YGS SINAVI

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
besy
Yardımcı Uzman

Re: YGS SINAVI

Mesaj gönderen besy » 27 Mar 2013, 05:32

Nihayet yazmaya vakit bulabildim... Öncelikle dün sabah cevaplara bakana kadar barajı geçtiğine bile emin olmayan biri olarak söyleyeyim ki çok basitti (O zaman niye emin değildin diye sorarsanız, söyleyeyim: tamamen kişisel problemler yüzünden).
Hatta sınavdan bir gün önce Eksen'in deneme testini çözdüğümde tamamen ümidimi kesmiştim. Çünkü basit bir deneme testinde bile bu kadar zorlanıyorsam allah bilir sınavda sıfır çekerim diye düşünüyordum. Bu yüzden sınava hiç bir heyecanım ve iddaam olmadan girdim.
Ama gel gör ki salaklık etmişim, eğer doğru düzgün çalışsaydım ve matematikte bu kadar zaman kaybetmeseydim herşey çok daha iyi olabilirdi. Ama yine de 300 civarı bir puan gelecek Tarih, Fizik ve Geometriyi hiç çalışmamama rağmen -ki tarihin hepsini doğru cevaplamışım- iyi sayılır.
Çok uzattım biliyorum, kısaca özet geçeyim: hiç gözünüzde büyütmeyin bu sınavı. Eğer doğru dürüst çalışırsanız fen de yaparsınız matematik de. Hele bir de üstüne dershaneye giderseniz dereceye bile girilir bu sorularla.
Şimde Lys düşünsün. (:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Mar 2013, 14:24

kardelen198 yazdı:Bu sınav benim ilk YGS deneyimim oldu; çok farklı, karmaşık hisler yaşadım, benim için sınav süresi hem hiç bitmiyecekmiş gibi uzun hem de göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş, bitmiş gibi oldu. Geçmiş olsun diyorum, artık önümüzde LYS var, yalnızca oraya odaklanmak lazım.
Geçmiş olsun kardelen umarım lys de iyi geçer. Bu sene geçen seneye göre kolaymış sorular. Bakmadım ama öyle söylüyorlar. O da bizim şansımızaymış :D Var mı istediğin bir bölüm.
Resim

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 27 Mar 2013, 16:33

kripton yazdı:
kardelen198 yazdı:Bu sınav benim ilk YGS deneyimim oldu; çok farklı, karmaşık hisler yaşadım, benim için sınav süresi hem hiç bitmiyecekmiş gibi uzun hem de göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş, bitmiş gibi oldu. Geçmiş olsun diyorum, artık önümüzde LYS var, yalnızca oraya odaklanmak lazım.
Geçmiş olsun kardelen umarım lys de iyi geçer. Bu sene geçen seneye göre kolaymış sorular. Bakmadım ama öyle söylüyorlar. O da bizim şansımızaymış :D Var mı istediğin bir bölüm.
Dersaneler kapansin diyorlar, bunun icin sinavlari bir ogrenciye hitap edecek sekide duzenleyip kolaylastirmalari gerekli. Nihayetinde kolay olursa yine insanlar puan alacak suan ki puanlar dersanelerin sisirmesi ile suni puanlar. Kolay olsun zaten herkes ayni anda 500 puan alamaz nihayetinde neden bu kadar kasarlar anlamak guc...
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Mar 2013, 22:31

Aslında üniversite sınavını hepten kaldırsalar. Öğrenciler lisedeki not ortalamalarına göre bölüm tercih etseler. Daha mantıklı bence. Boştan yere stres oluşturuyorlar.
Resim

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 27 Mar 2013, 23:20

kripton yazdı:Aslında üniversite sınavını hepten kaldırsalar. Öğrenciler lisedeki not ortalamalarına göre bölüm tercih etseler. Daha mantıklı bence. Boştan yere stres oluşturuyorlar.
o zmnda işe rüşvet tanıdık manıdık gircek biz ne kadar isyan etsekde gzl birşey bu sınav ama biraz daha kolay olsaymış:) şimdi busene kolay ya obir sene daha zor olur kesin çözdm bu işi bn

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 28 Mar 2013, 00:10

kripton yazdı:Aslında üniversite sınavını hepten kaldırsalar. Öğrenciler lisedeki not ortalamalarına göre bölüm tercih etseler. Daha mantıklı bence. Boştan yere stres oluşturuyorlar.
Bence öyle olmasın benim not ortalamam düşüktü ama öğretmenlik istiyorum sonuna kadar da sınava gireceğim.
Öyle olduğunu düşününce 2 yıllık en kötü bölüme direkt beni yönlendirirler :mrgreen:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 28 Mar 2013, 00:16

Arkadaşlar bu arada bir şey daha yazacağım bizim bir komşumuz var Beden Eğitimi öğretmeni olacak okuyor şu an benimle aynı yaşta bugün bana dedi ki "Her yıl daha da kolaylaştırıyorlar sınavı" aslına bakarsanız haklı geçen yıllara baktığımızda uçurumlar var artık seneye nasıl sorular gelir acaba şimdiden merak etmeye başladım bu yıl yerleşsem bile tekrar girerim meraktan.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 28 Mar 2013, 00:30

KGamze yazdı: bu yıl yerleşsem bile tekrar girerim meraktan.
allah göstermesn kız :) :)

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 28 Mar 2013, 00:35

kripton yazdı:
Merhaba Kripton sağolasın, vallahi sınavın kolaylığı zorluğu kişiden kişiye değişir, büyük ölçüde o andaki heyecan durumuna bakar. İlginç bir şekilde ben sınava sıfır stresle başlamıştım başlangıçtaki sorular da kısaydı ama dilbilgisi soruları çoğunluktaydı bayağı bir vakit harcayıp onları yaptıktan sonra vaktim yeter düşüncesiyle ilk 20 sorumu kontrol ettim ve bu en büyük hatam oldu! Paragraf sorularını yaptıkça feci şekilde telaşa kapıldım okuduğumu anlayamamaya başladım, bir kaç kez yapamayacağımı düşünüp sınavdan koptum sonra tekrar geri döndüm. Birkaç soruyu değiştirdim onlara ne cevap verdiğimi hala hatırlayabilmiş değilim. :roll: Sosyale geçtiğimde kendimi toparladım, Tarih beni kurtardı kısa bir sürede onu bitirip Coğrafya’ya geçtim ve şokkk!.. :oops: En fazla çalıştığım dersti, İklim Bilgisi, Yer Yuvarlağı, Yerin Şekillenmesi ana konulara o kadar çok çalıştım ki tabiri yerindeyse hatmettim diyebilirim yanarım yanarım ona yanarım, kenarda köşede ne kadar küçük detay varsa onları sormuşlar –bu arada tartışmalı 26. Soruyu da E şıkkı yapmıştım- :cry: Din sorularını da yaptıktan sonra Felsefeyi çözecek dermanım kalmadı adeta düşünme yetimi kaybettim 4-5 tanesini boş bırakıcaktım son bir gayretle topladım kendimi hepsini yaptım, iyi ki de yaptım Felsefede tek yanlış yapmışım.

Diyeceğim şudur ki 160 dakika hem bitmek bilmedi hem de acaba nasıl biranda bitti anlayamadım! Allahım yarabbim herkes gibi o anlarda ben de çok çabaladım, bocaladım, bıraktım, tekrar asıldım, gittim, bittim... Neyse diyorum bitti artık, sonuçta bu bir sıralama sınavı, sınav kolay da olsa zor da olsa bu durum herkese eşit yansıycak, sıralamaları bir şekilde değiştirecektir. Allah herkesin emeğinin karşılığını versin, nasibimizde varsa o bize gelir, yoksa da ne yapalım yine “nasip” deriz.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 28 Mar 2013, 15:45

Umarım istediğin bölüm için yeterli puanı alırsın Kardelen
Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 28 Mar 2013, 20:58

Teşekkürler Kripton. Lys'de ne yaparım bilemiyorum; çok yavaşım zaman çok sıkıntı benim için. Bol duaya biraz da şansa ihtiyacım var. ;)

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 28 Mar 2013, 21:36

kardelen198 yazdı:Teşekkürler Kripton. Lys'de ne yaparım bilemiyorum; çok yavaşım zaman çok sıkıntı benim için. Bol duaya biraz da şansa ihtiyacım var. ;)

Bir önerim var;

En hızlı olduğun konulara odaklan
Örnek LYS de x bir teste 30 konuyu kapsıyorsa sen bunlardan 20 tanesini hatim et :)
Çünkü 2 ay kadar var tüm konulara çalışamayabilirsin bu yüzden bu öneri işine yarayabilir, belki full çekemezsin ama yapabileceğin sorularda hata yapmazsın ;)
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

milne
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen milne » 28 Mar 2013, 22:20

sınavda kafam bozuldu, türkçe-sosyal iyi geçti, kendi ipimi kendim çektim fizik ve matamatiği salladım, umarım sallamaklada olsa bir boku kazanamam, zaten kazanamamda sağlık olsun, yarışmacı arkadaşlar umarım kazanırlar.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 28 Mar 2013, 23:12

milne yazdı:sınavda kafam bozuldu, türkçe-sosyal iyi geçti, kendi ipimi kendim çektim fizik ve matamatiği salladım, umarım sallamaklada olsa bir boku kazanamam, zaten kazanamamda sağlık olsun, yarışmacı arkadaşlar umarım kazanırlar.
ay kız manyakmsısın hiç sallanırmı doğru yapsan bile o doğrularda gitmiştir şimdi
3 yanlış 1 doğruyu götürüyyo :( :(

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 28 Mar 2013, 23:16

3 yanliş degil canim 4 yanliş bir dogruyu götürüyor
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön