Kredi hakkinda

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Konig
Acemi

Kredi hakkinda

Mesaj gönderen Konig » 15 Şub 2013, 04:25

Merhabalar, kasim 95 dogumluyum 17 yasindayim. Daha onceden kaydimi yaptirmis ve 2009 yilinda bir sinava girip ondan sonra bir daha girmemistim o sinavdanda 9 kredi almistim Simdi ben silik olan durumumu tekrar aktif yaptim ve mart ayinda kitaplarini alicam mayistaki sinavlara gelicem. Sunu belirtmek isterim ki cok hirsliyim bir an once kitaplarimi alip sayisal derslerden ozel ders gormeyi planliyorun Simdi benim asil sormak istedigim 2.5 yilda bitirebilicem liseyi ama bu gercekten zor olacak neredeyse her soruya dogru cevap vermem lazim. Ben 3 senede bitirebilir miyim acaba yani cok fazla zorlanmadan . Acaba siz kac yilda bitirdiniz. Ozel ders almayi dusunuyorum ve son senemdede universiteye hazirlik icin dershaneye gitmeyi dusunuyorum. Biraz karisik oldu kusura bakmayin . Simdiden cok tesekkurler

Klavye ile imza atılmaz :) .

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Kredi hakkinda

Mesaj gönderen kripton » 15 Şub 2013, 16:05

Merhaba, yaşın tutuyor yılda 3 kez sınava girip 2.5 yılda bitirirsin. Çok gözünde büyütme istedikten sonra oluyor. Hedefin kesinlikle 2.5 yıl olsun. 3 yılı unut bi sen :)

Yaşın henüz küçük ve özel ders de alacaksın ve azimlisin anladığım kadarıyla.

Mesela ben ortaokuldan sonra 13 yıl ara verip liseye başladım. Sayısal da felan çok zorlandım ilk başta sonra ingilizce zorladı ama emin ol Rabbim çalışana veriyor. Baştan beri hedefim 2.5 yılda bitirmek ve hiçbir dersten muaf olmadan hepsini geçmekti. Çok şükür oldu.

2.5 yılda bitirmek için bütün soruları bitirmek gibi bir şart yok. Dersi geçmen önemli olan o da 20 sorudan 9 doğru yaparak 45 alıp geçebilirsin. Ama kesinlikle hedefin bu da olmasın. Tüm kitaba sıkı çalış ve 90-100 almayı hedefle ki diploma notun yüksek gelsin. Emin ol disiplinli bir şekilde kitaba çalışırsan baştan sona bu notlar alınmayacak notlar değil. Tecrübe ile sabittir :D

Ama şu tarz örnekleri de bizzat gördüm. Kapasitesi ve şartları benden çok daha iyi olup da aman nasıl olsa geçerim bu açık lise kolay rahatlığında olanlar dönem uzatıyor ve diploma notu da düşük olabiliyor.

Sonradan pişman olmak da fayda vermiyor. O yüzden bu açık lise kolay deyip çalışmayı sakın gevşetme. Hedefin kesinlikle 2.5 yıl olsun.
Resim

Konig
Acemi

Mesaj gönderen Konig » 15 Şub 2013, 23:07

kripton yazdı:Merhaba, yaşın tutuyor yılda 3 kez sınava girip 2.5 yılda bitirirsin. Çok gözünde büyütme istedikten sonra oluyor. Hedefin kesinlikle 2.5 yıl olsun. 3 yılı unut bi sen :)

Yaşın henüz küçük ve özel ders de alacaksın ve azimlisin anladığım kadarıyla.

Mesela ben ortaokuldan sonra 13 yıl ara verip liseye başladım. Sayısal da felan çok zorlandım ilk başta sonra ingilizce zorladı ama emin ol Rabbim çalışana veriyor. Baştan beri hedefim 2.5 yılda bitirmek ve hiçbir dersten muaf olmadan hepsini geçmekti. Çok şükür oldu.

2.5 yılda bitirmek için bütün soruları bitirmek gibi bir şart yok. Dersi geçmen önemli olan o da 20 sorudan 9 doğru yaparak 45 alıp geçebilirsin. Ama kesinlikle hedefin bu da olmasın. Tüm kitaba sıkı çalış ve 90-100 almayı hedefle ki diploma notun yüksek gelsin. Emin ol disiplinli bir şekilde kitaba çalışırsan baştan sona bu notlar alınmayacak notlar değil. Tecrübe ile sabittir :D

Ama şu tarz örnekleri de bizzat gördüm. Kapasitesi ve şartları benden çok daha iyi olup da aman nasıl olsa geçerim bu açık lise kolay rahatlığında olanlar dönem uzatıyor ve diploma notu da düşük olabiliyor.

Sonradan pişman olmak da fayda vermiyor. O yüzden bu açık lise kolay deyip çalışmayı sakın gevşetme. Hedefin kesinlikle 2.5 yıl olsun.
Hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum iyi forumlar .
Klavye ile imza atılmaz :) .

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 16 Şub 2013, 00:29

Rica ederim.
Resim

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön