Ek sınav ve üniversite kayıtları (herkes baksın kesin çözüm)

Her Konuda Tartışabilirsiniz
kara
Çırak

Re: Ek sınav ve üniversite kayıtları (herkes baksın kesin çö

Mesaj gönderen kara » 26 Ağu 2012, 00:17

gerçekten açıklayıcı bir yazı olmuş bende aynı durumdayım üniversite kazandım ama ek sınavda mezun oluyorum üni. kayıtları 7 eylül de bitiyor ama biz 8 eylülde ek sınava gircez napıcam bilmiyorum halk eğitime gittim adam akıllı cevap verebilende yok tamam mazeretli kayıt yaptırma hakkımız varmış ama ne zaman belli olcak üni kayıtlarından sonramı

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Ağu 2012, 00:32

3 Eylül'de kayıtlar başlıyor ve kayıtlar başlamadan duyuru yapılacaktır. Yani duyuru yapılınca alacağınız kağıtla gidip okullarınıza kaydınızı yaptıracaksınız. YÖK onaylı olacağı için kayıtlarınızı almama gibi bir durumları yok...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

kara
Çırak

Mesaj gönderen kara » 26 Ağu 2012, 00:45

bir şey sorucam şimdi benim bölümüm genel kültür alan yok ama ortak kredi var ortak kredim :73 mezun olmak için ortak kredimin 80 olması gerekiyor dimi

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Ağu 2012, 04:03

Genel Kültür bir alandır zaten, yani sen alansız sistemde okumuyorsun. Ortak kredi bölümü var dediğin gibi, ama onu 80'e tamamlama zorunluluğun yok. Senin mezun olmak için; toplam dönemin 8, toplma kredinin 192 olması ve zorunlu derslerinde hiç ders kalmaması gerekli...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
türkü
Çırak
İletişim:

Mesaj gönderen türkü » 26 Ağu 2012, 21:08

Merhaba, benim 201 kredim var, alanım yok. 8 dönem doldu, zorunlu dersim bir tek "İng. 7" kaldı. İki kere girdim kitabım olmadığı için geçemedim, salladıklarım da tutmamış :) bir defa daha girersem muaf olacağım.

"EK SINAV BAŞVURU DURUMUNUZ:
Öğrenci Ek Dönem de Sınava Girmek İçin Geçerli Şartları Taşıyor.."

yazıyor, ek sınav için ders seçimlerini yapıp sadece ing 7 dersinin sınavına girsem sınavım geçerli olur mu? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim ;)
Resim
Tavsiyemdir ;)
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Ağu 2012, 21:10

türkü yazdı:Merhaba, benim 201 kredim var, alanım yok. 8 dönem doldu, zorunlu dersim bir tek "İng. 7" kaldı. İki kere girdim kitabım olmadığı için geçemedim, salladıklarım da tutmamış :) bir defa daha girersem muaf olacağım.

"EK SINAV BAŞVURU DURUMUNUZ:
Öğrenci Ek Dönem de Sınava Girmek İçin Geçerli Şartları Taşıyor.."

yazıyor, ek sınav için ders seçimlerini yapıp sadece ing 7 dersinin sınavına girsem sınavım geçerli olur mu? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim ;)
Toplam kredin tamamlanmış, zorunlu dersim de birtek İngilizce demişsin. Dolayısıyla istersen sadece İngilizce 7'yi seçebilirsin. Bir sorun olmaz...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
türkü
Çırak
İletişim:

Mesaj gönderen türkü » 26 Ağu 2012, 21:15

Çok teşekkürleerr.. Harikasınız :wink:
Resim
Tavsiyemdir ;)
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 27 Ağu 2012, 03:32

Rica ederim... :wink:

Mustafa Kemal Atatürk

efsa

Mesaj gönderen efsa » 28 Ağu 2012, 01:21

her kafadan bi ses çıkıyo kime inanacağımı sasıdım artk ya.tsk ler emrah yinede

kara
Çırak

Mesaj gönderen kara » 28 Ağu 2012, 18:54

ARKADAŞLAR AZ ÖNCE KAZANDIĞIM ÜNİVERSİTENİN ÖĞRENCİ İŞLERİ İLE GÖRÜŞTÜM DURUMUMU ANLATTIM EK SINAV İLE MEZUN OLUYORUM AMA SONUÇLAR AÇIKLANANA KADAR ÜNİVERSİTE KAYITLARI BİTİYOR MAZERETLİ KAYIT YAPABİLİRMİYİM DİYE AADAM YAPAMAZSIN DİYO 5 EYLÜL E KADAR YA DİPLOMA YA DA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİ GETİRMEZSEN HİÇBİR ŞEKİLDE KAYIT YAPAMAYIZ NOLUCAK ŞİMDİ BOŞA MI GİTTİ KAZANDIĞIM ÜNİVERSİTE BİLEN BİRİ Bİ AKIL VERSİN ALLAH RIZASI İÇİN

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Ağu 2012, 19:06

kara yazdı:ARKADAŞLAR AZ ÖNCE KAZANDIĞIM ÜNİVERSİTENİN ÖĞRENCİ İŞLERİ İLE GÖRÜŞTÜM DURUMUMU ANLATTIM EK SINAV İLE MEZUN OLUYORUM AMA SONUÇLAR AÇIKLANANA KADAR ÜNİVERSİTE KAYITLARI BİTİYOR MAZERETLİ KAYIT YAPABİLİRMİYİM DİYE AADAM YAPAMAZSIN DİYO 5 EYLÜL E KADAR YA DİPLOMA YA DA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİ GETİRMEZSEN HİÇBİR ŞEKİLDE KAYIT YAPAMAYIZ NOLUCAK ŞİMDİ BOŞA MI GİTTİ KAZANDIĞIM ÜNİVERSİTE BİLEN BİRİ Bİ AKIL VERSİN ALLAH RIZASI İÇİN
AÖL, YÖK'ten onaylı belgesini yayınlasın, bakalım paşalar gibi kaydını alıyor mu, yoksa almıyor mu göreceğiz...

Mustafa Kemal Atatürk

kara
Çırak

Mesaj gönderen kara » 28 Ağu 2012, 19:10

abi valla sana inanmak istiyorum inşanllah senin dediğin gibi olur ama bu dediğin belge ne zaman açıklanır valla kayıt yaptıramıcaz bu gidişle

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Ağu 2012, 19:20

Aslında geçen sene de ilk mesajda yazdığım gibi bazı üniversiteler sorun çıkardı ve normal kayıt tarihlerinde kayıt almadılar. Ama öğrenciler ek sınavla mezun olunca çıkma belgelerini Ankara'dan alıp, gidip kaydını yaptırabildi. Yani her halükarda bir şekilde kayıt yapacaksınız...

Mustafa Kemal Atatürk

qwert21

Mesaj gönderen qwert21 » 28 Ağu 2012, 20:57

kazandığım üniversitenin sayfasında istenen belgeler kısmında şöyle bir madde var.

2) Mezun olduğu liseden alınan diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi, ayrıca mezuniyet durumunda olan öğrencilerin bütünlemeye kaldığı derslerini gösterir onaylı yazı (başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz.)

6 eylülde belli olacak sınav yerleri kağıdını onaylattırayım diyorum ama ne yazmalı üstünde mühür ve imza olmalı mı?
bu maddeyi bilmeden önce söylediğimde ben öyle bir yazı veremem tarzında bir cevap almıştım.

gecenin rüzgarı

Mesaj gönderen gecenin rüzgarı » 29 Ağu 2012, 00:31

peki 2 eylülden önce duyururlarmı bu mazeret belgesini ne zaman werecekler :oops:

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön