3. Dönem Sınavları Hakkında!

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Ser
Çırak

3. Dönem Sınavları Hakkında!

Mesaj gönderen Ser » 30 Nis 2013, 17:13

Merhaba arkadaşlar,

Kafama takılan bi' konu hakkında Google'da arama yaparken forumu gördüm, hemen üye oldum, bilgilerinizden tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

Ben MAOL sitesinde 3. dönem sınavları hakkında kısa bir bilgi okudum ve ne yazık ki detaylı bir bilgi göremedim, gelelim soruma;

2 senedir MAOL'de okuyorum, MAOL'de bildiğiniz gibi okula da gidiyoruz meslek derslerini almak için, bilgisayar bölümünde okuyorum, her neyse,.
1 senede 2 dönem var, dönem sonlarında ise seçtiğimiz ortak derslerden ilk dönem 1 2. dönem ise 1 olmak üzere 2 sınava giriyoruz, bu derslerden puan alıp okulu bitirmeye çalışıyoruz.
Ben bu 3. dönem olayını merak ettim, 2 senedir ben her sene 2 sınava girdim ve ona göre puanımı aldım.

1. 3. dönem nedir? ben faydalanabilir miyim?
2. 3. dönem de kayıt yenileme yapılıyor mu?
3. 3. dönemde normal sınavlara mı giriyoruz? (Eğer sınavlara giriyorsak, ben 2 sene boyunca 2 sınav kaçırmışım demektir. :( )
4. 3. dönem sınavlarının ek sınavlar ile bir ilgisi var mı?
5. 3. dönem sınavları ne zaman yapılır, ne zaman ders seçilir?

Sorularımı cevaplayacak yada daha detaylı bilgi almamı sağlayacak kaynak verecek arkadaşlara teşekkürler, içtenlikle cevaplayacağınıza eminim, bize daha önce bu konu hakkında hiç bir bilgi verilmedi, ben dahil sınıfımızdaki hiç kimse 3. dönemden haberdar değil ve bu dönemde hiç sınava girmedik, vereceğiniz her cevap için konu hakkında hiç bir şey bilmeyen ben ve arkadaşlarımdan dua alacaksınız.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
elif işlek
Uzman Doktor

Re: 3. Dönem Sınavları Hakkında!

Mesaj gönderen elif işlek » 30 Nis 2013, 18:44

ben pek maol'den anlamam ama aol'e göre üçüncü döneme 18 yaşını doldurmuş veya 18 den gün almış olanlar ve 6 dönem üzeri olanlar girebiliyor.Bu sınavda temmuzda yapılıyor
senin yaşın ve dönemin kaç?
"Varlığım Türk Varlığına Armağan olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene..!"

Kullanıcı avatarı
Z.Krts
Acemi

Mesaj gönderen Z.Krts » 30 Nis 2013, 18:50

Merhabalar Sayın Ser...

Sorularınıza Bilgim Dahilinde Cevap Vermeye Çalışacağım...

1. Sorunun Cevabı: 3. Dönem 18 Yaşını Doldurmuş Açık Liselilerin Girebildiği Bir Sınavdır... Eğer 18 Yaşını Doldurmuş İseniz Siz de Girebilirsiniz... Benim Düşüncem 3.Sınav Bir Nevi Kurtarma Sınavıdır... Özellikle Benim Gibi Yıllar Sonra Eğitime Devam Edenler İçin..:))

2. Sorunun Cevabı: Evet 3. Dönem Sınavı İçinde Kayıt Yenileniyor...

3. Sorunun Cevabı: 1. Ve 2. Dönem Sınavlarından Farklı Değil... Tek Farkı Tarihi...:))

4. Sorunun Cevabı: Ek Sınavlarla İlgisi Olduğunu Sanmıyorum... Ek Sınavlar; Mezun Olmak İçin Belli Bir Krediden Az Kredisi Kalanlar İçin Yapılıyor... 30 Kredi Ve Aşağısında Krediye İhtiyacı Olanlar İçin Yane...
Ama 3. Dönem Sınavına Girebilmek İçin 18 Yaşını Doldurmuş Olmak Yeterlidir...

5. Sorunun Cevabı: Temmuz Ayında Yapılır.. Tarihini İse Açık Lisenin Sitesindeki İş Takviminden Öğrenebilirsiniz... 2. Dönem Sınavının Sonuçları Açıklandıktan Sonra 3. Dönem Kayıt Yenilemeleri Başlar...

Umarım Bilgim Dahilinde Açıklayıcı Cevaplar Verebilmişimdir...

Saygılar...!!!
Geç Olsun Güç Olmasın Dedik Girdik Bir Yola... Rabbim Sen Yüzümüzü Kara Çıkartma...(Amin)

Kullanıcı avatarı
elif işlek
Uzman Doktor

Mesaj gönderen elif işlek » 30 Nis 2013, 19:06

arkadaş cevabı çok güzel açıklamış bence yaşın tutuyorsa mutlaka girmelisin yoksa mezuniyetin uzar sizi neden bilgilendirmiyorlar beni onu anlamadım doğrusu :roll:

Ser
Çırak

Mesaj gönderen Ser » 30 Nis 2013, 19:32

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler.
Yaş 20 arkadaşlar, toplam dönem 8, MAOL'de okuduğum dönem 4 yazıyor sitede, (okuduğumuz dönem bu sınava girişi etkiliyor mu bilmiyorum)
Okulda 3. dönem var diye bize hiç bir şey söylemediler, lafı bile geçmedi yani sınıftaki kimsenin bu durumdan haberi yok, bende MAOL sitesinde gördüm yani, yoksa hiç haberimiz olmayacaktı, bugün okulda arkadaşlarıma bu haberi verince çok sevinecekler.

Normal kayıt yenileme gibi okul müdürüne giderek mi yaptırıyoruz peki bu 3. dönem kayıtlarını? Birde 20TL AOL müdürlüğüne 40TL okula yatırıyorduk para yatırırken, okula gene 40TL yatıracak mıyız?

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
elif işlek
Uzman Doktor

Mesaj gönderen elif işlek » 30 Nis 2013, 21:30

gerçekten 3. dönem sınavı sizin için büyük bir kayıp olmuş
20 TL bankaya yatırdıktan sonra normal kayıt yenileme gibi herhangi bir halkeğitim de kaydını yenileyebilirsin yani normal kayıt yenileme gibi hiç bir fark yok yine 30 kredilik ders seçebileceksiniz tek fark temmuzda yapılıyor olması...

Ser
Çırak

Mesaj gönderen Ser » 01 May 2013, 07:13

Bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar, çok sağolun geçmiş için yapacak birşey yok, artık gelecekteki sınavları kaçırmayacağız. :)

“Sınavlar” sayfasına dön