Dershane

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
supernova
Doktor

Dershane

Mesaj gönderen supernova » 20 Haz 2013, 23:07

Arkadaşlar merak ettiğim bişe var dershaneye kayıt olunduğunda hem ygs hemde lys içinmi ders veriliyor yoksa ikisinden birinimi seçiliyor? Ben daha önce bikere dershaneye gittim ama açıköğretim lisesi içindi o tam olarakda bilemedğimden sorayım dedim bide körü körüne gidip dünya para vermeyelim. Ayrıca tavsiye edebilceğiniz iyi bir dershane varmı?

Mezun / Genel Kültür Alanı

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Re: Dershane

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 20 Haz 2013, 23:16

dershanede bütün dersler veriloyor hem lys hm ygs ister sayısalcı ol ister sözelci her derse girebilirsin yada girmeyebilrsn ama tüm dersler var bide hm ygs hm lys için toplam 1 sene işte

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 20 Haz 2013, 23:22

Gidip normal kayıt oluyorsun.
Ben lys girmeyeceğim dedim müdüre neden dedi bende istediğim bölüm lysden almıyor dedim ama yalandı. :mrgreen:

Bir şey fark etmiyor. Barajı geçemeyen arkadaşlar gelmediler ygsden sonra, ama biz gittik.
Sonuçta belirli bir para ödüyorsun ve dershane bitene kadar oradasın.
Benim taksitim Haziran'da bitecekti ama ben iki taksiti Mayıs'ta ödedim sonrada hiç gitmedim dershaneye şu an hala devam ediyor ama ben gitmiyorum.

Benim dershanem çözüm dergisi dershanesi ve berbat bir dershane kimse memnun değil. Öğrencilerin yarısı barajı geçemedi.
Ben derim ki Fem'e git. Final'de güzel. Bizim buradaki seviye dershanesi de berbatmış ama sen hangi şehirdesin ona göre yardımcı olunabilir.

Birde sınav tarihlerine bağlı geçen yıl lys-ygs aynı anda ders işlemişler çünkü sınav birbirine çok yakındı ama bizim dershane ygsye kadar ygs konuları işledik bir ara edebiyat işledik sonra bıraktık. Ygs sınavına girdikten sonra lysye çalışmaya başladık.
Her dershanenin adeti farklı.

Birde ben sözelciyim diye bana meslek sözel soru bankası ve konu anlatım kitapları veriyorlardı. Ben arşive gittiğimde eşit ağırlık kitaplarını aldım çünkü eşit ağırlıktan seçecektim bölümü.

Kullanıcı avatarı
supernova
Doktor

Mesaj gönderen supernova » 20 Haz 2013, 23:32

Bende sözelciyim şöyle söyliyim zerre kadar kafam sayısala basmıyor aslında basarda yardım lazımm ee 8 yıl ara verdim okula kolay değil. Bide sayısalı hiç sevemedim. Ne güzel kaderdir ki istediğim bölüm sayısal ağırlıklı mecburen aşkla yaklaşacağım sayısala bunun içinde iyi bir dershane şart benimde aklımda olan fem dershanesi biraz pahalı ama olsun ben Bursadayım. İnternete biraz araştırma yaptım çoğu kişi fem yazmış. Tabi beğenmeyenide var neymiş dincilermiş. Neyci oldukları beni ilgilendirmez kariyer seviyelerine bakarsan Türkiye nerdeyse 1 numaralar. Kısa sürede yapabilirmiyim bilemiyorum.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 20 Haz 2013, 23:43

Ben sözel sınıfındaydım. Ama 3 kişi eşit ağırlıktı ve bizimle aynı sınıftaydı. Düşün eşit ağırlık öğrenciler bile matematik yapamıyordu.

Bize başta matematik dersi verdiler ama bizim için değildi 3 kişi içindi. Biz sözelciler anlamıyorduk. Gerçekten üzerine çok düşmen lazım biz bir tane soru bile çözmüyorduk matematikten. Ama çözseydik yapabilirdik belki.

Fem pahalı ama sürekli sana kitap ve test veriyorlar.

Ben kardeşim ile birlikte 3 bine gittik ama o kadar soru bankası o kadar test o kadar deneme aldık 100 lirayı fazla fazla aşar fiyatı.
Diğer dershanelerde nasıl bilmiyorum ama fem aldığı paranın hakkını veriyor.

Dinci olabilirler evet bende onlara bayılmıyorum ama bir insan dinini yaşıyor diye dershanesine yazılmayacak mıyız şimdi çok saçma. Hepimiz müslümanız ateist olsak neyse.

Birde bizim dershanede çok siyaset konuşulurdu fem de bu şekilde ders kaynatmalar olmuyordur büyük bir ihtimalle. Bizim dershane dershane değil sanki gençlerin uğradığı bir cafe gibiydi de neyse.

Hangi bölümü düşünüyorsun?

Kullanıcı avatarı
supernova
Doktor

Mesaj gönderen supernova » 21 Haz 2013, 00:01

Bende bursada özel ilgi dershanesine gitmiştim açık lise için 1.800 para verdim vermez olaydım dershane değil yol geçen hanı gelen herkes şikayetçiydi bende zaten sahibiyle tartıştım bidahada hiç gitmedim oraya o yüzden busefer ki dershane için ince eleyip sık dokumak istiyorum. Hukuk bölümünü istiyorum. Bu sene giricem ygs ve lys ye 2014 ygs sanırım mart ayında olucak eylülde dershane gitsem 6 ay gibi bi sürede çalışacağım lys de 9 ay çalışmış olacağım. En düşük devlet üniversitesi 419 puan istiyor. Bakalım bu sene şansımı deneyeceğim olmadı bi sene daha çalışıp bir daha gireceğim. Dediğim gibi sayısalı sevemedim hiç ilk okul ve ortaokulda zaten 40 kişilik bi sınıf bide temelde olmayınca bildiğinide unutuyorsun buda sana sevmemeyi öğretiyor :) Ama ne olursa olsun Hukuk bölümünü istiyorum sayısalı sevmem gerekiyorsa sevicem aşkla bağlancam ona :) o yüzdende iyi bir dershane şart bana sıkı bir çalışma için 3 kuruş az verip geleceğimi tehlikeye atmak istemem.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 21 Haz 2013, 00:06

Ucuz dershanenin soruları da ucuz oluyor. Bizim dershanenin soruları soruya benzemiyor.

Hukuk eşit ağırlıkta değil mi ya?

Hukuk zor ya çok çalışman lazım çok şimdiden başla çalışmaya. Ve dershane başladığında hemen testlerini çöz sonra etüt al hocalarla samimi ol ki seninle iyi ilgilensinler. Hukuk istiyorum de zaten müdür seninle özel ilgilenir. :mrgreen:

Biz sözel sınıfıyız diye bize kimse bunlardan bir cacık olmaz gözü ile bakıyordu. :evil:

Kullanıcı avatarı
supernova
Doktor

Mesaj gönderen supernova » 21 Haz 2013, 00:14

KGamze yazdı:Ucuz dershanenin soruları da ucuz oluyor. Bizim dershanenin soruları soruya benzemiyor.

Hukuk eşit ağırlıkta değil mi ya?

Hukuk zor ya çok çalışman lazım çok şimdiden başla çalışmaya. Ve dershane başladığında hemen testlerini çöz sonra etüt al hocalarla samimi ol ki seninle iyi ilgilensinler. Hukuk istiyorum de zaten müdür seninle özel ilgilenir. :mrgreen:

Biz sözel sınıfıyız diye bize kimse bunlardan bir cacık olmaz gözü ile bakıyordu. :evil:

Biliyorum çok zor. Ama olmaz diye bişede yok azimle herşey olur ben kendime güveniyorum :)

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 21 Haz 2013, 00:45

Furkan'da mezun oldu. Ve dershaneye gitmeyi düşünüyor. Bence birlikte araştırma yapın. Hatta belki aynı dershaneye başlarsınız. :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
supernova
Doktor

Mesaj gönderen supernova » 21 Haz 2013, 01:27

furkan kim :?: :)

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 21 Haz 2013, 01:52

Bende ortaya yazıyorum direkt özür diliyorum bilmeyebilirsiniz tabii.

Bu forumdan Jackal4540 :twisted:

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 03 Ağu 2013, 07:29

supernova yazdı:furkan kim :?: :)
Supernova ne oldu bir dersane bulabildiniz mi, sayısal dersler icin ne yapıyorsun benimde mat gibi derslerde hiç temelim yok bu konuda yardım almak istiyorum ne yapmalı nereden baslamaliyim bilmiyorum tek bildiğim gelecek sene icin dersaneye gidip üniv. Sinavlarins hazirlanmam gerektiği ve tibbi sekreterlik istiyorum.
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

Kullanıcı avatarı
supernova
Doktor

Mesaj gönderen supernova » 06 Ağu 2013, 17:08

Yakzan yazdı:
supernova yazdı:furkan kim :?: :)
Supernova ne oldu bir dersane bulabildiniz mi, sayısal dersler icin ne yapıyorsun benimde mat gibi derslerde hiç temelim yok bu konuda yardım almak istiyorum ne yapmalı nereden baslamaliyim bilmiyorum tek bildiğim gelecek sene icin dersaneye gidip üniv. Sinavlarins hazirlanmam gerektiği ve tibbi sekreterlik istiyorum.
Merhaba Yakzan

Kusura bakma öncelikle mesajı yeni gördüm. Evet uzun bir araştırmanın sonunda dershane buldum Fem dershanesini seçtim. Kalite olarak ii bir dershane geçmişi de iyi bir dershane yalnız biraz tuzlu bir dershane :) Ama benim sayısalım iyi olmadığı için bu dershaneyi seçtim para mühim değil sonuçta geleceğin önemli 1 lira fazla vericeksin iyisini seçeceksin sende iyi bir dershane istiyorsan fırsat buldukca nette araştır. Varsa arkadaş çevrene sor en önemliside boş zamanın oldukca bir kaç dershane gezin gözlem yap herkesin dediğine bakıpda yanlış bir dershaneye paranı kaptırma.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön