sınavlara nasıl hazırlanmam gerekiyor ?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Lazzi_6
Çırak

sınavlara nasıl hazırlanmam gerekiyor ?

Mesaj gönderen Lazzi_6 » 13 Ara 2013, 11:03

Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar solugu forumda aldım.
Öncelikle sorum şu , Mezun olmuş arkadaşlar yada olacaklar , benim kredim 18 , sınavlara nasıl hazırlanmam gerekiyor , daha önce çıkmış sorular tekrar çıkıyor mu ? yada çıkmış sorulara çalışmak ne kadar dogru ? Ben ders kitaplarına güvenmiyorum ne kadar çalışsamda çıkacak soruyu bulamıyorum tahminde edemiyorum. Benim istedigim çıkması yüksek ihtimal olan sorulara çalışmak ,mesela ehliyet sınavında daha önce sorulmuş sorulara çalışmıştım tek seferde geçtim.onun gibi..

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Re: sınavlara nasıl hazırlanmam gerekiyor ?

Mesaj gönderen rüfeyde » 13 Ara 2013, 18:54

Bazı kitapların içeriği değişti haberin vardır illaki onlar için belli birşey diyemem ama diger yani içeriği değişmeyen kitapların geçmiş dönem sorularını çözersen görüceksin birbirine cok benzediğini :wink:
Çalışmak için emrah42 abinin notlarını tavsiye ederim onları okuyup sonra soru çözmek işe yarıyor gerçekten.
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 13 Ara 2013, 19:44

Eğer ilerde üniversite sınavlarına da hazırlanmayı düşünüyorsanız kesinlikle yazarak yani konu özetlerini çıkartarak ders çalışın. Özel durumunuzu bilmeyerek bunu söylüyorum ama konu özetlerini kendiniz çıkartırsanız üniversite sınavları içinde temel atmış olursunuz. Misal ben coğrafya dersine çıkmış sorular üzerinden çalışarak hazırlanıyordum ve şuan bir alt yapım olmadığından YGS konularında zorlanıyorum. Ancak tarih dersinde özet çıkartarak çalışmam benim için gerçekten avantaj oldu. Tabi bu söylediklerim üniversite düşünüyorsanız geçerlidir. Eğer üniversite düşünmüyorsanız sözel dersler için çıkmış sorular üzerinden hazırlanmanız daha pratik tabi ki.

Bu söylediklerim sözel dersler için geçerlidir. Sayısal dersler için çalışmak ve çalışma mantığını kavramaktan başka çareniz yok. Ben burada ne kadar yazsam da inanın boş.

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 13 Ara 2013, 20:31

cemil.ksa yazdı:Eğer ilerde üniversite sınavlarına da hazırlanmayı düşünüyorsanız kesinlikle yazarak yani konu özetlerini çıkartarak ders çalışın. Özel durumunuzu bilmeyerek bunu söylüyorum ama konu özetlerini kendiniz çıkartırsanız üniversite sınavları içinde temel atmış olursunuz. Misal ben coğrafya dersine çıkmış sorular üzerinden çalışarak hazırlanıyordum ve şuan bir alt yapım olmadığından YGS konularında zorlanıyorum. Ancak tarih dersinde özet çıkartarak çalışmam benim için gerçekten avantaj oldu. Tabi bu söylediklerim üniversite düşünüyorsanız geçerlidir. Eğer üniversite düşünmüyorsanız sözel dersler için çıkmış sorular üzerinden hazırlanmanız daha pratik tabi ki.

Bu söylediklerim sözel dersler için geçerlidir. Sayısal dersler için çalışmak ve çalışma mantığını kavramaktan başka çareniz yok. Ben burada ne kadar yazsam da inanın boş.
Bu tavsiye için bende teşekkür ederim :wink: özetlerden bile not alarak çalışıyorum arkadaşlar boşuna not alma diyordu bana moral oldu şimdi bu sağol :lol:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 13 Ara 2013, 22:39

kitaplara güvenmelisin bence ve not almayıda ihmal etme :wink: geçmiş dönem sorularını çözerken hangi konuda eksiğim varsa dönüp notlarıma bakıp cevabı buluyorum ve daha önemlisi anlamış oluyorum ve ygs içinde özellikle 9. sınıftan sorular geldiğini düşünürsek aldığımız notlar bize yarar sağlar 8)
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 14 Ara 2013, 01:22

rüfeyde, rica ederim

YELİZ
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen YELİZ » 14 Ara 2013, 02:48

Lazzi_6 yazdı:Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar solugu forumda aldım.
Öncelikle sorum şu , Mezun olmuş arkadaşlar yada olacaklar , benim kredim 18 , sınavlara nasıl hazırlanmam gerekiyor , daha önce çıkmış sorular tekrar çıkıyor mu ? yada çıkmış sorulara çalışmak ne kadar dogru ? Ben ders kitaplarına güvenmiyorum ne kadar çalışsamda çıkacak soruyu bulamıyorum tahminde edemiyorum. Benim istedigim çıkması yüksek ihtimal olan sorulara çalışmak ,mesela ehliyet sınavında daha önce sorulmuş sorulara çalışmıştım tek seferde geçtim.onun gibi..

Kardeş bende senin durumundaydım birşey bilmiyordum hatta anlamıyordum arkadaşlar sagolsun yardımcı oldular ki bende daha yeniyim .
Arkadaşların dedigi gibi özet çıkarmak geçmişte çıkan soruları çözmek birde online testler var açık ögretimin kendi sayfasında onları çöz insan ister istemez kavrıyor birşeyler birde kitaptaki konuları anlamıyorsan hatta özet bile çıkaramıyorsan üşeniyorsan zorlanıyorsan ünite konularını googleye yaz tüm konu anlatımlı birşeyler çıkıyor şansına şansıma şansımıza en azından daha toplu oluyor bilgiler birde o konularla ilgili video bul izle bunlar akılda çok kalıcı ki ben yinede bu konu yeri degil ama bana yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum hepinize bol başarı :)
        • İnsanların YAPAMAZSIN Dediklerini YAPMAK En Büyük Zevktir
          passion100.blogspot.com

ogrenci

Mesaj gönderen ogrenci » 14 Ara 2013, 03:55

edebiyat 3,4,5,6,7 işletme 2 sosyoloji felsefe 1,2 derslerinden giricem

60 ar 80 er soru yazıyorum ders başı geçmiş sorulara daha cok calısıyorum arkadaslar ıns çıkar karsımıza

+ ders notlarınada goz gezdırıyorum

beyzi
Uzman

Mesaj gönderen beyzi » 16 Ara 2013, 04:33

arkadaşlar geçmiş sorulara mutlaka bakın .geçmiş sınav da çıkan soruları karıştırıp soruyorlar ...

“Sınavlar” sayfasına dön