Geometri Sıkıntısı ne yapmam lazım?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
birazdeli
Yardımcı Uzman

Geometri Sıkıntısı ne yapmam lazım?

Mesaj gönderen birazdeli » 25 Tem 2012, 20:26

şimdi benim alan dersi olarak geometri 3,4,6,7,8 ve matematik 7,8 dersleri kaldı. ,Ben resmen geometri özürlüyüm ve yapamıyorum.

Şimdi sadece matematik 7 ve 8 den geçsem toplam alan puanım 76 oluyor. Geometriden bir tek şey anlamıyorum yapamayacağımı da biliyorum

Şimdi soruya gelirsek ben bu geometrilerden geçemezsem nasıl mezun olacağım? Ders seçme ekranında ortak dersim bittiği için alan derslerinden seçilebilir olarak sadece bu geometriler kaldı başka ders gözükmüyor alan dersi olarak. Ben bu sınavda geçemezsem diğer sınavda yine geometrileri seçmek durumunda kalacağım yine geçemeyeceğim nasıl halledicem bu işi of yok mu yolu 2 sınavdır geometri yüzünden mezun olamadım 2 sınavda da yapamadım lütfen yardım ne yapayım?
En son birazdeli tarafından 25 Tem 2012, 20:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

birazdeli
Yardımcı Uzman

Re: Geometri Sıkıntısı ne yapmam lazım?

Mesaj gönderen birazdeli » 25 Tem 2012, 20:33

Bu haftaki sınavla birlikte 3 oluyor geçemediğim geometriler mail falan atsam nasıl yardımcı olurlar mı acaba ne yapabilirler ki :oops: :oops: :oops: :oops:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 26 Tem 2012, 05:03

mail ile olmaz sanırım. Biz aylar önce ingilizce dersi için dilekçe yollamıştık. İngilizce 5-6-7-8 in açık lisede okutulmaması için vs.. ama tabi bu mümkün değil. Normal liseler ile aynı dersleri görmemiz lazım.

Ben alansız okuyorum ama bildiğim kadarıyla alan derslerinden bir kez girmekle muaf olunuyor. Sen alan kredisi tamamlamak için mi mecbur seçiyorsun :?:

Benimde matematik geometri pek parlak değildi ama anlamasam bile çalıştım geometriye. ( tabi benim 1 ve 2 ydi sadece ) Sana da tavsiye ederim çünkü başka yol yok çalışmaktan başka. Gerçi sınava da az kaldı ama olsun ne kadar çalışırsan kardır. Ekol hoca sitesinden çalıştın mı hiç :?: Belki faydası olur.
Resim

kenan16
Uzman

Mesaj gönderen kenan16 » 26 Tem 2012, 05:25

Muaf olduğun başka bir alan dersi varsa onu alıp kredini tamamlayabilirsin

noxx

Mesaj gönderen noxx » 26 Tem 2012, 18:37

muaf olacaksın başka şansın yok , geometri zordur...

birazdeli
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen birazdeli » 26 Tem 2012, 19:17

kripton yazdı:mail ile olmaz sanırım. Biz aylar önce ingilizce dersi için dilekçe yollamıştık. İngilizce 5-6-7-8 in açık lisede okutulmaması için vs.. ama tabi bu mümkün değil. Normal liseler ile aynı dersleri görmemiz lazım.

Ben alansız okuyorum ama bildiğim kadarıyla alan derslerinden bir kez girmekle muaf olunuyor. Sen alan kredisi tamamlamak için mi mecbur seçiyorsun :?:

Benimde matematik geometri pek parlak değildi ama anlamasam bile çalıştım geometriye. ( tabi benim 1 ve 2 ydi sadece ) Sana da tavsiye ederim çünkü başka yol yok çalışmaktan başka. Gerçi sınava da az kaldı ama olsun ne kadar çalışırsan kardır. Ekol hoca sitesinden çalıştın mı hiç :?: Belki faydası olur.
Evet mecburen geçmem gerekiyor başka hiçbir ders yok. Bu arada Ekolhocaya bir bakayım sağol ama yüksek ihtimal yine yapamıycam gibi kitaplar var çalışıyorum anlamıyorum :oops:

kenan16 yazdı:Muaf olduğun başka bir alan dersi varsa onu alıp kredini tamamlayabilirsin

İşte sadece geometriler çıkıyor sorun orda başka ders yok :oops:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 26 Tem 2012, 20:46

Ben şunu söyleyim Kişi çalıştığının karşılığını alıyor. Ben çoğu dersin kitabını elime alınca ( sayısallar ) ben bunu anlamam yapamam nasıl geçecem felan demişimdir. Ama anlmasam da çalıştım kendimi zorladım sınava yakın biraz daha yoğunlaştım. Kiminden 45 aldım geçtim kiminden 75 aldım geçtim ama hepsinden kurtuldum şükür. Asla ümitsizliğe kapılma ve çalış
Resim

birazdeli
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen birazdeli » 26 Tem 2012, 21:49

noxx yazdı:muaf olacaksın başka şansın yok , geometri zordur...

Muaf olamıyorum işte onu diyorum hocam. Sadece alan dersleri olarak geometriler kaldı her sınavda onları seçmek zorundayım alanı 80 e tamamlamam için.

kripton yazdı:Ben şunu söyleyim Kişi çalıştığının karşılığını alıyor. Ben çoğu dersin kitabını elime alınca ( sayısallar ) ben bunu anlamam yapamam nasıl geçecem felan demişimdir. Ama anlmasam da çalıştım kendimi zorladım sınava yakın biraz daha yoğunlaştım. Kiminden 45 aldım geçtim kiminden 75 aldım geçtim ama hepsinden kurtuldum şükür. Asla ümitsizliğe kapılma ve çalış

İnan usta açtım kitapları baktım hiçbirinden bir şey anlamadım. Yapmaya çalışıyorum olmuyor 2 sınavdır çalışıyorum zaten geçen sınavda birinden 40 diğerinden 35 yaptım. Eğer iki geometri dersinden geçersem mezun oluyorum ama yapamıyorum 2 sınavdır.

kenan16
Uzman

Mesaj gönderen kenan16 » 27 Tem 2012, 00:59

Geometri hariç diğer alan derslerini verdiyseniz alan kredinizin suana kadar 80 olması gerekiyordu.Yani muaf olduğnuz baska alan dersleride olması gerekiyor

noxx

Mesaj gönderen noxx » 27 Tem 2012, 02:32

3 kere üstü üste girip muaf olacaksın ben matematik ve geometrileri en başta seçip muaf olmuştum...

birazdeli
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen birazdeli » 27 Tem 2012, 03:07

kenan16 yazdı:Geometri hariç diğer alan derslerini verdiyseniz alan kredinizin suana kadar 80 olması gerekiyordu.Yani muaf olduğnuz baska alan dersleride olması gerekiyor
Dediğim gibi geometriler harici başka alan dersi yoktu seçtiğimde :?:

birazdeli
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen birazdeli » 29 Tem 2012, 19:58

Sanırım yine geçemedim :oops: :oops: :oops: :oops: :cry: :cry:

birazdeli
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen birazdeli » 24 Ağu 2012, 20:20

Sınav sonuçları geldi yine geometriden geçemedim :oops:

Neyse en azından 1 tanesini verdim geriye kaldı 1 tane sonra mezunum :D