üniverste tercih hakkında(''tecrübeli''ve''mezun''aöl'liler)

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ya_san_01
Acemi

üniverste tercih hakkında(''tecrübeli''ve''mezun''aöl'liler)

Mesaj gönderen ya_san_01 » 24 May 2013, 05:35

arkadaşlar örgün liseden ayrılarak, aöl ye ocak ayı sınavıyla başladım.84 krdiyle...ocak ayında 30 kredi aldım 114 oldu.ve ygs ye girdim.233 puan aldım,lys de gireceğim..mayıs ayındaki aöl sınavında da Allah'ın izniyle 30 kredi bekliyorum.144 ediyor.temmuzdaki sınav ve ek sınav da olursa tabi mezun olacağım inşallah.fakat bi sorum var.yerleştirme puanları açıklanırken mezun durumda olmuyorum doğal olarak.benim bunun için bir önlem başvuru dilekçe vb. bişeyler yapmam gerekiyor mu?haziranın 7 sine kadar bir belge olayları felan oluyormuş duydum.tam bir bilgim yok ama..şimdi özetlemek gerekirse olayımı, ben ek sınav hakkımla mezun olmayı planlıyorum, ve de aynı zamanda bir üniversite programına yerleşmek istiyorum..belli bir zaman diliminde bir işlem yapmam gerekiyor mu?çünkü treni kaçırdın mı bir daha yakalayamam.aöl hakkında tecrübeli arkadaşlardan bu konuyu benim için aydınlatmalarını istiyorum..teşekkürler..

ADINI DAĞLARA YAZDIĞIMMM?PEH NE YAZACAM BE?BİZ KALBİMİZE YAZDIK, KENDİMİZ DAHİ GÖRMEYİZ...VAY BEE...

emrahk
Onursal Üye

Re: üniverste tercih hakkında(''tecrübeli''ve''mezun''aöl'li

Mesaj gönderen emrahk » 24 May 2013, 19:23

Merhaba, anlattıklarını anladım ve hiçbir şey yapman gerekmiyor. ÖSYM Aday İşlemlerinden zamanı gelince tercihlerini yapacaksın, bir bölüme yerleşip yerleşemeyeceğini bekleyeceksin. Yerleştiğin bölüme kaydolmak için mezun olman gerekiyor, bu yüzden de 3. dönem veya ek sınav ile mezun olunca alacağın çıkma belgeni veya diplomanı üniversiteye götürüp kaydını yaptıracaksın.

Kısaca LYS sınavları için veya yerleştirme, tercih vs için herhangi bir dilekçe göndermeyeceksin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Re: üniverste tercih hakkında(''tecrübeli''ve''mezun''aöl'li

Mesaj gönderen beste. » 27 May 2013, 02:49

örgün ünilere yerlemezsek ek yerleştirme ile aöf bölümlere girebilirmiyiz?

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön