Saçmalık Para Sömürüyolar Resmen !

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Saçmalık Para Sömürüyolar Resmen !

Mesaj gönderen mavigöz » 06 Mar 2013, 06:31

http://www.aol.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=553 bu ne saçmalıktır arkadaş sınav itirazı yapacak olanlar para yatıracak bide ya resmen soyguncular ya !

ROJHAN
Doktor

Re: Saçmalık Para Sömürüyolar Resmen !

Mesaj gönderen ROJHAN » 06 Mar 2013, 06:42

evet malesef öyle.
kardeşimin 80 puanlık bir dersi 20 puan verilmiş. ve üstüne birde para cezası. hata yapmak ücretlidir. diye sınav kağıdına not yazılmalı.
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 06 Mar 2013, 19:41

saçma sapan işler yapıyolar ya belki durumu yok kardeşim ne diye para alıyosun bi daha doğru okut optiği gerizekalı !

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 06 Mar 2013, 20:51

Şimdi yanlış anlamayın ama bir açıklama yapmak istiyorum:
25TL veriyoruz, ve her dönem 10-12 kitap alıyoruz.
4 oturuma katılıyoruz, 4 kitapçık alıyoruz. 4 optik kağıt kullanıyoruz.

her sınıfta 2 denetmen var bunların her birinin 75TL aldığını bir öğretmen arkadaşa sorup öğrendim.

Aldığımız her kitap toplu alımlardan dolayı ucuz olsa her kitap kilosuna göre satılsa kitap başı 3-5TL tutar. Biz 4TL diyelim
4x12=48TL (12 Kitap)
10TL optik ve sınav kitapçıkları
150/24=6,25TL 24 öğrenci oluyor sınav esnasında sınıf içerisinde bunu 24 öğrenciye böldüğümüzde bu çıkıyor.
Gittiğiniz okullarda eh w.c ye falan girenler oluyor, salonların ışıkları yakılabiliyor ve öğrencinin sınav kağıtlarının ankaraya ulaştırılmasının ve kayıt yenileme esnasından size AOL sisteminden verilen çıktının masrafları toplam 1TL de öyle desek.

48+10+6,25+1TL= 65,25TL

Şimdi bizi soyuyor derlersek 25TL verip böyle bir hizmet aldığımız için doğru olacağını düşünmüyorum.
Sınav itirazının ücretsiz yapıldığını düşünürsek, notunu beğenmeyen 1 milyona yakın öğrenciden 100 binin itiraz ettiğini düşünün :)

Ben kimseyi savunmadım sadece detaylı ve etraflıca düşündüm.

ROJHAN sen söylediğin konuda haklısın ona diyecek bir lafım yok. İtiraz et hakkını ara, gerekiyorsa mahkemeye başvur, ancak kardeşinin hatalı olduğu ortaya çıkarsa yönetmelik gereği cevap kağıdında yapılan kaydırmalar itiraz edilse dahi düzeltilmez. Bu kanun ösym YÖK ile geldi kaynağı ise dünya da başta ABD ve İngilterede gibi ülkelerin merkezi sınav sisteminden alınmadır. Adını unuttuğum mümin sekmanın bir kitabında yazıyordu bu.
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 06 Mar 2013, 21:54

epidos yani bilgisayar ve kaydırma hatalaı dilekçeyle çözümlenmez mi diyorsunuz.
80 puanlık derse 20 puan verilmiş. tabiki delil yok çünkü sistem böyle ve herkes kameraya kaydedilmiyor. ama mutlaka bir hak yolu olmalıdır.

ama dediğim sorun bilgisayar hatalı. yani 80 punlık derse 20 puan verilmiş

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 06 Mar 2013, 22:09

ROJHAN yazdı:epidos yani bilgisayar ve kaydırma hatalaı dilekçeyle çözümlenmez mi diyorsunuz.
80 puanlık derse 20 puan verilmiş. tabiki delil yok çünkü sistem böyle ve herkes kameraya kaydedilmiyor. ama mutlaka bir hak yolu olmalıdır.
Bildiğim kadarı ile öğrenci hangi sınavda olursa olsun işaretlediği şıklar geçerlidir, sınav da kaza ile bu şıklar kaydırılmış dahi olsa değiştirilmez. İnş sizin için sonuç olumlu olur diyorum.

Yapacakları optik kağıdı alıp hem makineye okutacaklar hemde elle kırmızı kalemle şeffaf film üzerine yerleştirip doğru ve yanlışları çizecekler. Cevaplar kaydırıldıysa o şıkları sizin için değiştirilmez bu resmi evrak üzerinde tahrifat anlamına geliyor ve haksızlığa yol açar haliyle suç'tur
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 06 Mar 2013, 22:19

Arkadaşlar hatanın kimden kaynaklandığı tam kesinleşmeden yorum yapmak istemem bence aöl bu durumların biraz olsun önüne geçmek için insanların cevap kagıtlarını optik okuducudan geçirirken aynı zamanda cevap kagıtlarını tarattırıp ögrencilerin kendi cevap kagıdını aöl nin resmi sitesinden okul numarası ve şifresi ile girip kendide kontrol edebilecek o zaman iki tarafta tatmin olur ve dilekçe yazan kişi hatanın kendinde olmadığından emin olup dilekçe yazar. Bilmiyorum ben böyle düşünüyorum sizce mantıklı mı? Böyle birşeyi yapabilirlermi aslında toplu olarak dilekçe yazsak böyle bir uygulama istesek belkide yapabilirler.
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 06 Mar 2013, 22:22

peki anladım. çok karmaşık işler

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 06 Mar 2013, 22:23

emrah42 yazdı:Arkadaşlar hatanın kimden kaynaklandığı tam kesinleşmeden yorum yapmak istemem bence aöl bu durumların biraz olsun önüne geçmek için insanların cevap kagıtlarını optik okuducudan geçirirken aynı zamanda cevap kagıtlarını tarattırıp ögrencilerin kendi cevap kagıdını aöl nin resmi sitesinden okul numarası ve şifresi ile girip kendide kontrol edebilecek o zaman iki tarafta tatmin olur ve dilekçe yazan kişi hatanın kendinde olmadığından emin olup dilekçe yazar. Bilmiyorum ben böyle düşünüyorum sizce mantıklı mı? Böyle birşeyi yapabilirlermi aslında toplu olarak dilekçe yazsak böyle bir uygulama istesek belkide yapabilirler.
Ben Kpss ye girdim Eylül ayında, sınav kağıdım internette, ösym hakkıyla yapmış bu işi allah var hakkını yiyemem.

AOL de yapsın yapsında sınav sonuçları 1 sene sonra açıklar o zaman :) Ama evet bunun olması şart!

“Sınavlar” sayfasına dön