noktası daha konulmamış bir hikaye :)

Dök içini. Rahatla...
Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

noktası daha konulmamış bir hikaye :)

Mesaj gönderen Doçent » 05 Şub 2012, 23:52

kısaca kendimden bahsedeyim...5 çocuklu bi ailenin 4 numarasıyım...gözümü açtığımda babamın gurbette almanyada çalıştığı annemin tek başına çocukları yetiştirmeye çalıştığı bir ortamda büyüdüm...baba şefkatinden eksik hep bir özlemle....yılda birkez gelen bir baba onda da yabancı gibi bir misafir gibi..tek mutlu olduğum an bavulundan çıkardığı hediye ve onda bana bakışı ve gülümseyişi ötesi yoktu...ilkokul hayatım 1.sınıfta şekillenmişti aslında öğretmenimin gülmeyen yüzü benim onda bi sıcaklık aramam 3.sınıfa kadar başarısız olmama yetti...4.sınıfta yeni gelen nigar hocamın kapıdan girişiyle gülümsemesi bende bir ışık yarattı ve o başarısız kız derslerinde çok başarılı oldu...ama bu benim kendimi ifade etmeme yetmedi...aileden gelen eziklik mutsuzluk içime kapanık bi kız olmamı sağladı...5.sınıftan sonra babam beni okuldan aldı...okumak istiyorum bile diyemedim...okumam gereken çağda evde tv başında pembe dizi izleyerek geçirdim yıllarımı...babamın yurdışından emekli olup gelmesi adapte sorunları yaşamamıza neden oldu...onun yokluğunda abi baskısı yaşarken o gelince baba baskısı görmeye başladım...psikolojik olarak hiçbirşey yapmak istemiyordum bu arada sorunlarımı sadce yiyerek duygusal açlığmı kapatarak obez olma yolunda ilerliyordum...ta ki 21 yaşında diyete hayatıma giresiye kadar...sonrası özgüven herşey yerine gelmeye başladı...çıktım kabuğumdan evden dışarı çıkmaya başladım bu arada sanal girdi hayatıma..kendini geliştir diye bi siteye kaydoldum ve farkettim ki ben sosyal bi insanım iletişimim de gayet iyi bende bi sorun yok tam tersi kendime yatırım yapmalıyım...bir gün kuaför ümle konuşurken neden bana açıktan okumadığımı sordu...bende hiç cesaret edemedim ki dedim...o an bile okula başlıycağımı düşünmedim..eve geldim herkes tv ye bakarken pat diye ağzımdan çıktı BEN AÇIKTAN OKUMAYA BAŞLIYCAM baktılar bana şaşırdılar sonra destek oldular babam hariç...derken geçen yıl 6,7,8 verdim ve liseye geçtim bu yıl...herşeyde bi hayır vardır...babama liseye geçtiğimi söyledim de ilk lafı kardeşin okududa ne oldu (erkek kardeşim 4 yıllık tarih bölümü mezunu diplomalı bir işssiz kpss mağduruda diyebiliriz)beni onla kıyaslamsı hoşuma gitmedi ama babamın yinde bazen şu sözlerini hatırladıkça içten söylemediğine inandım( bu kızı okutsaydık keşke )velhasıl babamı bu yaz kaybettim...hayat devam ediyor acılarla mutluluklarla...cesaret ve azim olsun yeter :wink:

Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

Re: geçmişten geleceğe ben:)

Mesaj gönderen dyg » 06 Şub 2012, 12:24

En başta Allah rahmet eylesin başın saolsun Rabbim kalanlara hayırlı sağlıklı HUZURlu uzun ömür versin.
Aslında hayatına ilk şekil veren olay baba"LI" ama baba"SIZ" büyümek olmuş. Aile ortamı yapısı itibariyle çocuk üzerinde fazlasıyla etkili oluyor.
Tebrik ederim okumaya karar vermiş o azimle devam etmişsin. Rabbim demedikçe bir yaprak kımıldamazmış: Bu durum senin okuman için de geçerli olmuş anladığım kadarıyla. Bundan sonraki hayatında da Rabbim böyle azimli olmanı nasip etsin.
Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,
yorgun bedenini ve ruhunu dinlendirmk istediğiydi..
Sadece HUZUR'du istediği,
bir damla dahi olsa kana kana içerdi...
Huzur...Bir damla huzur... ”

Take my darkest fears and play them
Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 06 Şub 2012, 13:20

Babasız büyümek kadar kötü birşey yok.Allah rahmet eylesin. Basınız sağolsun. Hep içinde o eksiklik olucak ama üzülme şyle düşün yaşanan bütün üzücü olayların seni olgunlaştırdıgını belki de hayatında bundan sonra daha dogru ve emin kararlar vereceğini gösterir. Sen azimliymişsn ve bunu başarmışsın.Seni tebrik ediyorum. =)

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 06 Şub 2012, 15:43

tşkler duygu ve ceren :wink: baba varken baba özlemi hep vardı şimdi yok yine hatalarıyla o babamdı ve onu çok özlüycem yinede...olgunlaştırdı evet sağlıksız bi aile yapısında kendimi kurtarmam benim için en büyük şans... burda önemli olan kişiliğimi kazanmam oldu yanlış yerlerde sevgi arayabilirdim hırçınlaşıp isyanda edebilirdim ama ben yağmurdan kaçarken doluyo tutulmaktan hep korktum için sabrettim ve bugun daha rahatım...hayat gerçekten çok garip :)

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 06 Şub 2012, 15:48

Evet sen şanslıymışsın herkes belki senin kadar bilinçli olamıyor işte. Burda önemli olan babanın yaptıgı hataları kendin yapmaman. Sabrın sonu selamettir :lol: Biryerde acı ve gözyaşı varsa onun sonunda sevinç mutluluk vardır..=)) Hayatı çözebilene aşk olsun :lol:

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 06 Şub 2012, 16:46

öyle kuşak farkıda var annem ve babam yetim büyümüşler onlarda sağlıklı bi ailede yetişmemişler ne bekleyebilirim ki ...yokluk çekmişler sevgiyi hiç tatmamışlar, okşanmamış başları, hediye almamışlar...ama şöylede düşünebiliriz dünyada herkeste eksiklik var bu yönden tek olduğumu düşünmüyorum herkesin anne ve babadan yana eksileri olabiliyor...kısacası Jenıfır Lopez de olsan kimsenin hayatı mükemmel değil :wink:

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 13 Şub 2012, 01:39

Başın sağolsun canım ben de babamı kaybettim, ne yapacaksın hayat herkesin önüne altın tepside sunulmuyor, başarılı olmanın yolu mücadeleden geçiyor, her daim mücadele... Hayattan istediğin, beklediğin, düşlediğin herşeye sahip olmayı Allah nasip etsin... :wink:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 13 Şub 2012, 01:43

saol kardelencim aynen hayat böyle mutluluk kadar acılarda bizler için ... hayattan gelen herşeye EYVALLAH :wink:

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 13 Şub 2012, 03:57

Başınız sağolsun pskolog ve kardelen, mekanları cennet olsun inşallah babalarınızın..
Seninkinden çok farklı olsada benimde yaşadığım çok zorluklar oldu..
Ama bu zorluklar bizim hayata karşı bakış açımızı genişletti, zamanında gerçekleştiremediğimiz hayallerimizi gerçekleştirecek güce sahip olduğumu farkettik..
Burada hiç tanımasam bile arkadaşların başarısı, çabası, azmi beni hep gururlandırdı..
Senide tebrik ediyorum psklog arkadaşım..
Hepimizin daha büyük başarılara imza atması dileğiyle... :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 13 Şub 2012, 13:27

Başın saolsun psikolog. Kardelen senin de. Umarım bundan sonrası güzel olacaktır. Önemli olan da azim ve gayret ve dua. Kendini geliştirme azminde olmak çok önemli.
Resim

Kullanıcı avatarı
AÇIK ACEMİ
Doktor

Mesaj gönderen AÇIK ACEMİ » 13 Şub 2012, 13:44

başinin sağolsun canım benim allah gani gani rahmet eylesin bende babami kaybettim 5 ocakta acım çok taze sanki yarın ya da öbürgün kapidan giricekmiş beni bilgisayar başinda korkutup yerimden sıcratacakmiş gibi geliyor babam benim hep arkamdaydi orta 1 de sıınıfta kaldiğim zamanda liseyi biraktiğim zamanda ama bende ilkokuldan kalma bir soğukluk vardi okula karşi ilkokulda çok sınıf değiştirdim öğretmenlerin biri gelip biri gidiyordu en sonunda annem beni A şubesine verdi keşke vermez olaydi :S öğretmen öyle cadi birşeydiki aile içindeki mutsuzlugunu sinirini bizden cıkarıyordu sınıfa girer girmez bağirip çağirmaya başliyordu hatta hiç unutmam sınıfın ortasinda sen gerizekali misin annene söyle seni zeka testine götürsün demişti kötü bir ani benim için ondan sonrada derslerim hep tepe taklak oldu :S
kalan kredi:56 toplam kredi:136

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 13 Şub 2012, 13:54

Senin de başın sağolsun arkadaşım, babana Allah rahmet etsin...
kripton yazdı:Başın saolsun psikolog. Kardelen senin de. Umarım bundan sonrası güzel olacaktır. Önemli olan da azim ve gayret ve dua. Kendini geliştirme azminde olmak çok önemli.
E-mine yazdı:Başınız sağolsun pskolog ve kardelen, mekanları cennet olsun inşallah babalarınızın..
Seninkinden çok farklı olsada benimde yaşadığım çok zorluklar oldu..
Ama bu zorluklar bizim hayata karşı bakış açımızı genişletti, zamanında gerçekleştiremediğimiz hayallerimizi gerçekleştirecek güce sahip olduğumu farkettik..
Burada hiç tanımasam bile arkadaşların başarısı, çabası, azmi beni hep gururlandırdı..
Senide tebrik ediyorum psklog arkadaşım..
Hepimizin daha büyük başarılara imza atması dileğiyle... :mrgreen:
İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum arkadaşlar, başarı yollarını hep birlikte yürümek dileklerimle...

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 22 May 2012, 20:57

Öncelikle,Başın sağolsun.Allah rahmet eylesin.
Benden daha zor günler geçirmişsin,Hiç psikolojik destek almadınmı doktorlardan ilaçlar biraz olsun sıkıntılarını hafifletirdi.
Bende ailemden birisini kaybetseydim dayanamazdım ya sen nasıl dayanmışsın ?

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 23 May 2012, 00:27

psikolog basın sogolsun dıyorum bende babamı kaybettım 5 yıl oldu babam o zamnlar okumamı ıstemedı neyse sonra kaybettık şimdi açık kıseden devam edıyorum sende unı. kadar bıtır ıstedıgın meslegı seç be yapmanı dılerım
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

“İtiraf Et” sayfasına dön