Merhabalar/İlk Konum İlk Mesajım/Çokça Sorular :))

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
aykut_ksa

Merhabalar/İlk Konum İlk Mesajım/Çokça Sorular :))

Mesaj gönderen aykut_ksa » 04 Oca 2013, 07:22

Öncelikle herkese merhabalar.Ben Aykut,İzmir'de yaşıyorum 20 yaşındayım.Foruma yeni kayıt oldum.Ve bu ilk mesajım ve konum olacak. :)
Foruma kardeşim için kaydoldum diyebilirim.Ben üniversite 1.sınıftayım kardeşim ise malum AÖL/Genel Kültür bölümünde okuyor.
Bu başlık altından hem tanışıp hemde aklımdaki soruları sizlere yöneltmek istiyorum.

1-)Kardeşimin öğrenci bilgilerinin yer aldığı AÖL sayfasına giriş yağtığımızda 'Alan Yok' ibaresi yer alıyor.Bu ne anlama geliyor acaba ? Genel Kültür alanında olduğu için mi böyle,yoksa bir hata mı söz konusu ?
2-)Genel Kültür alanından mezun olan öğrenciler,YGS-LYS sınavlarına giremiyor diye birşey duydum.Bana biraz şehir efsanesi gibi geldi ama insan sorup-öğrenip içini rahatlatmak istiyor.Böyle birşey gerçekten var mı ? Varsa ne yapmalıyız.Alan değişikliği vs. gibi.
3-)Yine üniversite sınavları ile ilgili olarak.Sınavlara girebilmek için kaç kredi biriktirmesi gerekmekte.Ya da şöyle sorayım sınavlara girebilmek için gerekli ön koşullar neler ?
4-)Bu üniversite ile ilgili değil. :) Kardeşim sınavlara hazırlık konusunda biraz sıkıntı çekiyor.Çünkü ben Çanakkale'de okuyorum tatil dolayısı ile İzmir'e geldim.Ona ders notları ne bileyim belkide konu anlatım videoları,slaytları lazım.AÖL'nin böyle bir hizmeti varmı.Ya da nette veya bu forumda bu tür kaynaklar bulabilirmiyiz.Mesela ben 19-20 Ocak'ta yapılacak olan sınavlar için birazdan not çıkarmaya başlayacağım ve onlardan çalışıcaz.Ama ben Çanakkale'ye döndüğümde nasıl olacak bilemiyorum.

İlk anda aklıma bunlar geldi.Biraz çok oldu ama işte kardeşim için :)
Yorumlarınız olursa,şimdiden teşekkürler.

...

murattt

Re: Merhabalar/İlk Konum İlk Mesajım/Çokça Sorular :))

Mesaj gönderen murattt » 04 Oca 2013, 07:39

Merhaba hosgeldiniz

1 Bu yil butun alanlar kaldirildi. Bundan mutevellit artik alansiz okuyacak..

2 artik genel kultur alani okumayacagi icin bir onemi kalmadi ama genel kultur okuyanlarda tabiki sinava girebiliyorlardi.

3 doneminin en az 6 ve kredisinin en az 102 olmasi ve yasinin 18 olmasi lazim

4 kardesinin azmine kalmis biarazda ama genel olarak kitap ozeti cikarip cikmis sorulara calisirsa sinavda basari sansi artar

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 04 Oca 2013, 07:45

bildiklerimi cevaplamaya çalışim şimdi
1=artık aöl de alanın kalktığını biliyorum ama kesin mi bilmiyorum sadece artık alansız okunuyor diye biliyorum onun için alan yok yazılmıştır
ama sen,n kardeşin ilk kayıt olduğunda alan seçmişmi acaba? neyse bunu daha sonra tartışırız

2=alanı ne olursa olsun mezuniyet şartlarını tamamladığında ygs lys girebilir
(kısacası şehir efsanesi)

3=102 kredisi ve en az 6 dönem okuması lazm ygs e lys girmek için

4=önce kitaplarını anlayarak okusun , sonra not çıkarsın bu notları hergün 1 defa okusun
sonra ekol hoca yada başka sitelerden konu anlatımları dinlesin özellikle sayısal için ekol hoca sitesi süper
bide ingilizce var zorunlu onun içinde bir ingilizc sitesini vercm oradaki bütün videoları tamamı izlese hem ing. öğrenir hemde sınavları geçer
1:bol bol not alsn
2:video izlesin
3:paso tekrar (unuutmamak için)
4:onlie testler çözsn
5:çıkmış soruları mutlaka çözmeli

tüm dersler için=http://www.ekolhoca.com/
ingilizce için=http://www.ozkancelen.com/sitebuilder/page1.aspx

aol sayfasından onlie ve çıkmış sorulara ulaşabilir
ha bir tane daha ilayda açık lise yayınları var eğer anlamasa ordan kitaplar soru bankası var sipraiş versin artık yüzde doksan geçer oranın adresinide verim
eğer maddi durumunuz iyise ilayda yayınlarından bir iki kitap sipriş edin derim bnm görüşüm

açık lise yardımcı kitaplar http://www.ilayda.com.tr/kitap/

inş. yardımcı olmuşumdur :D :D :D
En son Hayatmı'OdaNe tarafından 04 Oca 2013, 07:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 04 Oca 2013, 07:46

aa murat aynı anda yazmışız ya tesadüfe bak

murattt

Mesaj gönderen murattt » 04 Oca 2013, 07:59

Hayatmı'OdaNe yazdı:aa murat aynı anda yazmışız ya tesadüfe bak

olsun Onemli olan paylasmak

aykut_ksa

Mesaj gönderen aykut_ksa » 04 Oca 2013, 08:04

@murattt ve @Hayatmı'OdaNe

İkinizede çok çok teşekkürler.Üniversite ile ilgili olan kısımlarda içimi rahatlattınız.

Ders notları ile ilgili kısımlarda haklısınız biraz kardeşimin azmiyle alakalı.Ben şöyle bir şey düşündüm.AÖL'nin internet sitesinde bu ders kitapları PDF olarak mevcut sanırım.Oradan ben onlara ulaşıp,notu çıkarıp kardeşime ulaştırayım diyorum.Çalışma soruları AÖL'nin sitesinde varmış az önce gördüm hatta çözdüm inkilap tarihini :) Çıkmış sorulara da ulaşabiliriz.Böylece sınavları atlatabiliriz.

Tekrardan teşekkür ediyorum.Aklıma takılan birşey olursa yazarım yine. :)
...

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 04 Oca 2013, 22:50

herzaman biz burdayz Devrimci :D

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön