AÇIK LİSE DOĞRU ADRES Mİ?

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

DİLBESTE

AÇIK LİSE DOĞRU ADRES Mİ?

Mesaj gönderen DİLBESTE » 16 Eki 2012, 17:35

AÇIK LİSEYE KAYDOLDUM HAKKINDA HIÇ BISEY BILMIYORUM DERS BILE SECEMEDIM YAZILDIM BI DERSANEYE ODA DOGRU BI KARAR MI ONUDA BILMIYORUM.YESILIRMAGA GIDINCE IYI KI YAZILMISIM IYIKI ACIK LISE OKUYORUM DIYORUM EVE GELINCE CEVREM AMAN ACIK LISE OKUYORSUN BURADANDA ACIK FAKULTE YE GECERSIN ADI OKUDUM OLUR DIYORLAR. DERSANEMDE COK OZEL HISSEDIYORUM KENDIMI HISSETTIRIYORLAR. OKADAR ON YARGIYLA KAYDOLMUSTUM OYSAKI. HER ACIK LISE OKUYAN AYNI DURUMLAMI KARSILASIYORLAR SOKSA BU ALANDA GUNAH KECISI BEN MI OLDUM....

Kullanıcı avatarı
merd0
Yardımcı Uzman

Re: AÇIK LİSE DOĞRU ADRES Mİ?

Mesaj gönderen merd0 » 16 Eki 2012, 19:25

Açık lisenin örgün eğitimden hiçbir farkı yok emin ol.Ailen bunları düşünebilir çünkü malesef bizim ülkemizde açık lise çok hoş görülmüyor.Burda mezun olup açık lise fakültesine de gitmek zorunda değilsin üniversite sınavına girip kazandığın takdirde istediğin bir üniversiteye gidebilirsin.Dershaneden de destek alıyorsun madem hocalarınla birlikte ortak ve zorunlu derslerinden seçip sınava hazırlanmaya başlamalısın.
2013 Mezun :)

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 16 Eki 2012, 19:26

açık lise ile örgün eğitim arasında tek fark okula devam etmemen yani hergün okula gitmemem...ders seçimini yapıp sınavlarına çalışman ve gerekli olan 192 kredini tamamlaman...hangisi daha iyi daha mantıklı bu kişiden kişiye değişir bence çok güzel ve rahat bir uygulama bizler için yapılmış çok yerinde bir sistem... üniversite konusuna gelince örgünde okuyanlarla aynı haklara sahibiz aynı sınava giriyoruz orada göstereceğin başarıya göre aldığın puana göre üniversite kazanıyorsun ...çok çalışıp en iyi yeride kazanabilirsin az çalışıp veya gerekli performansı gösteremeyip sadece aöf de okuyabilirsin bunun açık lisede okumanla alakası yok ki...sen dersaneyede gittiğin için daha yoğun ve istikrarlı bir çalışma sistemi göreceğin için liseyi başarıyla bitirip istediğin üniversitede bölüme göre çalışma yaparsın...ve kazanırsın...insanların ne dediğine ve seni karamsarlaştırmalarına izin vermemelisin...ne istiyorsan o yolda emek harcarsan Allahın izniyle karşılıksız kalmaz...

ders seçimini bir an önce yapmalısın durduğun kabahat!
aöl nin sayfasında tüm bilgiler ve yönlendirmeler mevcut, çelişkide kalırsan bizler buradayız :)

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 16 Eki 2012, 19:30

DİLBESTE yazdı:AÇIK LİSEYE KAYDOLDUM HAKKINDA HIÇ BISEY BILMIYORUM DERS BILE SECEMEDIM YAZILDIM BI DERSANEYE ODA DOGRU BI KARAR MI ONUDA BILMIYORUM.YESILIRMAGA GIDINCE IYI KI YAZILMISIM IYIKI ACIK LISE OKUYORUM DIYORUM EVE GELINCE CEVREM AMAN ACIK LISE OKUYORSUN BURADANDA ACIK FAKULTE YE GECERSIN ADI OKUDUM OLUR DIYORLAR. DERSANEMDE COK OZEL HISSEDIYORUM KENDIMI HISSETTIRIYORLAR. OKADAR ON YARGIYLA KAYDOLMUSTUM OYSAKI. HER ACIK LISE OKUYAN AYNI DURUMLAMI KARSILASIYORLAR SOKSA BU ALANDA GUNAH KECISI BEN MI OLDUM....
Başkalarının düşünceleri ile değil kendi düşüncenle hareket etmelisin Dışarıdaki insanların açıklise konusundaki olumsuz düşüncelerini de kırmak için önce kendine bir hedef belirleyip o doğruda gitmelisin milletin yanlış düşüncesini konuşarak değil yaptığın icraatlarla kazandığın iyi bir ünüversite ile bu yanlış düşnceleri kırablirsin açık liseyi bitirmek için değil en yüksek notla bitirmek için çalışmalısın ünüversiteyi kazanmak için değil en iyi ünüversitede okumak için çalışmalısın dışarıdaki insanların gözünde açık lise okuyanlar ya bir resmi dairede maaşını yükseltmek için yada lise mezunu olup kpss sınavına veya bir kuruma girmek için sadece diploma için gidiyorlar düşüncesini kırmak gerekir. Dersaneye yazılman ve gitmen bu okulu önemsediğini gösteriyor sana başarılar diliyorum
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

Kullanıcı avatarı
aolcuyuk
Çırak

Mesaj gönderen aolcuyuk » 17 Eki 2012, 00:44

Seni senden iyi tanıyan mı var ? Kimin ne düşündüğü önemli değil senin ne düşündüğün önemli. Benim görüş açıma göre örgün eğitim okuyandansa açık öğretim de okuyan daha azimli, daha başarılı ve daha hırslı.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 17 Eki 2012, 03:50

Açık lise okuyup da örgün bir üniversite kazanıp okuyan arkadaşlar var aramızda. Ben hiç pişman değilim açık lise okuduğuma. Örgünle aynı haklara sahibiz ve hiç küçümsenecek bir tarafı yok açıktan okumanın. Bu konuda bilgisi olmayanlar saçmalıyor ancak. Sen çevrendekilere kulak asma. Disiplinli çalış ve iyi bir üniversite kazan. BU çevrendekilere verilmiş en iyi cevap olur.
Resim

DİLBESTE

Mesaj gönderen DİLBESTE » 17 Eki 2012, 19:29

BEN BI DERSANEYE YAZILDIM BUNUN ICIN DOGRU MU YAPTIM ACABA

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 18 Eki 2012, 17:26

Herkesin çalışma anlama stili farklıdır. Kimi dershaneye hiç gerek duymaz kimine dershane çok katkı yapar bunu kendin belirleyeceksin.

Ben şahsen evde düzenli disiplinli çalışılarak açık lisenin de üniversitenin de başarılacağını düşünüyorum ama dediğim gibi herkesin durumu faklı
Resim

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön