ÖSS/OBP/Mezun

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Honey
Çırak

ÖSS/OBP/Mezun

Mesaj gönderen Honey » 10 Kas 2013, 06:06

Açık lise öğrencisiyim. 1 Eylül'de girdiğim sınavdan beri 162 krediye sahibim. Alanım yok. Bu sene sınava girecek YGS/LYS mağdurlarından biriyim. :P Önümüzdeki I. Dönem sınavından sonra 30 kredi alabilirsem mezun oluyorum. Neyse lafı uzatmadan asıl sormak istediğim danışmak istediğim mevzuya gelelim. 192 kredi olmadan OBP'yi arttırabilmem açısından (henüz hesaplamadım ama en düşük 35 en yüksek 65 diye biliyorum) ben bu sınavda 30 kredi değil de 28 kredi alsam ve bir sonraki sınava girsem 192 yerine 220 kredi alsam. Böyle birşey mümkün mü ? :roll:

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

Resim

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Re: ÖSS/OBP/Mezun

Mesaj gönderen lilas » 10 Kas 2013, 18:56

fazla kredi obp yi yükseltmez ders notlarinizi yüksek tutmalisiniz
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

Kullanıcı avatarı
Honey
Çırak

Mesaj gönderen Honey » 11 Kas 2013, 00:24

lilas yazdı:fazla kredi obp yi yükseltmez ders notlarinizi yüksek tutmalisiniz

Fazla kredi demek fazla derse girmek demek fazla derse girmek demek obp demek o açıdan sormuştum..
Resim

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 11 Kas 2013, 01:49

Fazladan derse girmek ve fazladan kredi almak diploma notunun artmasına kesin olarak katkı sağlamaz ki. Çünkü siz girdiğiniz sınavlardan düşük notlar alırsanız, (50 ile 60 gibi) diploma notunuz düşer. Evet siz krediyi alırsınız ama, diploma notunun yükselmesi krediye değil, sınavlardan aldığınız notlara bağlı olduğundan diploma notunumu artırayım derken düşürebilirsiniz de. Ama fikir olarak iyi bir düşünce gerçekten. Tabi titiz davranılmazsa ters köşeye getirebilecek bir fikir aynı zamanda.

ya_san_01
Acemi

Mesaj gönderen ya_san_01 » 12 Kas 2013, 02:12

Honey yazdı:Açık lise öğrencisiyim. 1 Eylül'de girdiğim sınavdan beri 162 krediye sahibim. Alanım yok. Bu sene sınava girecek YGS/LYS mağdurlarından biriyim. :P Önümüzdeki I. Dönem sınavından sonra 30 kredi alabilirsem mezun oluyorum. Neyse lafı uzatmadan asıl sormak istediğim danışmak istediğim mevzuya gelelim. 192 kredi olmadan OBP'yi arttırabilmem açısından (henüz hesaplamadım ama en düşük 35 en yüksek 65 diye biliyorum) ben bu sınavda 30 kredi değil de 28 kredi alsam ve bir sonraki sınava girsem 192 yerine 220 kredi alsam. Böyle birşey mümkün mü ? :roll:

valla gereken şeyleri arkadaşlar söylemişler.sadece böyle bişeyi düşünmen güzel,sanki bir an kendimi görür gibi oldum :D.bende senin gibi bu hesapları çok yapıyordum geçen sene bu zamanlar.hesaplamarında alacağın kredi sayısını 30 şeklinde düşünmen aöl sistemini çözdüğün ve kendine güvendiğin anlamına gelir.geçen sene ocak-mayıs-temmuz-eylül=120 alıp 120+84=204 krediyle mezun olup üniyi kazanan birisi olarak söylüyorum bunu.neyse lafı fazla uzatmadan profil resmindeki sen misin?çok mu güzelmiş ne?ben yavuz senin ki:D
ADINI DAĞLARA YAZDIĞIMMM?PEH NE YAZACAM BE?BİZ KALBİMİZE YAZDIK, KENDİMİZ DAHİ GÖRMEYİZ...VAY BEE...

Kullanıcı avatarı
Honey
Çırak

Mesaj gönderen Honey » 12 Kas 2013, 05:19

cemil.ksa yazdı:Fazladan derse girmek ve fazladan kredi almak diploma notunun artmasına kesin olarak katkı sağlamaz ki. Çünkü siz girdiğiniz sınavlardan düşük notlar alırsanız, (50 ile 60 gibi) diploma notunuz düşer. Evet siz krediyi alırsınız ama, diploma notunun yükselmesi krediye değil, sınavlardan aldığınız notlara bağlı olduğundan diploma notunumu artırayım derken düşürebilirsiniz de. Ama fikir olarak iyi bir düşünce gerçekten. Tabi titiz davranılmazsa ters köşeye getirebilecek bir fikir aynı zamanda.
Evet bende öyle birşeye kalkışırsam titizlikle hakkını vermeyi planlıyorum ama böyle birşey mümkünse neden şansımı denemeyeyim. Nasılsa seneye gireceğim üniversiteye zamanım varken bunu değerlendirmeyi düşündüm çünkü gerçekten ihtiyacım var obpye düşük gelsin istemiyorum. Teşekkür ederim. :)
Resim

Kullanıcı avatarı
Honey
Çırak

Mesaj gönderen Honey » 12 Kas 2013, 05:25

ya_san_01 yazdı:
Honey yazdı:Açık lise öğrencisiyim. 1 Eylül'de girdiğim sınavdan beri 162 krediye sahibim. Alanım yok. Bu sene sınava girecek YGS/LYS mağdurlarından biriyim. :P Önümüzdeki I. Dönem sınavından sonra 30 kredi alabilirsem mezun oluyorum. Neyse lafı uzatmadan asıl sormak istediğim danışmak istediğim mevzuya gelelim. 192 kredi olmadan OBP'yi arttırabilmem açısından (henüz hesaplamadım ama en düşük 35 en yüksek 65 diye biliyorum) ben bu sınavda 30 kredi değil de 28 kredi alsam ve bir sonraki sınava girsem 192 yerine 220 kredi alsam. Böyle birşey mümkün mü ? :roll:

valla gereken şeyleri arkadaşlar söylemişler.sadece böyle bişeyi düşünmen güzel,sanki bir an kendimi görür gibi oldum :D.bende senin gibi bu hesapları çok yapıyordum geçen sene bu zamanlar.hesaplamarında alacağın kredi sayısını 30 şeklinde düşünmen aöl sistemini çözdüğün ve kendine güvendiğin anlamına gelir.geçen sene ocak-mayıs-temmuz-eylül=120 alıp 120+84=204 krediyle mezun olup üniyi kazanan birisi olarak söylüyorum bunu.neyse lafı fazla uzatmadan profil resmindeki sen misin?çok mu güzelmiş ne?ben yavuz senin ki:D

Bundan önceki dönemlerde 30'ar kredi almıştım yine alabilirim çünkü kendi derslerimi seçtiğim için kendi ilgi alanım ve sevdiğim ilgi çekici dersler olduğu için bana avantaj sağlıyor bu açıdan iyi. 120+84 kredi nasıl oluyor anlamadım. :roll: Nereyi kazandınız ? Evet benim. Cevap için teşekkür ederim.
Resim

ya_san_01
Acemi

Mesaj gönderen ya_san_01 » 12 Kas 2013, 05:50

Honey yazdı:
ya_san_01 yazdı:

Bundan önceki dönemlerde 30'ar kredi almıştım yine alabilirim çünkü kendi derslerimi seçtiğim için kendi ilgi alanım ve sevdiğim ilgi çekici dersler olduğu için bana avantaj sağlıyor bu açıdan iyi. 120+84 kredi nasıl oluyor anlamadım. :roll: Nereyi kazandınız ? Evet benim. Cevap için teşekkür ederim.
120+84 ki şöyle oluyor.tarih 2010, yer İmam hatip, senaryo lise 2 terk..(84 kredi örgünden gelen)aöl ye başlangıç 2012-2013 yani geçen sene ve alansız.4 dönemlik sınav 120 kredi bu kadar.he unutmadan güzelliğinize de isim koyabilirdik hani :D.konya tarih kazandım,ama bu sene yine hazırlanıyorum.kader de varmış bir sene daha ösym'nin kapısından geçmek :)
ADINI DAĞLARA YAZDIĞIMMM?PEH NE YAZACAM BE?BİZ KALBİMİZE YAZDIK, KENDİMİZ DAHİ GÖRMEYİZ...VAY BEE...

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön