açık lise sınavlar hakkında açıklama

Her Konuda Tartışabilirsiniz
evdeekmekyok
Yardımcı Asistan

açık lise sınavlar hakkında açıklama

Mesaj gönderen evdeekmekyok » 19 Haz 2013, 00:46

http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=228 sınavlar neden geç açıklandı diye açıklama yapmışlar.

aslında biraz hak veriyorum , örnek açık lise sınavına 1 milyon kişi girdi , diyoruz ya örnek ygs sınavına 1 milyon kişi girdi 2 haftada açıklandı , burda gözden kaçırdığımız konu onlar en fazla 2 oturuma giriyor , biz ise 4 oturuma giriyoruz ,otomatikman 4 milyon sınav kağıdı ortaya çıkmış oluyor.

Kullanıcı avatarı
AngeL
Doktor

Re: açık lise sınavlar hakkında açıklama

Mesaj gönderen AngeL » 19 Haz 2013, 01:39

Ben kizdim, hala da kiziyorum. :)
Az boz bir süre degil ki, bir aydan fazla zamanlari var. Yine de yetismiyorsa o zaman daha düzenli yapsinlar. Hicbir sey yapamiyorlarsa kayit yenileme ve sinav tarihlerinin arasini düzenlesinler. Öte yandan Ramazan günü sinav yapiyorlar ya. Neyse elimiz mecbur. :wink:

Yalanlar üzerine inşa ettiğin onca çocuksu aşkın sayesinde
evet belki de cümle cihana hükmetmen sağlanacak
fakat tarihte asla, sahiden sana ait bir masal olmayacak!
çünkü muhtaç olduğun kudret ve de haysiyet, senin hain damarlarında zaten yok!

Ö.G.

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen beste. » 19 Haz 2013, 01:46

AÖL yazdı:Angel kardeşim sen dua et sene de 2 kere sınav yapmıyorlar eskiden yapıyorlarmış yine dua et ek sınavlar da yapıyorlar :mrgreen:

ek sınavlar cok iyi oldu gercekten :wink: yoksa bir yıl daha gec mezun olunuyordu. :wink:

Kullanıcı avatarı
AngeL
Doktor

Mesaj gönderen AngeL » 19 Haz 2013, 01:48

AÖL yazdı:Angel kardeşim sen dua et sene de 2 kere sınav yapmıyorlar eskiden yapıyorlarmış yine dua et ek sınavlar da yapıyorlar :mrgreen:

Neden dua edeyim ki, babalarinin hayrina yapmiyorlar ya, devlet para vermiyor mu. (:

Ö.G.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 19 Haz 2013, 02:16

evet açıklama gayet mantıklı haklılar bir yandan onlarda :D biz türk milleti çok sıcakkanlıyız herşey zamanında olsun isteriz ama zmanında maalesef hiçbirşeyi yetiştiremeyiz bu özelliğimiz işte yapcak birşey yok :|
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 19 Haz 2013, 02:19

AÖL yazdı:hep sen bu sisteme iş (vesvese) veriyon dimi :mrgreen:
benim adım aöl deil senin adın aöl senin bir bağın olmalı :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 19 Haz 2013, 02:25

AÖL yazdı:Çaktırma kimseye :mrgreen:
dur düşürcem maskeni :lol: kaç hesabın var senin bakim burda :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 19 Haz 2013, 02:39

ben direnişe karşıyım diyim sna :mrgreen: yasal yollardan hakkını ara burası sosyal hukuk bireylere saygılı ve hoşgörü içerisinde yönetilen bir forumdur direniş mireniş tanımayız :lol:

DarkMoon11

Mesaj gönderen DarkMoon11 » 19 Haz 2013, 02:45

evdeekmekyok.
Bu konuda haklısın,Ama 17 haziran gibi bir tarih verip öğrencileri heveslendirmeleri sonra sonuçları 20 hazirana çekmeleri öğrencileri daha çok kızdırdı yani yanlış bilgi verdikleri için öğrencilerden şikayet tepki yağdı.Bundan bir dönem önceki sınavdada 40 gün sonuçların açıklanmasını bekledik yine aynı şeyi yaptılar yapmayada devam edecekler.İsteseler biraz fazla eleman çalıştırarak biraz fazla optik okuyucu alarak bu işin üstesinden gelinebilir örnek veriyorum hastanelere trilyonluk emar makineleri,milyarlık eeg makineleri laboratuar malzemeleri alıyorlar.Bunları insanlardan toplanılan vergiler ile alıyorlar.Yani AOL Arkadaşımızın "Devlete Dua Et"sözüne katılmıyorum aksine devlet bize dua etsin,Devlet insanlardan topladıkları vergiler,kaynaklar,İle ayakta duruyor.Bizim aol'ye verdiğimiz kayıt paraları devlete gidiyor 4 milyon kişi sınava giriyor ise 4 milyon kişiden toplanılan okul kayıt paraları ve okul aile birliği paraları ile isteseler optik okuyucu ve çalışacak eleman alırlar,bakın başka amaçlı toplanan paralardan bahsetmiyorum.Ek sınav yapılması ise yine devletin gelir kaynağı için bir avantaj yine devlete vergi ödemiş oluyoruz :mrgreen:
Sınav sonuçlarının geç açıklanmasından ziyade,Sınav sonuçlarının kayıt tarihi ile aynı günde açıklanması öğrencileri sinir ediyor,Çalışmaya vakit kalmıyor,Yetiştiremiyoruz,Hele birde zorunlu ders denilen bir düzmece sistemin olması ile birlikte öğrencilerin krediyi tamamlaması öğrencileri çileden çıkartıyor.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 19 Haz 2013, 02:47

AÖL yazdı:Foto da ki sen misin?

evet benim :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 19 Haz 2013, 02:56

AÖL yazdı:
pskolog yazdı:
AÖL yazdı:Foto da ki sen misin?

evet benim :mrgreen:
Neden foto da sarı beyazımsı tenlisin gülücük smileyin yeşil renkli hiç benzemiyorsunuz bana inandırıcı gelmedi :D
:P

DarkMoon11

Mesaj gönderen DarkMoon11 » 19 Haz 2013, 03:04

pskolog yazdı:ben direnişe karşıyım diyim sna :mrgreen: yasal yollardan hakkını ara burası sosyal hukuk bireylere saygılı ve hoşgörü içerisinde yönetilen bir forumdur direniş mireniş tanımayız :lol:
Aynen Katılıyorum :lol: 8)

Kullanıcı avatarı
AngeL
Doktor

Mesaj gönderen AngeL » 19 Haz 2013, 06:49

DarkMoon11 yazdı: Sınav sonuçlarının geç açıklanmasından ziyade,Sınav sonuçlarının kayıt tarihi ile aynı günde açıklanması öğrencileri sinir ediyor,Çalışmaya vakit kalmıyor,Yetiştiremiyoruz
Aynen öyle, ben 1 saat bekleyip kitapcik aliyorum, sonuclarima hemen bakiyorum. Sonuclarin aciklanmasi icin ne heyecanim ne acelem var ama ben dersleri yetistiremiyorum. (:

Ö.G.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 19 Haz 2013, 19:42

Bu bir bahane değil.. ÖSYM, LYS sınavlarını 5 oturumda, iki haftaya yayıp uyguluyor. 1 haftaya kalmadan da hem sonuçları hem de yerleştirme işlemlerini yapıp, sonuçları açıklıyor. 2 milyon kişinin girdiği YGS rekor bir hızla 1 haftada açıklanmıştı, belki LYS'ler de hızlıca açıklanacak, yani AÖL'nin bahanelere sığınmak yerine verdikleri takvimde açıklamaları gerekiyordu...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön