arkadaşlar acil lütfen..

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
leyla8

arkadaşlar acil lütfen..

Mesaj gönderen leyla8 » 10 Oca 2013, 05:55

selam arkadaşlar. ben ilkokul mezunuyum. ortaokul sınavlarına girmek istiyorum, ordan da açık liseyi bitirmek istiyorum. ancak bir sorunum var. açık ortaokul sınavlarında 3 kayıt dönemi var. ben temmuzda olana başvurmadım. marta kadar bir başvuru daha var. ona başvurabiliyor muyum? temmuzda olan 5. sınıflar için mi? nette pek bilgim bulamadım. ortaokulu dışardan bitiren arkadaşlar yardımcı olursanız çok mutlu olurum. şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: arkadaşlar acil lütfen..

Mesaj gönderen kripton » 10 Oca 2013, 18:48

leyla8 yazdı:selam arkadaşlar. ben ilkokul mezunuyum. ortaokul sınavlarına girmek istiyorum, ordan da açık liseyi bitirmek istiyorum. ancak bir sorunum var. açık ortaokul sınavlarında 3 kayıt dönemi var. ben temmuzda olana başvurmadım. marta kadar bir başvuru daha var. ona başvurabiliyor muyum? temmuzda olan 5. sınıflar için mi? nette pek bilgim bulamadım. ortaokulu dışardan bitiren arkadaşlar yardımcı olursanız çok mutlu olurum. şimdiden teşekkürler.
Öncelikle azminden dolayı tebrik ederim leyla. Açık ortaokul ile ilgili şu linki incelersen iyi olur http://aio.meb.gov.tr/#

Bu arada şu linkte http://aio.meb.gov.tr/sayfa.php?id=92 iş takvimi var. Sınavların tarihi vs.. Benim anladığım kadarıyla 3 aralık 2012 ve 1 mart 2013 tarihleri arasında kayıt yaptırabiliyorsun ve ilk sınavın 14 nisan 2013 tarihinde. Yeni kayıt ibaresi var yanında bu da başvurabilirsin anlamına geliyor.

Sen kayıt yaptırdıktan sonra yapılan ilk sınav nisan da sanırım. Bu senin ilk sınavın olur. Ama daha önce başlamış olanın 3. sınavı olabilir. Yani bunlara kafanı takıp da karıştırma. Sen sana en yakın halkeğitme git sana yardımcı olacaklardır. Onlardan kayıt - sınav tarihlerini bir daha sor emin olmak için.
Resim

leyla8

Mesaj gönderen leyla8 » 13 Oca 2013, 22:00

Teşekkür ederim..

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 14 Oca 2013, 02:39

Başarılar liseye geçince bekleriz aramıza :D Hatta geçmeden de takıl bu forumda bilgi sahibi olursun lise hakkında
Resim

MaVeRa
Acemi

Mesaj gönderen MaVeRa » 14 Oca 2013, 02:53

acık ilkögretim (ortaokul kayıtlarını ) halkegitim yapmıyor.. en yakın ilkögretim okuluna gidiniz ,ordan gerekli yönlendirme yapılır...
Ey Dünya ;Yüzüne Bakılasın Yok da, YARADAN'ın Emriyle ''SANA GELİŞİM''.
Hani , İki Ateş Arasında Yaşanır ya , İşte Öyle Bir Şey ''SANA DİRENİŞİM..
.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön