YGS Öncesi Son Uyarılar

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
KGamze
Doçent

Re: YGS Öncesi Son Uyarılar

Mesaj gönderen KGamze » 10 Mar 2013, 05:55

Bilsem 2 yıllık Sosyal Hizmet bölümü ile kreşte veya yuvada iş bulabileceğim direkt Açık öğretim fakültesine koşarım ama bilemiyorum.

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 10 Mar 2013, 06:31

Uyarılar için teşekkürler. Sınava az kaldı ben hariç çevremdeki herkes çok heyecanlı. Aslında benim de şu sıralara heyecandan uyumamam gerekirdi ama bir-iki haftadır artık hiç umursamıyorum çünkü yapamayacağımı gayet iyi anladım. Boşuna kendimi kandırıp stres yapmama gerek yok. (:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 10 Mar 2013, 07:28

besy, çak kardeşim. :mrgreen:

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 11 Mar 2013, 05:30

Yanlış hatırlamıyorsam siz dershaneye de gidiyordunuz. Siz böyle kötümserseniz ben o kalan umudumu da yitireyim o zaman.

Kullanıcı avatarı
Ayşe qüL
Doçent

Mesaj gönderen Ayşe qüL » 11 Mar 2013, 06:24

Bu sene YGS ye gireceklerin dikkatine

''Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini yasal olarak almak zorunda olmayan veya farklı müfredat ile alan öğreciler Sosyal Bilimler Testinin ilk35 sorusunu cevaplandırdıktan sonra 36., 37., 38., 39., 40. din kültürü ve ahlaka bilgisi alan sorularını boş bırakıp aynı testin 41., 42., 43., 44., 45. felsefe alanı sorularını cevaplandıracaklardır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini yasal olarak almak zorunda olan tüm adaylar Sosyal Bilimler Testinin 36., 37., 38., 39., 40. din kültürü ve ahlak bilgisi alan sorularını cevaplandıracaklardır. 41., 42., 43., 44. ve 45 felsefe alan sorularını cevaplandırmadan cevap kağıdının ilgili alanında herhangi bir işaretleme yapmayacaklarıdır.

Bilginize Arkadaşlar
Ve AŞK insanın alnına
dokundu

Sübhanel Rabbiyel Ala

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 11 Mar 2013, 06:32

Ayşe qüL yazdı:Bu sene YGS ye gireceklerin dikkatine

''Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini yasal olarak almak zorunda olmayan veya farklı müfredat ile alan öğreciler Sosyal Bilimler Testinin ilk35 sorusunu cevaplandırdıktan sonra 36., 37., 38., 39., 40. din kültürü ve ahlaka bilgisi alan sorularını boş bırakıp aynı testin 41., 42., 43., 44., 45. felsefe alanı sorularını cevaplandıracaklardır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini yasal olarak almak zorunda olan tüm adaylar Sosyal Bilimler Testinin 36., 37., 38., 39., 40. din kültürü ve ahlak bilgisi alan sorularını cevaplandıracaklardır. 41., 42., 43., 44. ve 45 felsefe alan sorularını cevaplandırmadan cevap kağıdının ilgili alanında herhangi bir işaretleme yapmayacaklarıdır.

Bilginize Arkadaşlar
Ben bunu ilk sıradaki mesaja ekleyin diyecektim bugün aklıma geldi...
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 11 Mar 2013, 06:40

güzel bilgiler teşekkürler
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

Kullanıcı avatarı
Ayşe qüL
Doçent

Mesaj gönderen Ayşe qüL » 11 Mar 2013, 15:34

epidoras yazdı:
Ayşe qüL yazdı:Bu sene YGS ye gireceklerin dikkatine

Bilginize Arkadaşlar
Ben bunu ilk sıradaki mesaja ekleyin diyecektim bugün aklıma geldi...
Ben yeni konu açacaktım bu bilgi için baktım herkes burda bende buraya paylaştım :))
Ve AŞK insanın alnına
dokundu

Sübhanel Rabbiyel Ala

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 12 Mar 2013, 00:14

Bu Din Kültürü soruları ile ilgili düzenlemeyi bir başka başlıkta ben de yazmıştım ama bu başlıkta sizler de paylaştığınız için ilk mesaja ekledim. Başlığı okuyanlar sınava daha bilinçli girecekler bu sayede...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 12 Mar 2013, 03:05

ÖSYM bu sene ilk defa Din sorularını sınavda sorma kararı verdikten sonra bildiğiniz üzere örnek soruları da yayınladı. Ancak aşağıda gördüğünüz üzere 4 sorudan 3'ü rahatlıkla çözülecekken, 4. soruda ikilemli bir durum var. Sorudaki şıkların hepsi vahye dayalı dinlerin inanç sistemleri içinde yer almaz mı sizce de?

Resim

Resim
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 12 Mar 2013, 05:04

besy yazdı:Yanlış hatırlamıyorsam siz dershaneye de gidiyordunuz. Siz böyle kötümserseniz ben o kalan umudumu da yitireyim o zaman.
Üniversiteyi kazananların hepsi dershaneye gitmiş öğrenciler olmuyor ve dershaneye her giden öğrencide üniversiteyi kazanacak diye bir şey yok. Bi' bahane gibi olacak ama bizim dershane iyi değil. :|
Eğer yapabiliyorsanız kötümser olmanıza gerek yok sınavda da yaparsınız. Geçen sene dershaneye gitmiyordum ve YGS'de yaptığım puana yakın bir puan yaptım son deneme sınavımda çünkü kendimi iyi hissetmiyordum düşünün o kadar düştü netlerim. Ben sınavlarda rahat olamıyorum ve YGS'de daha beter olabilirim. Eğer böyle bir durumunuz yoksa bildiğinizi yaparsınız benim geçen yıl yaptığım gibi.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 13 Mar 2013, 02:55

KGamze yazdı:
besy yazdı:Yanlış hatırlamıyorsam siz dershaneye de gidiyordunuz. Siz böyle kötümserseniz ben o kalan umudumu da yitireyim o zaman.
Üniversiteyi kazananların hepsi dershaneye gitmiş öğrenciler olmuyor ve dershaneye her giden öğrencide üniversiteyi kazanacak diye bir şey yok. Bi' bahane gibi olacak ama bizim dershane iyi değil. :|
Eğer yapabiliyorsanız kötümser olmanıza gerek yok sınavda da yaparsınız. Geçen sene dershaneye gitmiyordum ve YGS'de yaptığım puana yakın bir puan yaptım son deneme sınavımda çünkü kendimi iyi hissetmiyordum düşünün o kadar düştü netlerim. Ben sınavlarda rahat olamıyorum ve YGS'de daha beter olabilirim. Eğer böyle bir durumunuz yoksa bildiğinizi yaparsınız benim geçen yıl yaptığım gibi.
Maalesef ki maalesef, büyük bir üniversite, hatta büyük değil orta halli bir üniversiteyi kazananların %95'i dersaneye gitmiş öğrencilerdir. İstisna olan öğrencilerin çoğu da sözelci ve öyle Eğitim Fakültesi kazanmazlar genelde, Fen Edebiyat Fakültesi kazanırlar. İstisnaların genel kuralları bozmayacağı göze alınırsa, hedefi büyük olanların yolu ya dersaneden ya da özel dersten geçiyor ülkemizde...

Mustafa Kemal Atatürk

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 13 Mar 2013, 04:14

Sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 13 Mar 2013, 04:41

emrahk yazdı:
KGamze yazdı:
Maalesef ki maalesef, büyük bir üniversite, hatta büyük değil orta halli bir üniversiteyi kazananların %95'i dersaneye gitmiş öğrencilerdir. İstisna olan öğrencilerin çoğu da sözelci ve öyle Eğitim Fakültesi kazanmazlar genelde, Fen Edebiyat Fakültesi kazanırlar. İstisnaların genel kuralları bozmayacağı göze alınırsa, hedefi büyük olanların yolu ya dersaneden ya da özel dersten geçiyor ülkemizde...
Gerçekten de büyük moral kaynağı oldunuz. Artık gönül rahatlığıyla sınava girebilirim. (:
Şaka bir yana sözlerinizde haklısınız. En azından dershanenin kazandırdığı özgüven ve rahatlık bile büyük bir avantaj sağlıyor.

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 13 Mar 2013, 09:41

din kültürü soruları kolaya benziyor umarim sinavdada böyle kolay çıkar
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön