8.TEMMUZZ TERCİH ZAMANI

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Cloudyy
Doktor

Re: 8.TEMMUZZ TERCİH ZAMANI

Mesaj gönderen Cloudyy » 14 Tem 2013, 06:31

KGamze yazdı:Bugün gene tercihimde değişiklik yaptım. Annemle görüştüm telefonda çocuk gelişimi çıkarttık yerine bir tane daha okul öncesi ekledim. Son güne bırakmamak lazım hakikaten bu benim ikinci değiştirişim ama bu son olsun artık yarın gidip çıktısını alayım.
Ne çocuk gelişimini mi çıkardın boşa konuşmuşum ben :mrgreen: :mrgreen:

Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 14 Tem 2013, 06:46

KGamze yazdı: Ben Kocaeli'de yaşıyorum ve hiç İstanbul yazmadım. Trakya yazdım İstanbul yazmadım düşün sevmiyorum.O yüzden hiç bilmiyorum puanlarını. Ama genel olarak biyoloji sıralamalarını ve puanları düşüktü diye hatırlıyorum. Herkesin gözü İstanbul'da işiniz zor.
Evet, biyoloji'nin puanları düşük, ben fazla puan alamama rağmen bir çok iyi üniversite tutuyor(ankara, ege, kocaeli vs.).
Ama gel gör ki istanbul tutmuyor. Ama son güne kadar düşünmeye devam edeceğim, belki son saatte tercih yaparım.

Bir de bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak: eğer aöf'ten veya örgünden bir yere yerleşirsem seneye tekrar üniversite sınavına girdiğimde okul puanım yine eklenir mi? Ya da yarıya mı düşer?
Şimdi aöf'e yerleşip boşuna 45 puanı heba etmeyeyeyim.

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 14 Tem 2013, 08:28

aöf 2 yıllık yerel yönetim ve halkla ilişkiler bölümünü arasında tercih konusunda çok kararsız kaldım hangisini yazsam bir fikri olan var mı?

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 14 Tem 2013, 18:46

besy yazdı: Evet, biyoloji'nin puanları düşük, ben fazla puan alamama rağmen bir çok iyi üniversite tutuyor(ankara, ege, kocaeli vs.).
Ama gel gör ki istanbul tutmuyor. Ama son güne kadar düşünmeye devam edeceğim, belki son saatte tercih yaparım.

Bir de bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak: eğer aöf'ten veya örgünden bir yere yerleşirsem seneye tekrar üniversite sınavına girdiğimde okul puanım yine eklenir mi? Ya da yarıya mı düşer?
Burada yaşadığım için ilk sıraya yazdım ama geçme notu 65 eğer kazanırsam hep büte kalacağım o kesin :mrgreen:
Kocaeli Üniversitesi çok güzel bilmiyorum o bölüm için eğitimi iyi midir ama iyidir büyük bir ihtimalle.
45 dakika sürüyor İstanbul'dan ama kapmüs umuttepede, bence yakın burayı yaz sen.
Kampüsün tam karşısında çok güzel özel yurtlar var orada da kalırsın oh mis. Her hafta sonu da ailenin yanına gidersin.
İstanbul efe turda 15 lira gibi bir şeydi :mrgreen:

Aöf bilmiyorum ama örgünde yerleştin ve kayıt yaptırmasan bile okul puanın gidiyor diye biliyorum.
Google yazdım bak bu çıktı; Tüm aöf lisans bölümlerinde kontenjan sınırlaması vardır. Bu yıl tercih edip yerleştiğinizde seneye okul puanınız kırılır.

Ama iki yıllıklarda aynı durum var mıdır bilemiyorum.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 14 Tem 2013, 18:48

dersçalışankız yazdı:aöf 2 yıllık yerel yönetim ve halkla ilişkiler bölümünü arasında tercih konusunda çok kararsız kaldım hangisini yazsam bir fikri olan var mı?
Kocaeli Üniversitesi'nde halkla ilişkiler okuyan arkadaşım var onun dediğine göre sözelde olan en iyi bölümmüş ben onun yalancıyım.

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 14 Tem 2013, 19:33

KGamze yazdı:
besy yazdı: Evet, biyoloji'nin puanları düşük, ben fazla puan alamama rağmen bir çok iyi üniversite tutuyor(ankara, ege, kocaeli vs.).

Burada yaşadığım için ilk sıraya yazdım ama geçme notu 65 eğer kazanırsam hep büte kalacağım o kesin :mrgreen:
Kocaeli Üniversitesi çok güzel bilmiyorum o bölüm için eğitimi iyi midir ama iyidir büyük bir ihtimalle.
45 dakika sürüyor İstanbul'dan ama kapmüs umuttepede, bence yakın burayı yaz sen.
Kampüsün tam karşısında çok güzel özel yurtlar var orada da kalırsın oh mis. Her hafta sonu da ailenin yanına gidersin.
İstanbul efe turda 15 lira gibi bir şeydi :mrgreen:

Aöf bilmiyorum ama örgünde yerleştin ve kayıt yaptırmasan bile okul puanın gidiyor diye biliyorum.
Google yazdım bak bu çıktı; Tüm aöf lisans bölümlerinde kontenjan sınırlaması vardır. Bu yıl tercih edip yerleştiğinizde seneye okul puanınız kırılır.

Ama iki yıllıklarda aynı durum var mıdır bilemiyorum.
Kocaeli'yi ben de çok istiyorum, bu yıl biyoloji'den yazmazsam seneye dil için kesin yazacağım.
Okul puanı için biraz araştırdım. Aöf 'te puan düşmüyormuş ama örgünde yerleşip gitsen de gitmesen de düşüyormuş ki bu benim için kötü olur.
Yine tercih yapmaktan vazgeçtim sanırım.
Ayrıca arkadaşlar son tercih günü 16 temmuz değil, 18 temmuz.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 14 Tem 2013, 22:15

Tekrar çekmişler tarihleri demek. Bunların hızına da yetişilmiyor.

Aöf okumak farz oldu o zaman bende okurum. :mrgreen:

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 15 Tem 2013, 06:32

KGamze yazdı:Tekrar çekmişler tarihleri demek. Bunların hızına da yetişilmiyor.

Aöf okumak farz oldu o zaman bende okurum. :mrgreen:
Eğer örgün okuma şansın varsa hiç aöf'e bulaşma derim. Ben en son ihtimal olarak aöf'ü düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 15 Tem 2013, 20:02

saglık kurumlari işletmeciligi düşünüyorum bilgisi olan varmi
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 15 Tem 2013, 20:25

Sağlık okumak istiyor isen Sayısal derslerin iyi olması gerekiyor. Sağlık sayısal ister
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 15 Tem 2013, 21:12

1-2 saattir osym tercih için girmeye çalışıyorum ama giriş yapamıyorum yoksa kapandımı sistem bilen var mı aşağıdaki gibi bir uyarı veriyor

The content type text/html of the response message does not match the content type of the binding (application/x-gzip). If using a custom encoder, be sure that the IsContentTypeSupported method is implemented properly. The first 1024 bytes of the response were: '

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 15 Tem 2013, 21:37

Cloudyy yazdı:Sağlık okumak istiyor isen Sayısal derslerin iyi olması gerekiyor. Sağlık sayısal ister
sayısalım hiç yok desem yeridir derslerine baktim sadece sayisal olarak genel matematik vardi onu biraz çaba biraz şu çan egrisi dedikleri olayla halledecegimi düşünüyorum bakalım yinede kısmet
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 15 Tem 2013, 22:23

dersçalışankız yazdı:1-2 saattir osym tercih için girmeye çalışıyorum ama giriş yapamıyorum yoksa kapandımı sistem bilen var mı aşağıdaki gibi bir uyarı veriyor

The content type text/html of the response message does not match the content type of the binding (application/x-gzip). If using a custom encoder, be sure that the IsContentTypeSupported method is implemented properly. The first 1024 bytes of the response were: '
Aşırı yüklenme var son gün diye öyledir. Çoğu kişide aynı durum varmış. Artık deneyeceksin arada bir. Ama ben şu an denemedim çok rahat girdim acaba tercihlerini giremeyenlere garez mi yapıyorlar.

Ver bana kimlik bilgilerini ben yaparım tercihini :mrgreen:

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 17 Tem 2013, 07:26

KGamze yazdı:
dersçalışankız yazdı:1-2 saattir osym tercih için girmeye çalışıyorum ama giriş yapamıyorum yoksa kapandımı sistem bilen var mı aşağıdaki gibi bir uyarı veriyor

Aşırı yüklenme var son gün diye öyledir. Çoğu kişide aynı durum varmış. Artık deneyeceksin arada bir. Ama ben şu an denemedim çok rahat girdim acaba tercihlerini giremeyenlere garez mi yapıyorlar.

Ver bana kimlik bilgilerini ben yaparım tercihini :mrgreen:
:))) teşekkürler gerek kalmadı, biraz panik yaptım sanırım aynı gün akşamında tercihlerimi yapıp ne olur ne olmaz diye çıktısınıda aldım artık hayırlısı ...ne kadar basit olay aslında ama sonuç itibari ile bir insanın geleceğini şekillendiriyor. tüm kalbimle dilerim herkes 1. tercihini kazansın :)

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 17 Tem 2013, 19:53

İnşallah.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön