TERCİH SONUCUNDA KİMLER NEREYE YERLEŞTİ

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
KGamze
Doçent

Re: TERCİH SONUCUNDA KİMLER NEREYE YERLEŞTİ

Mesaj gönderen KGamze » 27 Tem 2013, 05:02

Arkadaşlar bence kazananlar okusun çünkü seneye puanlarınız kırılacak ve diyelim ki sınavınız bu yıldan daha kötü geçti o zaman düşün puanınızın halini sonra kazanamazsanız üzülürsünüz. Gene iyice bir düşünün. Bakın bana bir sürü yer geliyordu ben hep okul öncesi yazdım ve ygs 5 puanın düşüktü doğal olarak bir yer gelmedi. Ama şimdi yerleşenlerin puanlarına bakınca sözelde her yere girerdim şimdi buraya da yazmıştım kazandım diye ama sevmediğim istemediğim bölüm olurdu. Gene de biraz burukluk var sonuçta kazanmadım kazandığım halde. Ama kazansaydım belki seneye üzülecektim çünkü istemediğim bir bölüm okuyor olacaktım. Şimdi eğer sizde bu bölümlerden hiç hoşlanmıyorsanız okumayın tabii. Sonuçta emek vereceksiniz baştan bir bölüm daha okuyacaksınız uğraş dur. Neden gitmek istemediğiniz bölümleri yazdınız :( benim puanım kırılmasın diye 2 yılım boşuna gitti belki de 3 yıl gidecek Allah büyüktür her şey nasip işi hayırlısı olsun istiyorum bende inada binip hırs yapmak istemiyorum. Seneye hangi bölümleri düşüneceğinize bağlı bazı bölümler var hiç okul puanınız olmasa bile girersiniz eğer hedefiniz zorlayıcı değilse seneye tekrar deneyin bende sırf istemediğim bölümde okumamak için 1 yıl daha hazırlanacağım.

Gene destan yazmışım :mrgreen: keşke yüz yüze olsak.

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 27 Tem 2013, 05:32

KGamze yazdı:
kardelen198 yazdı:İl dışı yazamadığım için Türkçe Öğretmenliği'ni iki puanla kaçırmış olmanın verdiği buruk bir mutluluk yaşıyorum. Mutluyum...

Sonuçlar hepimiz için hayırlı olsun.
[url=http://****/c25MCx]Resim[/url]
En iyi üniversiteleri yazmasaydın gelirdi 384 puan ile alan yerler olmuş. Benim istediğim bölüm de de düşüş var. 347 puana kadar düşmüş ek yerleştirmeler sanırım 300 ile alacak :mrgreen:

Ben il dışı yazamadığım için böyle oldu zaten Gamze, onun için içim buruldu. İlk iki tercihim Okul Öncesiydi gelmeyeceğini biliyordum ama aklımda duracağına listemin başında dursun istedim. :mrgreen: Ankara'da Türkçe Öğr. Gazi'de var bir de Başkent'te var o da vakıf üni. tam burslu yazsam gelecekti ama ben burslu hiç düşünmedim. İşim garanti olsun Öğretmenlik olsun diye Sosyal Bil. Öğr. düşündüm sonra beni vazgeçirdiler sebep;

http://www.meb.gov.tr/haberler/haberayr ... p?ID=10289

Sonra Hacettepe Üni. Edebiyat'a yöneldim oradanda sırf formasyon vermiyorlar diye vazgeçtim ve Ankara Üni'yi formasyon verdiği için yazdım kendi öğrenci kontenjanlarından yararlanırım diye. Ama tabi ki o da garanti değil. Böyle bir tercih sürecim oldu, Allah sonumuzu hayretsin, mahçup etmesin inşaAllah.
Senin içinde hayırlısı neyse o olsun, inşaallah ek yerleştirmeyle yerleşirsin. :wink:
En son kardelen198 tarafından 27 Tem 2013, 05:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 27 Tem 2013, 05:32

Herkesin yerleştiğini görünce içim bir tuhaf oldu. Bir an acaba tercih yapsa mıydım diye düşündüm. Ama yerleşip de pişman olanları görünce iyiki yapmamışım dedim tekrar. (:
Keşke gitmeyeceğiniz bölümleri tercih etmeseydiniz, puanınıza yazık olacak.
Death yazdı:UYGULAMALI İSPANYOLCA VE ÇEVİRMENLİK (ÜCRETLİ)

Gitmicem gibi görünüyor.s

Ben de uygulamalı ingilizce yazmayı düşünüyordum, %50 burslu kesindi, tam burs da gelebilirdi ama tam emin olamadım bölümden ve vazgeçtim. Keşke siz de biraz düşünüp, araştırıp yazsaydınız. Neyse, seneye hepimiz daha tecrübeli olacağız. Bir an önce ygs'ye hazırlanmaya başlamak gerek (:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 27 Tem 2013, 06:13

kardelen198 yazdı:
Ben il dışı yazamadığım için böyle oldu zaten Gamze, onun için içim buruldu. İlk iki tercihim Okul Öncesiydi gelmeyeceğini biliyordum ama aklımda duracağına listemin başında dursun istedim. :mrgreen: Ankara'da Türkçe Öğr. Gazi'de var bir de Başkent'te var o da vakıf üni. tam burslu yazsam gelecekti ama ben burslu hiç düşünmedim. İşim garanti olsun Öğretmenlik olsun diye Sosyal Bil. Öğr. düşündüm sonra beni vazgeçirdiler sebep;

Sonra Hacettepe Üni. Edebiyat'a yöneldim oradanda sırf formasyon vermiyorlar diye vazgeçtim ve Ankara Üni'yi formasyon verdiği için yazdım kendi öğrenci kontenjanlarından yararlanırım diye. Ama tabi ki o da garanti değil. Böyle bir tercih sürecim oldu, Allah sonumuzu hayretsin, mahçup etmesin inşaAllah.
Senin içinde hayırlısı neyse o olsun, inşaallah ek yerleştirmeyle yerleşirsin. :wink:
Ortalamanız yüksek olunca geçiş yapardınız aslında başka bir şehirden Ankara'ya ama neyse hayırlısı olsun. Edebiyatta güzel.
Bende okul öncesi öğretmenliği istiyorum ama imkansız ötesi kazanmam da o puanla her yer gelirdi sana şehir sorunun olmasaydı bak sizin işinizde zormuş.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 27 Tem 2013, 06:14

besy yazdı:Herkesin yerleştiğini görünce içim bir tuhaf oldu.
Herkes yerleşti bir ben yerleşemedim.

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 27 Tem 2013, 06:16

KGamze yazdı:
kardelen198 yazdı:

Ortalamanız yüksek olunca geçiş yapardınız aslında başka bir şehirden Ankara'ya ama neyse hayırlısı olsun. Edebiyatta güzel.
Bende okul öncesi öğretmenliği istiyorum ama imkansız ötesi kazanmam da o puanla her yer gelirdi sana şehir sorunun olmasaydı bak sizin işinizde zormuş.
Hayırlısı buymuş diyelim canım, bakalım ileriki günler neler getirecek bize. :)

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 27 Tem 2013, 06:23

KGamze yazdı:
besy yazdı:Herkesin yerleştiğini görünce içim bir tuhaf oldu.
Herkes yerleşti bir ben yerleşemedim.
Herşey bitmiş sayılmaz. Daha ek yerleştirmeler var. Ben de kontenjanlara bakıp karar vereceğim, belki tercih yaparım.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Tem 2013, 09:16

Herkese hayırlı olsun.

Özellikle kardelen198 seni tebrik ediyorum. Sınıf arkadaşıyız ya liseden o yüzden ayrı bi sevindim kazanmana :D İnşallah hakkında hayırlı olur.
Resim

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 27 Tem 2013, 19:44

Bizler hangisi oluyoruz. Diğer mi? Aol meslek lisesine kayıt yaptırmaya karar verdim resmen ek puan gelsin diye. :mrgreen:
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

noxx
Doktor

Mesaj gönderen noxx » 27 Tem 2013, 20:19

KGamze yazdı:Bizler hangisi oluyoruz. Diğer mi? Aol meslek lisesine kayıt yaptırmaya karar verdim resmen ek puan gelsin diye. :mrgreen:
seninkini bilmem ama meslek lisesini biliyorum

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 27 Tem 2013, 22:12

kripton yazdı:Herkese hayırlı olsun.

Özellikle kardelen198 seni tebrik ediyorum. Sınıf arkadaşıyız ya liseden o yüzden ayrı bi sevindim kazanmana :D İnşallah hakkında hayırlı olur.
Evet Kripton kesinlikle öyleyiz, sen benim "liseden arkadaşımsın" seni ömrüm boyunca hep böyle güzel duygularla yadedicem emin olabilirsin. :wink: Bu arada teşekkür ederim Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin, sular seller gibi yolumuz açık olsun.

anti kahraman
Çırak

Mesaj gönderen anti kahraman » 28 Tem 2013, 00:15

KGamze yazdı:Bizler hangisi oluyoruz. Diğer mi? Aol meslek lisesine kayıt yaptırmaya karar verdim resmen ek puan gelsin diye. :mrgreen:
aynen bizim program hangisi acaba ?
MEZUN

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 28 Tem 2013, 01:01

kardelen198 yazdı:

Evet Kripton kesinlikle öyleyiz, sen benim "liseden arkadaşımsın" seni ömrüm boyunca hep böyle güzel duygularla yadedicem emin olabilirsin. :wink: Bu arada teşekkür ederim Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin, sular seller gibi yolumuz açık olsun.
Amin. Bu forumu unutmak yok de mi ama :wink: Burası aynı zamanda üniversitelilerin forumu
Resim

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 28 Tem 2013, 02:19

anti kahraman yazdı:
Sanırım en sonda diğer yazan ve rakamlar belli ne kadar az kişi yerleşmiş.

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 28 Tem 2013, 07:08

kripton yazdı:
kardelen198 yazdı:

Amin. Bu forumu unutmak yok de mi ama :wink: Burası aynı zamanda üniversitelilerin forumu
Yok tabi Kripton fırsat, vakit buldukça buradayız inşallah. Biz "mezunlardan" kurtuluş yok. :)
KGamze yazdı:
anti kahraman yazdı:
Sanırım en sonda diğer yazan ve rakamlar belli ne kadar az kişi yerleşmiş.
Sanmıyorum Gamze bizim program "Diğer" olamaz o ne ya 66 kişi başvurmuş 3 kişi Lisansa, 6 kişi AÖF'ye yerleşmiş. Bizde "Lise" türünün içine dahiliz diye düşünüyorum, zaten bizim kayıt formunda da tür olarak "Lise" yazıyor.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön