2013 ÖSYS Sınavına Başvuru

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
murti83

2013 ÖSYS Sınavına Başvuru

Mesaj gönderen murti83 » 28 Ara 2012, 00:05

Merhaba arkadaşlar geçen sene ben bu sınava girdim ve istediğim bölümü kazanmıştım ama açık liseden son sınavımda mezun olamadığım için kayıt yaptıramadım. Bu sene Allah izin verirse inşallah o sınava kadar mezun alacağım inşallah. Geçen sene ösys sınavına girdiğim için başvuru işlemim farklı mı olacak yoksa yine aynı geçen seneki gibi ilk defa başvuru yaptığım gibi mi olacak. Sitelerde konu hakkında bilgi vermişler ama tam anlayamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim..

yagmur_

Re: 2013 ÖSYS Sınavına Başvuru

Mesaj gönderen yagmur_ » 29 Ara 2012, 16:20

arkadaşlar bu konuda bnmde yardıma ihtiyacım var.Başvuruları kayıt yenilediğimiz liselerden mi yapacağız formları falan oradan mı alacagız yardımcı olurmusunuz ?

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 29 Ara 2012, 16:28

murti83 yazdı:Merhaba arkadaşlar geçen sene ben bu sınava girdim ve istediğim bölümü kazanmıştım ama açık liseden son sınavımda mezun olamadığım için kayıt yaptıramadım. Bu sene Allah izin verirse inşallah o sınava kadar mezun alacağım inşallah. Geçen sene ösys sınavına girdiğim için başvuru işlemim farklı mı olacak yoksa yine aynı geçen seneki gibi ilk defa başvuru yaptığım gibi mi olacak. Sitelerde konu hakkında bilgi vermişler ama tam anlayamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim..
Yanlış bilmiyorsam gene aynı başvuru formunu dolduracaksınız. Sadece formda bazı seçenekleri farklı işaretleyeceksiniz.
Örneğin, ilk defa bu sınava giriyorum değilde daha önce girdiğinizi belirten seçeneği işaretleyeceksiniz.

Ama kesin bilgiye en yakın liseden ulaşabilirsiniz.
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 29 Ara 2012, 16:30

yagmur_ yazdı:arkadaşlar bu konuda bnmde yardıma ihtiyacım var.Başvuruları kayıt yenilediğimiz liselerden mi yapacağız formları falan oradan mı alacagız yardımcı olurmusunuz ?

Evet Yağmurcum.
Liseye gidip ilgili kişiden bütün sorularına cevap bulabilirsin.
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

murti83

Mesaj gönderen murti83 » 07 Oca 2013, 21:21

Evet arkadaşlar hala net bir bilgiye sahip olamadım. Dediğim gibi geçen sene herhangi bir liseden kayıt yaptırmıştım, Ösys sınavınada girdim, barajıda geçtim fakat liseyi bitiremediğim için herhangi bir işlem yaptıramadım. Şimdi 10 kredim kaldı ve inşallah liseyi bitireceğim. Ösys başvuru için geçen seneki gibi aynı işlemlerimi yapacağım herhangi bir liseye gidip başvurmak gibi. Yoksa Ösym nin sitesinden internetten başvurumu yapabiliyormuyum. Ösym sitesine giriş şifrem ve tüm bilgilerim var. Konu hakkında lütfen yardımcı olabilir misiniz?

KardeleN1
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen KardeleN1 » 12 Oca 2013, 00:55

arkadaşlar yaa,bende bugün yaptım ygs başvurumu.ama kafamda b soru işareti kaldı.bankaya parayı yatırdıktan sonra okuluma gittim.ygs başvurusu yapacaktım dedm.ok alalım dediler.müdür ama bana başvuru formu vermedi bilgisayardan bilgilerimi girdiler.fotomu çekti.tamm bu kadar dedi..benim nette gördüğüm bi ygs başvuru formu vardı onu verip de doldurtmadılar.o formada çok ayrıntılı bilgi isteniyor mesela..ama okulda müdürün bana sordugu sorular genel geçer bilgilerdi.ne bilim kafama takıldı.tamm başvurum alındı mı dedim ewet oldu dedi.ewe gidince şifreni değiştir arada girersin sınava girceğin okul yeri öğreniceksin oradan dedi. bu kadar dedi.şifremi de değiştirdim ama osym sayfasında başka yapacağım bi işlem var mı .üni sınavına ilk defa giricem bilmiyorum pek.bilgilendirirsenızz bilenler sevinirim

MaVeRa
Acemi

Mesaj gönderen MaVeRa » 12 Oca 2013, 01:18

KardeleN1 yazdı:arkadaşlar yaa,bende bugün yaptım ygs başvurumu.ama kafamda b soru işareti kaldı.bankaya parayı yatırdıktan sonra okuluma gittim.ygs başvurusu yapacaktım dedm.ok alalım dediler.müdür ama bana başvuru formu vermedi bilgisayardan bilgilerimi girdiler.fotomu çekti.tamm bu kadar dedi..benim nette gördüğüm bi ygs başvuru formu vardı onu verip de doldurtmadılar.o formada çok ayrıntılı bilgi isteniyor mesela..ama okulda müdürün bana sordugu sorular genel geçer bilgilerdi.ne bilim kafama takıldı.tamm başvurum alındı mı dedim ewet oldu dedi.ewe gidince şifreni değiştir arada girersin sınava girceğin okul yeri öğreniceksin oradan dedi. bu kadar dedi.şifremi de değiştirdim ama osym sayfasında başka yapacağım bi işlem var mı .üni sınavına ilk defa giricem bilmiyorum pek.bilgilendirirsenızz bilenler sevinirim
basvuru forumunu cok dikkate almıyolar .(ablamdan biliyorum ..cok sınava girdi..) sadece okuldaki görevli soru sordugunda hazırlıklı gitmek için sanırım istiyolar.. bende doldurdum gittim hoca herseyi bana sordu.. foruma bakmadı bile ..
ösym aday işlemleri sayfasından giris yaptıgında ygs basvurunda görünüyor.. ordan kontrol edebilirsin.. bir yanlışlık olup olmadıgına..
başka bi işlem yapılmıyor ( bilgilerin dogruysa eger ) okul kodu alan kodu gibi vs..
Ey Dünya ;Yüzüne Bakılasın Yok da, YARADAN'ın Emriyle ''SANA GELİŞİM''.
Hani , İki Ateş Arasında Yaşanır ya , İşte Öyle Bir Şey ''SANA DİRENİŞİM..
.

KardeleN1
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen KardeleN1 » 12 Oca 2013, 05:54

MaVeRa yazdı:
KardeleN1 yazdı:arkadaşlar yaa,bende bugün yaptım ygs başvurumu.ama kafamda b soru işareti kaldı.bankaya parayı yatırdıktan sonra okuluma gittim.ygs başvurusu yapacaktım dedm.ok alalım dediler.müdür ama bana başvuru formu vermedi bilgisayardan bilgilerimi girdiler.fotomu çekti.tamm bu kadar dedi..benim nette gördüğüm bi ygs başvuru formu vardı onu verip de doldurtmadılar.o formada çok ayrıntılı bilgi isteniyor mesela..ama okulda müdürün bana sordugu sorular genel geçer bilgilerdi.ne bilim kafama takıldı.tamm başvurum alındı mı dedim ewet oldu dedi.ewe gidince şifreni değiştir arada girersin sınava girceğin okul yeri öğreniceksin oradan dedi. bu kadar dedi.şifremi de değiştirdim ama osym sayfasında başka yapacağım bi işlem var mı .üni sınavına ilk defa giricem bilmiyorum pek.bilgilendirirsenızz bilenler sevinirim
basvuru forumunu cok dikkate almıyolar .(ablamdan biliyorum ..cok sınava girdi..) sadece okuldaki görevli soru sordugunda hazırlıklı gitmek için sanırım istiyolar.. bende doldurdum gittim hoca herseyi bana sordu.. foruma bakmadı bile ..
ösym aday işlemleri sayfasından giris yaptıgında ygs basvurunda görünüyor.. ordan kontrol edebilirsin.. bir yanlışlık olup olmadıgına..
başka bi işlem yapılmıyor ( bilgilerin dogruysa eger ) okul kodu alan kodu gibi vs..
hımm anladım teşekkür ederim.bilgilerim doğru yazıyor ama işlem yapmak isteğiniz aktif tercih ve tercih yapmak isteğiniz aktif sınav diye iki kutu var.ordan bişe seçicek miyim peki. ygs seçeneği yok ama bunlarda

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 12 Oca 2013, 07:03

murti83 yazdı:Evet arkadaşlar hala net bir bilgiye sahip olamadım. Dediğim gibi geçen sene herhangi bir liseden kayıt yaptırmıştım, Ösys sınavınada girdim, barajıda geçtim fakat liseyi bitiremediğim için herhangi bir işlem yaptıramadım. Şimdi 10 kredim kaldı ve inşallah liseyi bitireceğim. Ösys başvuru için geçen seneki gibi aynı işlemlerimi yapacağım herhangi bir liseye gidip başvurmak gibi. Yoksa Ösym nin sitesinden internetten başvurumu yapabiliyormuyum. Ösym sitesine giriş şifrem ve tüm bilgilerim var. Konu hakkında lütfen yardımcı olabilir misiniz?
murti83,geçen yıl ygs ye başvurduğun için şifrenle sayfana girip başvurunu yapabilirsin.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön