YGS'ye Girmeden LYS'ye Girmek?

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
bengeldim
Yardımcı Uzman

YGS'ye Girmeden LYS'ye Girmek?

Mesaj gönderen bengeldim » 31 Ara 2012, 09:10

Bilindiği gibi 102 kredi ve 6 dönem üstü olanlar YGS-LYS sınavlarına girebiliyorlar. Bu yıl YGS'ye giremeyeceğim çünkü 78 kredim var ve ocak ayında yapılcak ilk sınavdan 30 kredi alsam bile YGS başvuruları maalesef açık öğretim sınavından önce yapılıyor. Ancak LYS'ye kadar 102 krediyi hertürlü yaparım. Sorum şu; YGS'ye girmeden LYS'ye girilebiliyor mu?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: YGS'ye Girmeden LYS'ye Girmek?

Mesaj gönderen kripton » 31 Ara 2012, 16:00

bengeldim yazdı:Bilindiği gibi 102 kredi ve 6 dönem üstü olanlar YGS-LYS sınavlarına girebiliyorlar. Bu yıl YGS'ye giremeyeceğim çünkü 78 kredim var ve ocak ayında yapılcak ilk sınavdan 30 kredi alsam bile YGS başvuruları maalesef açık öğretim sınavından önce yapılıyor. Ancak LYS'ye kadar 102 krediyi hertürlü yaparım. Sorum şu; YGS'ye girmeden LYS'ye girilebiliyor mu?
Benim bildiğim giremezsin arkadaşım. Çünkü lys ye girebilmenin şartı ygs den barajı geçmek. Burada kredinin 102 olmasının esprisi ise senin diğer dönemlerde ( toplam 3 ) en fazla 90 kredi alabileceğin hesaplanarak mezun olup da kazandığın üniversiteye sorunsuz girebilmen. YAni senin şu an 102 kredin olacak da ocak, mayıs ve temmuz da da 90 kredi alıp toplam kredini 192 yapabilesin. Umarım anlatabilmişimdir
Resim

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön