ingilizce 6-7-8i verenler nasıl çalıştınız??

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
KardeleN1
Yardımcı Asistan

ingilizce 6-7-8i verenler nasıl çalıştınız??

Mesaj gönderen KardeleN1 » 27 Eyl 2012, 01:11

merhaba.bu dönem ing 6 sectim.fakat kitap full ingilizce.tek türkçe kelime yok.siz nasıl çalıştınız.gecmiş sınav sorularına çalışsak yeter mi biraz da kelime ezberlesek ?yani türkçeleri de olsa çalışcam da yok yani tamamen ing yapamam.ne önerirsiniz??geçenler cvp verirse sevinirim! siz nasıl geçtiniz ??

bilisimci
Çırak

Re: ingilizce 6-7-8i verenler nasıl çalıştınız??

Mesaj gönderen bilisimci » 27 Eyl 2012, 04:49

Bu siteden çalış www.ingilizce.be
sitedeki derslerin tamamına yakını açık liselerin 5,6,7,8 c dönemlerine denk ders ve konuları içeriyor, şahsen çok faydasını görüyorum.

iyi çalışmalar.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Eyl 2012, 05:00

Ünitelerin başlarında metinler var ya, eline al sözlüğü veya aç google translate i. Tek tek o kelimeleri üzerine yaz. Vaktin kalırsa kitabın diğer bölümlerini de bu şekilde çalış. İnsanın aklında böylece kelimelerin birçoğunun manası kalıyor. Tüm ünite başındaki metinleri yap çünkü o metinlerde baya kelime var. Ve sorular kitaptaki tüm ünitelerden çıkabiliyor.

Sonra geçmiş sınav sorularını da tek tek tercüme edip üzerine yaz. Sınava yakın birkaç defa oku geçmiş soruları
Resim

diablo_57
Doktor

Mesaj gönderen diablo_57 » 27 Eyl 2012, 17:16

h.e.m de kursa gittim bıtırdıkten sonra ingilizcelerın hepsi ni sectım sonra tertemız cıktı

KardeleN1
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen KardeleN1 » 27 Eyl 2012, 19:58

kripton yazdı:Ünitelerin başlarında metinler var ya, eline al sözlüğü veya aç google translate i. Tek tek o kelimeleri üzerine yaz. Vaktin kalırsa kitabın diğer bölümlerini de bu şekilde çalış. İnsanın aklında böylece kelimelerin birçoğunun manası kalıyor. Tüm ünite başındaki metinleri yap çünkü o metinlerde baya kelime var. Ve sorular kitaptaki tüm ünitelerden çıkabiliyor.

Sonra geçmiş sınav sorularını da tek tek tercüme edip üzerine yaz. Sınava yakın birkaç defa oku geçmiş soruları
ÖYLE UĞRAŞAMAM YAA:/ VAKTİM YOK O KADAR.DERSANEYE GİDİYORUM çünkü.BANA PRATİK Bİ YOL LAZIM.GECMİŞ SINAV SORULARINI ÇALIŞICAM ztn,BAK O SORULARI DEDĞİN GBİ YAPARIM AMA KİTABA VAKTİM YOK.GERCİ Daha kitabı almadım.ama biliyodm tammı ing oldgnu ondan sordum.BİDE O GECMİŞ SORULARIN ÇIKTISNI ALIP ÇALIŞCAKTIM KAĞIT ÜZERİNDE Bİ HOCA ALINMIYO çıktısı DEDİ doğrumu.BAK YAZ BAK YAZ ÖYLE MI YAPmam lazım.

KardeleN1
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen KardeleN1 » 27 Eyl 2012, 20:01

hepinize cvplarnız için teşşekkürler...

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 27 Eyl 2012, 20:24

diablo_57 yazdı:h.e.m de kursa gittim bıtırdıkten sonra ingilizcelerın hepsi ni sectım sonra tertemız cıktı
sanirim 3 seviyeden oluşuyormuş bende gitmeyi düşünüyorum siz hangi seviyeye gitmiştiniz
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Eyl 2012, 22:39

KardeleN1 yazdı:
kripton yazdı:Ünitelerin başlarında metinler var ya, eline al sözlüğü veya aç google translate i. Tek tek o kelimeleri üzerine yaz. Vaktin kalırsa kitabın diğer bölümlerini de bu şekilde çalış. İnsanın aklında böylece kelimelerin birçoğunun manası kalıyor. Tüm ünite başındaki metinleri yap çünkü o metinlerde baya kelime var. Ve sorular kitaptaki tüm ünitelerden çıkabiliyor.

ÖYLE UĞRAŞAMAM YAA:/ VAKTİM YOK O KADAR.DERSANEYE GİDİYORUM çünkü.BANA PRATİK Bİ YOL LAZIM.GECMİŞ SINAV SORULARINI ÇALIŞICAM ztn,BAK O SORULARI DEDĞİN GBİ YAPARIM AMA KİTABA VAKTİM YOK.GERCİ Daha kitabı almadım.ama biliyodm tammı ing oldgnu ondan sordum.BİDE O GECMİŞ SORULARIN ÇIKTISNI ALIP ÇALIŞCAKTIM KAĞIT ÜZERİNDE Bİ HOCA ALINMIYO çıktısı DEDİ doğrumu.BAK YAZ BAK YAZ ÖYLE MI YAPmam lazım.
Ben de ilk başta bu kitaba çalışamam dedim ve kalmıştım. Sonra baktım iş ciddiye bindi üni. hakkımız gidecek elden. Dönem uzatmama gibi de bi hedefim vardı.

Benim de çok vaktim yok. Öğrencilik sorumluluğu dışında birsürü uğraşımız sorumluluklarımız var. Vaktin kısıtlı ise en azından her ünitenin başındaki 1-2 sayfalık yeri tercüme et. Onun bile faydası oldu bana. Kitabı ben de hatmedemedim zaten :D (diğer aöl kitaplarını mutlaka baştan sona okurdum)

Ben her girdiğim sınavda soru kitapçıklarını almaya çalıştım ve böylece elimde birsürü çıkmış soru vardı. Ben onlardan çalıştım. Alamadığım kitapçıkları ise internetten bulup, aldım elime kalemi ve 20 soruyu şıkları ve doğru cevapları ile deftere yazıp öyle çalıştım
Resim

KardeleN1
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen KardeleN1 » 28 Eyl 2012, 18:32

kripton yazdı:
KardeleN1 yazdı:

Ben de ilk başta bu kitaba çalışamam dedim ve kalmıştım. Sonra baktım iş ciddiye bindi üni. hakkımız gidecek elden. Dönem uzatmama gibi de bi hedefim vardı.

Benim de çok vaktim yok. Öğrencilik sorumluluğu dışında birsürü uğraşımız sorumluluklarımız var. Vaktin kısıtlı ise en azından her ünitenin başındaki 1-2 sayfalık yeri tercüme et. Onun bile faydası oldu bana. Kitabı ben de hatmedemedim zaten :D (diğer aöl kitaplarını mutlaka baştan sona okurdum)

Ben her girdiğim sınavda soru kitapçıklarını almaya çalıştım ve böylece elimde birsürü çıkmış soru vardı. Ben onlardan çalıştım. Alamadığım kitapçıkları ise internetten bulup, aldım elime kalemi ve 20 soruyu şıkları ve doğru cevapları ile deftere yazıp öyle çalıştım
anladım.artık olabildiğince öyle yapmaya çalışırım.bu arada kitabı dün almaya gittim okula,yokmuş.bakalım bi ara halkeğitime gitcem almaya,orada vardır inş.cvbın için teşekkürler..

noxx
Doktor

Mesaj gönderen noxx » 29 Eyl 2012, 06:53

bu ing sınavlarım.
182 YABANCI DİL - 2 ORTAK 55 3 3 GİRDİ 2011-2
242 YABANCI DİL - 3 ORTAK 70 4 2 GİRDİ 2011-2
243 YABANCI DİL - 4 ORTAK 75 4 2 GİRDİ 2011-2
244 YABANCI DİL - 5 ORTAK 50 2 2 GİRDİ 2011-3
500 YABANCI DİL - 6 ORTAK 45 2 2 GİRDİ 2011-3
501 YABANCI DİL - 7 SEÇMELİ 45 2 3 GİRDİ 2011-3
523 YABANCI DİL 3 SEÇMELİ 50 2 4 GİRDİ 2011-3

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 29 Eyl 2012, 07:42

Kripton İngilizce maceralarını daha önce okumuştum :)) bende İngilizce-6 aldım
5 e kadar iyi notlar aldım hiç kalmadan geldim 6 ya...şimdi tek kelime Türkçe yönlendirmesi olmayan kitapla başbaşa kaldık artık hayırlısı bende senin verdiğin taktikle çalışcam inşallah. senden ricam hangi kitap ve ünitelerden sorular çıkıyor bir yazsan ...bende bir sürü kitap var ingilizce 10-11-12 course-work-teacher kafam karıştı :roll:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 29 Eyl 2012, 15:19

dersçalışankız yazdı:Kripton İngilizce maceralarını daha önce okumuştum :)) bende İngilizce-6 aldım
5 e kadar iyi notlar aldım hiç kalmadan geldim 6 ya...şimdi tek kelime Türkçe yönlendirmesi olmayan kitapla başbaşa kaldık artık hayırlısı bende senin verdiğin taktikle çalışcam inşallah. senden ricam hangi kitap ve ünitelerden sorular çıkıyor bir yazsan ...bende bir sürü kitap var ingilizce 10-11-12 course-work-teacher kafam karıştı :roll:
Şu linke http://egitek.meb.gov.tr/aok/Aok_Kitapl ... ar_Aol.htmtıklayarak ingilizce-6 dan hangi ünitelerden sorumlu olduğuna mutlaka bak. Kitabın tamamı değil. Mesela ingilizce 6 için 9. üniteden sonrasına çalışacaksın. Mutlaka bak bu linke ve kitaptaki ünitelerle aynı mı diye kontrol et. Sorular hem workbook tan çıkıyor hem de coursebook tan. Ama ben ağırlığı coursebook a vermiştim. Tabi vakit darlığından. Vaktin varsa her ikisine de çalış notun daha yüksek olur.
Resim

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 29 Eyl 2012, 19:14

taman teşekkür ederim... :)

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön