Muaf dersler ve eylülde yapılma ihtimali bulunan ek sınav

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Daisy_

Muaf dersler ve eylülde yapılma ihtimali bulunan ek sınav

Mesaj gönderen Daisy_ » 11 Tem 2012, 02:34

Merhaba arkadaşlar
Benim iki sorum vardı sizlere:
1) Bir dersten muaf olmak için 3 kez başarısız olmak gerekiyor değil mi? AÖL'de okuduğum toplam dönem şuanda 9. Ortak dersleri ilk başladığım senede vermeye çalışmıştım. O yüzden kaç kez girdiğimi hatırlayamıyorum. Öğrenci girişi yapıp 'Muaf dersler' kısmında yazılan dersler üç kez girildikten sonra yazılıyor değil mi? 6 tane muaf dersim görünüyor orada. Yani 3 kere başarısız olmasam oraya yazmazlardı diye düşünüyorum. Yoksa yanılıyor muyum? :)

2) Şuanda kredim 174. TEmmuzda yapılacak sınavda elimden geleni yapıp mezun olmaya çalışacağım. Eğer olurda yapamazsam, eylüldeki ek sınava girebilir miyim bu krediyle? Ve bu sınav sadece Ankara'da mı yapılıyor?

Şimdiden teşekkür ederim. ^^

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Re: Muaf dersler ve eylülde yapılma ihtimali bulunan ek sına

Mesaj gönderen Eflâ » 11 Tem 2012, 03:45

Ben yardımcı olmaya çalışayım.. (:
Ortak derslerden muaf olabilmek için evet 3 kez girmek gerekiyor o derse. Ama alan derslerinde 1 kez girmek yeterli muaf olmak için. Sonra istersen muaf olduğun dersi tekrar seçebiliyorsun.
Umarım üstesinden gelir mezun olursun bu dönem (: olamazsan da ek sınava girebilirsin kredin fazlasıyla yeterli.. Talebe göre birkaç şehirde yapılıyordu bildiğim kadarıyla. Ama İstanbul ve Ankara'da kesin.. Başarılar.

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

Daisy_

Mesaj gönderen Daisy_ » 11 Tem 2012, 04:18

Çok teşekkür ederim yanıtın için Efla. :)
Bir diğer merak ettiğimde öğrenci girişi yaptığımız zaman 'Muaf Dersler' kısmında yazan derslerin '3 defa girilen ve başarısız olan dersler' olduğu mu? Yoksa bir kez girip başarısız olsan bile yine oraya ekleniyor mu? Karışık bir soru oldu biraz ama, ancak bu kadar sade hale getirip sorabildim. :D

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 11 Tem 2012, 07:29

Rica ederim (:
Ben anlayabildim soruyu :D dediğim gibi ortak derslerden 3 kez girince muaf olursun ve muaf derslere taşınır o ders. Alan dersine 1 kez girip başarılı olamazsan o da muafa taşınır. Sadece dil ve anlatım dersinden muaf olunmuyor mutlaka başarılı olmalısın hepsinden.. (:

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön