Açıköğretim Fakültesinde okuyanlar buraya

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Re: Açıköğretim Fakültesinde okuyanlar buraya

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 09 Mar 2013, 02:52

İnşaallah bekleriz.

Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 09 Mar 2013, 03:55

byMRZ yazdı:
E-mine yazdı:Zaten onur belgesi alma niyetinde değildim (: Sorun yok.

Onur belgesi önemli değilde canım ortalamayı yüksek tutmak Dgs' de çok işimize yarayacak..
kripton yazdı:Düşürmezsek inşallah not ortalamasını gelsin tabi :D Sana da gelsin yağmurcum inşallah hep beraber
Kripton bu yıl sonunda genel ortalamanın yüksek olmasıyla verilen Onur belgesi değil o ayrı..
Bu dönemlik veriliyor bu dönem için geçerli yani Onur belgesini alacaksın :)
tesekkurler emıne benım ıcın gercekten zor bır surec ama azmedene allah yardım edıyo benım moralım bozuluyo ama sız notlarınızı yazdıkca alan var alamayan var kardesım :lol:
Zehracım bu arada seni ayrı tebrik ediyorum evli çocuklu bir bayan olarak sadece tek dersten kalmak büyük başarı..

Psikolog senide bekliyoruz :mrgreen:
tesekkurler emıne cok zor evet ama allah azmedınce ınsan allah yardım edıyo ya bıde mumkunse notlarınızı yazmayın alan var alamayan var canım :)
Farkındaysan notlarımı sırf böyle düşünebilenler var diye bu dönem yazmadım canım sadece Yüksek Onur belgesine hak kazandığımı yazdım..

Ama kesinlikle karşıyım bu düşünce yapısına, burada nasıl dersler konusunda herşeyi paylaşıyoruz iyi kötü, bu da bir paylaşımdır..
Neden bir insan çalışıp emeğininin karşılığını aldığında bu sevinci diğer arkadaşıyla paylaşamasın ? o arkadaşı buna neden ortak olmasın ?
Bu zamana kadar bu forumda yüksek not alan arkadaşlarımızı gördüm imrendim onlar adına sevindim, bende yapabilirim dedim ve bilakis teşvik etti beni ve birçok arkadaşı..Hiçbir zamanda ''yazmasınlar niye yazıyorlar'' diye aklımın ucundan geçmedi..

Kendi adıma : yüksek notlar almam burada paylaşmam ve paylaşırken ki uslubum ''hava atmak veya üstünlük taslamak'' gibi çirkin bir davranışı sergileyecek kişilikte ya da yaşta olmadığımı az çok beni tanıyanlar biliyor..

“Sizden biriniz, kendisi için arzu edip istediği şeyi, din kardeşi için de arzu edip istemedikçe, gerçek anlamda iman etmiş olmaz.”
Hadisi Şerif

Ben hayatım boyunca bu hadis çerçevesinde insanlara yaklaştım..Dilerim hepimiz bu şekilde yaşarız..
Ben notlarımı yazmadım ama şimdi yazıyorum. Bir dersim dışında hepsi AA o bir derste Arapça BB, Not ortalamam 3,87
inşallah emeğimin karşılığını aldığım için adıma mutlu olanlardan olup, rahatsızlık duymazsın..

Bu yemek tarzı bir nimet değil ki olan var olmayan var gibi bir yaklaşım olsun..
Çalışan karşılığını alır ve bu ancak takdir edilir..

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 09 Mar 2013, 04:25

E-mine yazdı:
“Sizden biriniz, kendisi için arzu edip istediği şeyi, din kardeşi için de arzu edip istemedikçe, gerçek anlamda iman etmiş olmaz.”
Hadisi Şerif

Ben hayatım boyunca bu hadis çerçevesinde insanlara yaklaştım..Dilerim hepimiz bu şekilde yaşarız..
Ben notlarımı yazmadım ama şimdi yazıyorum. Bir dersim dışında hepsi AA o bir derste Arapça BB, Not ortalamam 3,87
inşallah emeğimin karşılığını aldığım için adıma mutlu olanlardan olup, rahatsızlık duymazsın..
Ne rahatsızlığı ablacım.
Dediğin gibi anca seviniyoruz bu duruma :)
Allah zihnimizi açsın senin ve bizim başarılarımızı daim etsin..

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 09 Mar 2013, 06:14

E-mine yazdı:

Ama kesinlikle karşıyım bu düşünce yapısına, burada nasıl dersler konusunda herşeyi paylaşıyoruz iyi kötü, bu da bir paylaşımdır..
Neden bir insan çalışıp emeğininin karşılığını aldığında bu sevinci diğer arkadaşıyla paylaşamasın ? o arkadaşı buna neden ortak olmasın ?
Bu zamana kadar bu forumda yüksek not alan arkadaşlarımızı gördüm imrendim onlar adına sevindim, bende yapabilirim dedim ve bilakis teşvik etti beni ve birçok arkadaşı..Hiçbir zamanda ''yazmasınlar niye yazıyorlar'' diye aklımın ucundan geçmedi..

Kendi adıma : yüksek notlar almam burada paylaşmam ve paylaşırken ki uslubum ''hava atmak veya üstünlük taslamak'' gibi çirkin bir davranışı sergileyecek kişilikte ya da yaşta olmadığımı az çok beni tanıyanlar biliyor..

Hadisi Şerif

Bu yemek tarzı bir nimet değil ki olan var olmayan var gibi bir yaklaşım olsun..
Çalışan karşılığını alır ve bu ancak takdir edilir..
ByMRZ ın bu sözü şaka olarak yazdığına inanıyorum. Ve Emine sana yüzde yüz katılıyorum. Burada yüksek notlarını yazan arkadaşlar diğerleri için bir teşviktir. Ben gerçek hayatta soran olmadıkça söylemem zaten. Burası sanal ortam kim kime hava atacak ki. Sen beni tanımazsın ben seni. Ama yüksek not alan yazmalı ki demek ki oluyormuş deyip biz de gayrete gelelim.

Ben 30 alınca da yazıyorum 90 alınca da. İkisini de gizleme gereği duymuyorum ve tüm arkadaşlara her zaman iyi dileklerimi dualarımı da yazıyorum.

Sen yüksek notlarını yazınca ben şahsen hiç tuaf olmuyorum. Sen çalışıp 80 aldıysan, ben de çeşitli sebeplerden dolayı çalışamayıp 30-40 almışsam bu çok normal ve olası bir şey. Ve ben kendi adıma söyleyeyim:

Yıllar sonra lise ve üniversite okuyorum ve aöf. Yani okul arkadaşımız yok doğal olarak. Burada zehra, emine, yağmur, ferda, erkan ve diğerleri ile bilgi paylaşımı vs.. yapıyoruz. Yani birbirimizin notlarını merak etmemiz çok normal.
Resim

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 09 Mar 2013, 08:08

BEN BURADAKI INSANLARI OZELLIKLE KRIPTON EMINE YAGMUR DAMLALARI FERDA VS.BU INSANLARI ARKADASIM OLARAK GORDUGUM ICIN SAKASINA YAZMISTIM AMA CIDDIYE ALMISSIN HERHALDE EMINE UZULDUM ACIKCASI TABIKIDE INSAN EEGININ KARSILIGINI ALIR BENDE AOL COK YAZDIM NOTLARIMI IYIDE OLSA KOTUDE OLSA HALA YAZIYORUM FARKINDAYSAN CUNKU HER CEMAL SAHIBI UZELLIGINI GORMEK VE GOSTERMEK ISTER.YAZDIKLARINAKATILIYORUM AMA KESKE BU SAKAMA KARSILIK YAZILMIS OLMASAYDI.

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 09 Mar 2013, 15:40

byMRZ yazdı:BEN BURADAKI INSANLARI OZELLIKLE KRIPTON EMINE YAGMUR DAMLALARI FERDA VS.BU INSANLARI ARKADASIM OLARAK GORDUGUM ICIN SAKASINA YAZMISTIM AMA CIDDIYE ALMISSIN HERHALDE EMINE UZULDUM ACIKCASI TABIKIDE INSAN EEGININ KARSILIGINI ALIR BENDE AOL COK YAZDIM NOTLARIMI IYIDE OLSA KOTUDE OLSA HALA YAZIYORUM FARKINDAYSAN CUNKU HER CEMAL SAHIBI UZELLIGINI GORMEK VE GOSTERMEK ISTER.YAZDIKLARINAKATILIYORUM AMA KESKE BU SAKAMA KARSILIK YAZILMIS OLMASAYDI.

Sadece Senin şakana karşılık olarak değil Zehra abla.. Sen şakasına yazarsın ama gerçekten öyle düşünenler vardır ;)
Açıklama iyi oldu sen üzme kendini. Ki Emine ablanında niyeti bu değildi.

Sorun yok yani kızlar yabancı değiliz :P Kripton Emine ve Ferda abla birde ben :) Az da olsa biliyoruz birbirimizi ;)

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 09 Mar 2013, 18:58

Tabi ki yağmur yazdıkların doğru. Zehra senin şaka olarak yazdığını biliyoruz bunu emine de biliyordur eminim.

Fakat bazı kişiler de var ki hakkatten istemiyorlar biz burada teşvik amaçlı yazıyoruz biri çıkıyor diyor ki ya senden gıcık kapıyorum. Niye :?: Yüksek not aldığın için :!: Bu insafa sığmaz tabi. Zehracım senin için değil bu yazdığım.
Resim

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 09 Mar 2013, 21:20

allah zıhın acıklıgı versın hepımıze ben burada notlar yuksek yazıldıkca gurur duyuyorum zoru basaran ınsanlarız cunku.gozu olanında gozu cıksın ne dıyım :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 09 Mar 2013, 21:21

Çıkmasınn (!) de :)

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 09 Mar 2013, 22:30

Yorumları okudumda şaştım ne dedi o EMİNE?baştan aşağı aa mı dedi bitane aa var benim onada şükrediyorum.kız siz nasıl çalışıyosunuz diye sordum yanıt vermediniz,ben geçecek kadar yapabilmeyi nimet sayıyorum.Notlarında benim gözüm var kıskandım.Bana öyle bi belge verseler çerveveletirdim.100 km gidiyorum sınav için,çalışıyorum aynı zamanda ve ders çalışmaya zaman ayırmak benim için mucize.Hepimiz aynı statüteyiz mücadele ve zaman konusunda.Öyle bi belge vercekler ben BELEDİYE İLAN BÜROSUNA GİDERDİM..BAŞARILAR arkadaşlar özellikle EMİNE ALLAH kem gözden sakınsın

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 09 Mar 2013, 23:07

ben henüz lisedeyim inşallah bu sene sonuna sizlere katilabilirim...
Notlari yazma konusuna gelince yazin arkadaşlar ilk buraya üye oldugumda 3 dönemdeydim sanirim notlarimda en fazla 70 oda istisna yani 13 dersten 1 tanesi anca öyleydi dersi geçim bana yeter diye düşünüyordum sonra bi sınavlar açiklandi sizler notlarinizi paylaştiniz aman allahim bu notlar ne dedim kendimden utandim :oops: şimdi (ingilizce hariç tabi ona 45 bile raziyim) 70 bile begenmez oldum genel olarak 100 den olmasa bile 85 ten 5 aliyorum :P
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

yagmur_

Mesaj gönderen yagmur_ » 10 Mar 2013, 03:17

yagmur_ yazdı:
colin_erkan yazdı:Arkadaşlar açıköğretim fakültesinde okuyan veya okumayı düşünenler için burda birbirimize yardımcı olalım aklımıza takılan soruları bildiğimiz kadarıyla yanıtlayalım.Malum açıköğretim sistemi kredili sistem olarak değişti şu an aklımızda bir sürü soru işareti var bunları birlikte aşalım...
4 yıllık bölümü 3 yılda tamamlamak nasıl olacak.1-2 ders fazlamı seciliyor.?
arkadaşlar bu konu hakkında bilgi sahibi olan varmı ?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 10 Mar 2013, 04:53

Bizim de istediğimiz bu zaten lilas biri 90-100 aldı mı bu, bu işin imkansız olmadığını gösterir. Biz uzaylı değiliz, süperman değiliz, ders harici dünya kadar işimiz gücümüz var. Sadece biraz gayret ile olabileceğini gösterip birbirimizi motive etmek amacımız.
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 10 Mar 2013, 21:52

Arkadaşlar malum yarın kayıt yenilemeler başlıyor. Biz aynı ilk kayıdımız gibi;

1) Bankaya para yatır
2) İnternetten kayıt yenile
3) Büroya git oradan yenilet ve kitap al

şeklinde mi olacak :?:
Resim

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 10 Mar 2013, 22:32

Arkadaşlar Herkese Merhaba;iş ve kurslardan dolayı sayfaya pek giremiyorum öncelikle derslerini FF olmadan geçen arkadaşları tebrik ederim başarılarının devamı inş bahar dönemindede gelir.Yarın bildiğiniz gibi kayıt yenilemeler başlıyor.1.sınıfta olan arkadaşlarımız ders seçimi yapamıyor bankaya harçlarını yatırdıktan sonra aöf bürolarından bandrolü yapıştırdıkları taktirde kayıt yenilemiş oluyolar.Ancak diğer sınıflarda okuyan arkadaşlarımız kesinlikle ders seçimi yapmadan bankaya para yatırmayın aksi halde sistemin vermiş olduğu derslere mebcur girmek zorunda kalırsınız.Bahar dönemi inş hepimize hayırlı olur kazasız belasız bunuda atlatırız.Bu arada derslerinde FF olan arkadaşlarımızda üzülmesinler bütünlemenin geleceğine ben inanıyorum ve şu etkinliğede destek olursak arkadaşlarımızı yalnız bırakmamış oluruz. http://www.facebook.com/events/535238616499404/ duyarlılığınız için teşekkür ederim.Şunuda belirtmek isterim şimdi çalışıp geçseydiniz bütünlemeye kalmasaydınız diyen arkadaşlar olucak.Ben bütünlemeye kalmadım ama bu ilerdede bütünlemeye kalmayacağım anlamına gelmez bir ders yüzünden mezun olamayan arkadaşlarımız olucak ilerde aynı şeyler bizim içinde geçerli olabilir onun için destek verelim hakkımız olanı isteyelim lütfen...
CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön