Maol kayıt nakil dilekçesi.

Her Konuda Tartışabilirsiniz
d3v1ljan

Maol kayıt nakil dilekçesi.

Mesaj gönderen d3v1ljan » 30 Eyl 2013, 22:02

Meraba arkadaşlar ben Mesleki açık öğretim okuyorum ve kaydımı bi şehirden başka bi şehire nakil yapdıracam nakil için okula gittiğimde bana boş bi kağıt verip dilekçe yaz ve bize getir dediler ama hiçbir bilgi vermediler.Bunun için dilekçe örnekleri var mı ? yada tam olarak ne yazmalıyım yardımlarınızı bekliyorum.

Madem sonsuza dek yaşayamayacağız, o vakit istediğimiz gibi yaşayacağız...

emrahk
Onursal Üye

Re: Maol kayıt nakil dilekçesi.

Mesaj gönderen emrahk » 30 Eyl 2013, 22:52

Bunun için basit bir dilekçe yazabilirsin. Örneğin:

............................... Lisesi Müdürlüğü'ne
İstanbul

Mesleki Açık Öğretim Lisesi yüz yüze eğitim kapsamında alan derslerini almak için devam ettiğim ................ lisesinde bulunan kaydımın ikamet değişikliği nedeniyle okulunuza naklini kurumunuzdan arz ederim.

Ad Soy Ad:

İmza
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

d3v1ljan

Mesaj gönderen d3v1ljan » 30 Eyl 2013, 23:19

emrahk yazdı:Bunun için basit bir dilekçe yazabilirsin. Örneğin:

............................... Lisesi Müdürlüğü'ne
İstanbul

Mesleki Açık Öğretim Lisesi yüz yüze eğitim kapsamında alan derslerini almak için devam ettiğim ................ lisesinde bulunan kaydımın ikamet değişikliği nedeniyle okulunuza naklini kurumunuzdan arz ederim.

Ad Soy Ad:

İmza

Peki bunun için ikametgah değişikliği yapmam şart mı? ikametgah değiştirip oyle mi dilekçe yazmam gerekiyor yoksa kaydımın nakli oldukdan sonra mı?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 30 Eyl 2013, 23:54

MAÖL'deki kaydını yüz yüze eğitim alacağın yeni okuluna aldıracağın zaman zaten idareci senin adresini ona göre sistemdne güncelleyecektir diye düşünüyorum...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

d3v1ljan

Mesaj gönderen d3v1ljan » 30 Eyl 2013, 23:59

Yani ben hükümet konağına gidip adresimi gideceğim şehire taşımama gerek var mı nakil için yoksa sadece bulunduğum yerde sistemde adres değişikliğim yapılacak asıl adres hine kaldığı gibi olsa sorun olur mu nakil için kafamı kurcalayan soru bu.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Eki 2013, 00:01

Eğer bir şehirden başka şehre taşınmışsan tabi ki adresini ailenle birlikte oraya aldırmalısın. Ama aynı şehirde farklı bir meslek lisesine geçiş yapacaksan buna gerek yok...

Mustafa Kemal Atatürk

d3v1ljan

Mesaj gönderen d3v1ljan » 01 Eki 2013, 00:14

emrahk yazdı:Eğer bir şehirden başka şehre taşınmışsan tabi ki adresini ailenle birlikte oraya aldırmalısın. Ama aynı şehirde farklı bir meslek lisesine geçiş yapacaksan buna gerek yok...
Ben kardeşime şoyle anlatayım şimdi ben batmanda yaşıyorum.Çanakkalede bi arkadaşım var ve bende yanına yerleşmeyi düşünüyorum o yüzden kaydımı nakil ettirecem.Sadece ben tek gidecem aile gitmeyecek nakilimin olabilmesi için yani dilekçemin kabul edilebilmesi için hükümet konağına gidip adres değişikliği yapmam şart mı?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Eki 2013, 02:29

Bunu dilekçeni vermek için okula gideceğin zaman sorabilirsin, ben ne dersem yalan olur...

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön