YGS SINAVI

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
KGamze
Doçent

Re: YGS SINAVI

Mesaj gönderen KGamze » 25 Mar 2013, 03:35

Umarım Lys daha iyi geçer ve en azından Çocuk Gelişimi bölümüne girerim ama ful yapmam lazım bilmiyorum çok zorlayıcı bu sınavlar of keşke hepsi özelleşse.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 25 Mar 2013, 05:29

KGamze yazdı:Çok kolaydı çok. Ama gelin görün ki gene başaramadım. Okuldan çıkışta anneme ilk sözüm "eğer kazanamazsam bu sorular ile kendimi asla affetmem." dedim.

Hakikaten ilginçti sınav üzerine söylemem gereken çok şey var. Aşırı basit geldi sorular. Dil bilgisi bile yaptım hatta doğru yapıp işaretlemediğim sorularım oldu onlarda doğruymuş.

Sınavın ilk bir saati doğru düzgün bir şey çözemedim. Çok heyecan bastı birden. Sonra kendi kendime "kızım toparlan vakit işliyor kendine gelmelisin." dedim.

Göz göre göre yanlışlarım olmuş ama şunu gördüm ki açık öğretimden çıkmış bir insana göre dershaneye de ne kadar önem gösterdiğim ve çalıştığım ortadaydı buna rağmen bu kadar gözüme aşına geldi ise sorular bilemiyorum bu yıldan umudum yok artık ama seneye daha iyi yapacağıma inanmaya başladım açıkçası.

Ayrıca gerçekten heyecana inanmazdım ve artık inanıyorum insanlara heyecan ve stres kaybettiriyor bu sınavı.

Seneye mi? Niye bu vazgeçmişlik ki? YGS sınavı önemli ama önünde daha önemli bir sınav var; LYS.. O sınavda sadece istediğin bölümün alım yaptığı türün sorularını çözeceğin için zamanın da bolca yetecektir. Çalışmaları aksatma yeter. Geçmiş olsun de, önüne bak şimdi... :wink:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 25 Mar 2013, 05:44

Hayatmı'OdaNe yazdı:
lilas yazdı:fena degildi diyebilirim belkide çok beklentim olmadigi için zamanda yetmedi felsefe sorularina bile dogru düzgün bakamadim Allah yıllarini verip girenlerin yüzüne baksin her soruya 1 dk düşüyor nasil yetiştirdiler bilmem
hadi geçmiş olsun işte soruları bilsen bile süre yetmez süre yetse bile stres yapmana istemez
nasıl bu iş arkadaş
aynen doğru diyorsun. 85 soruluk iki sütunu sınav bitiminde bitirebildim ve biyolojiyide yapmayı unuttum. meğerse fen bilimlerinin içindeydi.
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

bengeldim
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen bengeldim » 25 Mar 2013, 10:30

ROJHAN yazdı:
Hayatmı'OdaNe yazdı:
lilas yazdı:fena degildi diyebilirim belkide çok beklentim olmadigi için zamanda yetmedi felsefe sorularina bile dogru düzgün bakamadim Allah yıllarini verip girenlerin yüzüne baksin her soruya 1 dk düşüyor nasil yetiştirdiler bilmem
hadi geçmiş olsun işte soruları bilsen bile süre yetmez süre yetse bile stres yapmana istemez
nasıl bu iş arkadaş
aynen doğru diyorsun. 85 soruluk iki sütunu sınav bitiminde bitirebildim ve biyolojiyide yapmayı unuttum. meğerse fen bilimlerinin içindeydi.
Ben de aynı şekilde Türkçe ve Sosyal Bilimleri yaptım sadece ama son 10 dakika kala bitirebildim, sayısal yapanlar falan gerçekten işleri zor ki çoğu yetiştiremiyor zaten.

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 25 Mar 2013, 10:34

bengeldim yazdı: Ben de aynı şekilde Türkçe ve Sosyal Bilimleri yaptım sadece ama son 10 dakika kala bitirebildim, sayısal yapanlar falan gerçekten işleri zor ki çoğu yetiştiremiyor zaten.
Sayısal olanlarıda sözelciler gibi düşünmek lazım. Sözelciler Türkçeyi çok hızlı yaparken, Sayısalcılar Matematikği çok hızlı yapıyor, eşit yani ;) sorun yok.
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
muhammet38
Çırak

Mesaj gönderen muhammet38 » 25 Mar 2013, 18:55

Sınava girmeden önce :mrgreen:

Sınavın ilk 10 dk sı :?

Sınavın bitmesine yarım saat kala :evil:

Sınavdan sonra :oops:

psikolojim çöktü iyice bittim ben
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Kredi : 193

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 25 Mar 2013, 19:42

Arkadaşlar sınav kolaydı eve geldiğimde soruları tekrar çözdüm sınavda o rahatlık ile çözebilseydim sözel birinci bu forumdan çıkacaktı :mrgreen:

Ben hiç bir şeye değil benim seviyemin altında olan soruları yanıtlayamadığıma yanıyorum göz göre göre elimden kaydı gitti.

Felsefe sorularında sıkıntı yoktu bu yıl ama din kültüründe zorlandım iki kere okuduğum sorular oldu.

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 25 Mar 2013, 20:01

gamze icimizde bir tek sen rahat gectin. ne ictin bizede ver :)
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 25 Mar 2013, 22:33

Gene çay içtim. :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 25 Mar 2013, 23:56

Bu sınav benim ilk YGS deneyimim oldu; çok farklı, karmaşık hisler yaşadım, benim için sınav süresi hem hiç bitmiyecekmiş gibi uzun hem de göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş, bitmiş gibi oldu. Geçmiş olsun diyorum, artık önümüzde LYS var, yalnızca oraya odaklanmak lazım.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 26 Mar 2013, 00:25

KGamze yazdı:Arkadaşlar sınav kolaydı eve geldiğimde soruları tekrar çözdüm sınavda o rahatlık ile çözebilseydim sözel birinci bu forumdan çıkacaktı :mrgreen:

Ben hiç bir şeye değil benim seviyemin altında olan soruları yanıtlayamadığıma yanıyorum göz göre göre elimden kaydı gitti.

Felsefe sorularında sıkıntı yoktu bu yıl ama din kültüründe zorlandım iki kere okuduğum sorular oldu.
arkadaşım bi yorumlarınızı ookuyrm ü mitleniyrm bi okuyrm hüsrana uğruyorm ama
bnlar ya süreyi uzatacaklar yada soruları kısaltacaklar yoksa olmıcak böle insan orda bildiğinide unutur beeeeeee

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 26 Mar 2013, 01:03

şimdi düşünüyorumda keşke biraz üstüne düşeymişim en azindan dakika tutup kendimi denemeliymişim 2 kere geçmiş yıllarin sorularini çözdüm ikisindede kafama göre dakika felan tutmadim yani zamani iyi degerlendirseydim en azindan cografya ve felsefeye daha iyi bakardim neyse saglik olsun barajı geçeriz allahın izniyle
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

noxx
Doktor

Mesaj gönderen noxx » 26 Mar 2013, 06:26

yaptık bakalım sözel normaldi matematiğe hiç bakmadım :)

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 27 Mar 2013, 02:12

Hayatmı'OdaNe yazdı:
arkadaşım bi yorumlarınızı ookuyrm ü mitleniyrm bi okuyrm hüsrana uğruyorm ama
bnlar ya süreyi uzatacaklar yada soruları kısaltacaklar yoksa olmıcak böle insan orda bildiğinide unutur beeeeeee
Bak üniversiteye hazırlanırken bir dershaneye yazıl eğer yazılmıyorsan internetten konulara bak notları bul konu anlatımlı kitaplardan çalış sonra bol bol soru çöz. Birde psikologdan yardım al heyecan yapmamak için sınavda, sonra bak nasıl kazanıyorsun.

Farkına varmıştırsın kazanamayacağım deyip duran ben "bu yıl böyle oldu ama yerleşemezsem seneye kesin üniversitedeyim istediğim bölümdeyim" diyorum. Bilene her şey kolay bilmeyene her şey zor.

Dershaneye gittim bugün tuvaleti gelen olmuş çok sıkışmış sınavda falan herkes türlü türlü. Düşünün benim sınıfımda aynı sınıfta girdiğim bir arkadaşı hiç fark etmedim bile nasıl bir heyecansa artık görmedim bildiğin neyse bence çalışın hakikaten çalışınca oluyor.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 27 Mar 2013, 02:53

inş. gamzecim bnde dershaneciyim
hazırlancağım zaman ksn gtcm

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön