tercih sonrasi

Her Konuda Tartışabilirsiniz
aysegül
Asistan

tercih sonrasi

Mesaj gönderen aysegül » 28 Tem 2013, 03:10

Arkadaslar merhaba, size sormak istedigim sey tercih yaptigimdan sonra nolacak simdi diyelim ki ben 10 tane tercih yaptim bi istanbula bi buraya bi suraya simdi sonucta tek bir üniye yerlesirim yoka 2-3 taneye mi sonra ben mi karar veririm hanggisine gideyim diye nasil oluyor bu isler arkadaslar bana yardim ederseniz ve bunu bana aciklasaniz cok yardimci olursunuz

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Re: tercih sonrasi

Mesaj gönderen beste. » 28 Tem 2013, 04:04

ygs sınavından sonra 140 ve uzeri puan aldığınızda tercih hakkınız oluyor.tercih zmanında kılavuz yayınlanıyor.burada unilerin kodları yer alıyor.30 tane tercih hakkınız oluyo.bu 30 uniden bir tanesine yerleşiyorsunuz.
(bu sene tercihler bitti)

aysegül
Asistan

Mesaj gönderen aysegül » 28 Tem 2013, 16:18

beste. yazdı:ygs sınavından sonra 140 ve uzeri puan aldığınızda tercih hakkınız oluyor.tercih zmanında kılavuz yayınlanıyor.burada unilerin kodları yer alıyor.30 tane tercih hakkınız oluyo.bu 30 uniden bir tanesine yerleşiyorsunuz.
(bu sene tercihler bitti)
Cevabin icin saol evet tercihler bittigini biliyorum ben öylesine sordum bilmedigim icin ondan simdi tercih yaptigimda bir yere yerlesecegimi kesin mi?

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen beste. » 28 Tem 2013, 23:50

puanına-başı sırana göre doğru tercih yaparsan yerleşirsin.

aysegül
Asistan

Mesaj gönderen aysegül » 29 Tem 2013, 02:13

beste. yazdı:puanına-başı sırana göre doğru tercih yaparsan yerleşirsin.
Üniversiteler nekadar puan bekledigini nerden bilirim simdi benim 420 puanim geldi lysden ve istanbul üniversitesinde tercümanlik okumak istiyorum ama o üniversite daha cok puan bekliyo nerden bilebilirim ki

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 29 Tem 2013, 05:25

aysegül yazdı:
beste. yazdı:puanına-başı sırana göre doğru tercih yaparsan yerleşirsin.
Üniversiteler nekadar puan bekledigini nerden bilirim simdi benim 420 puanim geldi lysden ve istanbul üniversitesinde tercümanlik okumak istiyorum ama o üniversite daha cok puan bekliyo nerden bilebilirim ki
Tercih kılavuzunda puan va başarı sıralamaları yazıyor. Yani bir önceki yıl en düşük kaç puanla, kaçıncı sıradan girilmiş gözüküyor.
İÜ mütercim tercümanlık ingilizce için geçen yıl en düşük 487 ile, almanca 399, fransızca 205 ile amış ama puandan çok sıralama önemli tabii.
Zaten bu yıl tercih şansını kaçırdıysan seneye o 420 puanın geçerli olmayacak. Tekrar girmen gerekli.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön