Sınav

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
YELİZ
Doktor
İletişim:

Sınav

Mesaj gönderen YELİZ » 04 Ara 2013, 01:23

Sınavlar yaklaşıyor :( ki ben deneme sınavlarında hep 35 puan tamamlayabilyrm .s daha çok çalışmm gerek sizler nasıl çalışıyrsunuz yada çalışıyor musunuz :D -_-

• İnsanların YAPAMAZSIN Dediklerini YAPMAK En Büyük Zevktir
          passion100.blogspot.com

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Sınav

Mesaj gönderen Doçent » 04 Ara 2013, 01:56

çalışmaya çalışıyorum :D
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 04 Ara 2013, 02:18

benım acımdanda pek ıyı gıtmıyor tarıh 3 ve 4 bır arada aldım baya zorluyor 45 yapıyorum ama en az 80 yapana kadar calısmaya devam :( cozdugum sorulardan notlar alıyorum ben yanlıs yaptıklarımı not edıyorum akılda kalıcı oluyor bana gore :wink:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

YELİZ
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen YELİZ » 04 Ara 2013, 21:00

bencede bilmedigimiz soruları not almak akılda daha kalıcı masamın üstü yapışkanlı notlar ile dolu edebiyat 2 yi bitirdim sadece edebiyat 1 var daha tarih falan beni çok zorlayacak gibi bu sene hiç sayısal seçmedm birde -_-
          passion100.blogspot.com

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 04 Ara 2013, 21:36

açık ögretim lisesini 3 senede bitirdim ingilizce dersi olmasaydı 2,5 yılda rahatlıkla bitirecektim neyse benim kendime ait ders çalışma yöntemim genelde soru çözerek ve soruları oldugu gibi degilde akılda kalıcı şekilde yazmak için not alırdım kitaptan çalışmayı denedim ama olmadı kitabı okurken önemli yerleri not almak gerekiyordu ve sınav tarihleri yakın ve çok ders olması nedeniyle zamanın yetmeyecegini anladım en güzeli sorularda test usulü oldugu için test çözerek çalışmak daha mantıklı geldi Aöl nin geçmiş sınavlara ait testlerini indirin bunlardan çalışın derim ne gibi faydaları olur

1- Sınavda genelde hangi konulardan daha çok çıkmış anlarsınız
2- Aynı soruların tekrar tekrar soru kallıpları degiştirilerek soruldugunu görürsünüz
3- Kendi seviyenizi ölçersiniz
4- Bilemediklerinizi bir yere not alır tekrar aynı testi çözüp yanlılarınıızın düzelip düzelmediğini görürsünüz?
5- Bu testleri sınav atmosferi içinde çözerseniz sınavda biraz daha rahat olur ve soruları okurken ve cevaplarken faydasını görürsünüz.
6- Test kitaplarının üstüne isminizi yazıp cevapları işaretleyin sınavdan sonra evdeki notlarınızla kontrol edebilirsiniz ve 1 hafta sonra cevap anahtarı yayınlanınca sınavdan geçip geçmediğinizi kontrol edersiniz 1 ay beklemenize gerek kalmaz sınavda şimdiden hepinize başarılar
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

YELİZ
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen YELİZ » 05 Ara 2013, 00:39

emrah42 yazdı:açık ögretim lisesini 3 senede bitirdim ingilizce dersi olmasaydı 2,5 yılda rahatlıkla bitirecektim neyse benim kendime ait ders çalışma yöntemim genelde soru çözerek ve soruları oldugu gibi degilde akılda kalıcı şekilde yazmak için not alırdım kitaptan çalışmayı denedim ama olmadı kitabı okurken önemli yerleri not almak gerekiyordu ve sınav tarihleri yakın ve çok ders olması nedeniyle zamanın yetmeyecegini anladım en güzeli sorularda test usulü oldugu için test çözerek çalışmak daha mantıklı geldi Aöl nin geçmiş sınavlara ait testlerini indirin bunlardan çalışın derim ne gibi faydaları olur

2- Aynı soruların tekrar tekrar soru kallıpları degiştirilerek soruldugunu görürsünüz
4- Bilemediklerinizi bir yere not alır tekrar aynı testi çözüp yanlılarınıızın düzelip düzelmediğini görürsünüz?
5- Bu testleri sınav atmosferi içinde çözerseniz sınavda biraz daha rahat olur ve soruları okurken ve cevaplarken faydasını görürsünüz.
6- Test kitaplarının üstüne isminizi yazıp cevapları işaretleyin sınavdan sonra evdeki notlarınızla kontrol edebilirsiniz ve 1 hafta sonra cevap anahtarı yayınlanınca sınavdan geçip geçmediğinizi kontrol edersiniz 1 ay beklemenize gerek kalmaz sınavda şimdiden hepinize başarılar

Dedigini uyguladım az önce dil ve anlatımda 60 dogrum çıktı 45 puanı geçtim yni :) fakat psikoloji dersinde aynı şeyi söyleyemeyecegim biraz ders kitaplarından çalışmak gerekli azda olsa .s ki zaman kısıtlı napcambilmyrm :/
          passion100.blogspot.com

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 05 Ara 2013, 01:37

emrah42 yazdı:açık ögretim lisesini 3 senede bitirdim ingilizce dersi olmasaydı 2,5 yılda rahatlıkla bitirecektim neyse benim kendime ait ders çalışma yöntemim genelde soru çözerek ve soruları oldugu gibi degilde akılda kalıcı şekilde yazmak için not alırdım kitaptan çalışmayı denedim ama olmadı kitabı okurken önemli yerleri not almak gerekiyordu ve sınav tarihleri yakın ve çok ders olması nedeniyle zamanın yetmeyecegini anladım en güzeli sorularda test usulü oldugu için test çözerek çalışmak daha mantıklı geldi Aöl nin geçmiş sınavlara ait testlerini indirin bunlardan çalışın derim ne gibi faydaları olur

Hocam bu maddelere ben birde sizin notlarınızı ekledim :) Önce notları okuyorum ıkı sefer felan sonra test çözüyorum ve inanın size çok dua ediyorum allah razı olsun emek vermiş bizimle paylaşma nezaketinde bulunmuşsunuz.
Ve size ingilizce konusunda çok katılıyorum o olmasa herşey daha güzel olacak :roll:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
gül68
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen gül68 » 06 Ara 2013, 05:00

bende bu gün şefimden izin aldım mesailere kalmayacağım ve bir ayda akşamları ve hafta sonu iki günümü ayırarak güzel bi şekilde hazırlanıp allahın izniyle full çekeceğim ben istedikten sonra neden olmasın :)siz istedikten sonra neden olmasın :)

YELİZ
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen YELİZ » 06 Ara 2013, 05:09

Haklısın istenilince başarılır amaç hedefe yönelmek inş hakkımızda hayırlısı olur şimdiden başarılar herkese
          passion100.blogspot.com

Kullanıcı avatarı
baki
Acemi

Mesaj gönderen baki » 24 Ara 2013, 23:11

ben hiç çalışmıyorum .D bu bir özendırme olmasın ama iyi geçıyorum sınavlardan .kafanı rahatlat ve mantık yürüt bence fazla yorma kafanı
"Doğruluk" her ne kadar seni "ÖLDÜRSE" bile.. Ondan "AYRILMA"

YELİZ
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen YELİZ » 24 Ara 2013, 23:13

baki yazdı:ben hiç çalışmıyorum .D bu bir özendırme olmasın ama iyi geçıyorum sınavlardan .kafanı rahatlat ve mantık yürüt bence fazla yorma kafanı

aslında genel kültür agırlıklı :)
          passion100.blogspot.com

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön