Tevsiyelerinizi bekliyorum...

Ders notu paylaşımlarınızı bu bölümde yapabilirsiniz.
dilekyusuf

Tevsiyelerinizi bekliyorum...

Mesaj gönderen dilekyusuf » 12 Eyl 2012, 01:26

s.a tecrübeli arkadaşlardan destek bekliyorum açık düzlise öğrencisiyim ve 104 kredim var seneye mezun olma sansım yüksek kpss ye girip bir mesleğin elinden tutmaktı amacım ama duyduğuma göre liselilerin özellikle düz lise mezunlarının atanma sansı nerdeyse yok gibiymiş ve hizmetli aşçı şofor alımı daha cok oluyormuş meslek lisesine gitmeyi çok istiyorum ama bulunduğum sartlar malesefki müsait değil meslek lisesinde haftada 3 gün okula gitmem gerekiyor ve ama oğlum buna engel + tesettürlü olduğum için belli kamu görevlerinde hizmete baslıyabilirim anlıcanız kafam çok karışık yardımlarınızı bekliyorum hepinize teşekkürler .......

dilekyusuf

Re: Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Mesaj gönderen dilekyusuf » 12 Eyl 2012, 01:40

arkadaslar yokmu bir tavsiyeniz

dersçalışankız
Doktor

Re: Tevsiyelerinizi bekliyorum...

Mesaj gönderen dersçalışankız » 12 Eyl 2012, 03:52

tam olarak ne sorduğunu ve öğrenmek istediğini anlamadım ama kafanın karışık olduğu kesin :)

inşallah seneye mezun olursun ve martta sanırım ygs ona da katılırsın üniversiteli olmak için kpss için çok çalışman gerek iyi bir puan alırsan kendine uygun işler bulabilirsin düz lise diye yerleşememe diye birşey yok tabi ki bazı iş kollarını o konuda eğitim görmüş meslek liselerinden almaları normal ama emin ol düz liselilerin alternatifi daha fazla ... benim çevremde çok iş bulan oldu düz liseden mezun ama kps den iyi puan almışlardı bir de açılan işçi ve memur alımlarında tanıdık da işe yarıyor yani garanti oluyor ....

ilk önce kendine uygun ve uzun süre yapabileceğin işlerin listesini çıkar zamanla o listeden biri ön plana çıkacaktır ve ona göre eğitim alır (üniversite de) ve uygun iş bulursun...

dilekyusuf

Mesaj gönderen dilekyusuf » 12 Eyl 2012, 05:26

çok tşk ederim şunu da merak edyorum şuan 104 kredyle meslek lisesinin hangi bölümüne gecip 1 yılda mezun olurum yada varmıdır öle bir durum alo 147 yi aradım bilgisayar bölümünü secebilirsniz 36 hafta ders almanız gerek dedi acaba geciş yapsammı :D

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 12 Eyl 2012, 06:40

meslek liselerinde de YILLIK SİSTEME GÖRE
Toplam Dönemi 8
Yüz Yüze Eğitim 130
uzaktan eğitim 110
toplam 240 kredi ile mezun olunuyor

bilgisayar bölümü sanırım meslek teknik lise olarak söylemiştir aşağıda linke tıkla ne kadar sürer ve mezuniyet şartlarını bir oku derim http://mtao.meb.gov.tr/dersler.htm

bence düz liseden meslek lisesine geçiş biraz riskli ne kadar kredin azalır çoğalır bilemem ama yüzyüze eğitimde işin içine girince süre çok uzuyor ...ya da öyle bir meslek olmalı ki iş garantisi falan olan ya da çok seveceğin o yolda ilerlemek adına ggeçilebilir mesela okul öncesi eğitim gibi bunun birçok dalları var (üstelik bir bayan olarak sana da uygun)

tabi bunlar benim fikirlerim :) bende nasip olursa martta ygs sınavlarına giricem .

dilekyusuf

Mesaj gönderen dilekyusuf » 13 Eyl 2012, 01:32

bugun okula gittim hocayla görüştüm bana meslek lisesine gecmemi tavsiye etti en azından dediğin gibi iş bulma fırsatın ddaha yüksek ama 2 yada 3 yıl daha uzatıyoruz mezuniyeti noram sartlarda 104 kredim var ve sınavlardan da 30 kredi almam çok zor yani kendimi kandırıyorum aslında bu sene mezun olamazdım zaten artı olarak düz lise mezunu olarak kpss ye gridğin zaman 90 puan alsan bile ( ben bu kadar alamam bile ) atanma sansın düşük ama meslek olursa 60 puanla bile atanma ihtimalin daha yüksek dedi hoca düz lise mezunu olup evde boş durmaktansa geleceğimi garantileyip meslek okumak daha iyi tabi mezuniyet yılını uzatarak ve kredilerime dokunmucaklar

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 13 Eyl 2012, 08:20

evet doğru şeyler söylemiş..hayırlısı olsun.

dilekyusuf

Mesaj gönderen dilekyusuf » 13 Eyl 2012, 20:39

teşekkür ederim :wink:

“Ders Notları” sayfasına dön