sınav 28-29 Temmuz

Bu demek oluyor ki, 30 Kredilik dersler için hazırlanma süremiz sadece 39 gün
Diğer 1. ve 2. dönemleri kontrol ettiğimde takriben aralarında 80 gün var yarı yarıya az...

Bu yüzden sınavdan çıkmadan önce sınav giriş belgemin köşesine hangi dersten hangi şık işaretlediğimi sırası ile not aldım bu hafta açıklanacak cevap anahtarından kontrol edip sınavlara hazırlanmak için zaman kazanmak amacıyla...

Saygılar...
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 14 May 2012, 07:00

tier44 yazdı:gamzekeske soyle yapsaydin bildiklerini yaptin siklari sayip diyelim 2 tane b. gldi digerlerini b yapsaydin 3 soru fazladan garanti gelirdi sen nasil yaptin
Bende önce emin olduklarımı çözdüm sonra hangi şıklar azsa onları işaretledim. Bazı derslerde yedi tane emin olduğum aynı şıkkı işaretledim. :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
maybeoneday
Uzman

Mesaj gönderen maybeoneday » 16 May 2012, 02:48

elif işlek yazdı:geçmiş yıllardaki sınavlara baktım 4(a,b,c,d) şıktan biri mutlaka 6 tane oluyor diğerleri 5 tane.. :wink:
bende farkettim sıkların hemen hemen bitanesine soru başı 4-6 civarı bi doğru cvp düşüyor bende deniycem bu yöntemi ;)
Dışımdaki merhametimle oyun oynamayın ki , içimdeki şeytan hayatınızı lunaparka çevirmesin ;)

Resim

Resim

Resim

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön