Açıköğretim Fakültesinde okuyanlar buraya

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Re: Açıköğretim Fakültesinde okuyanlar buraya

Mesaj gönderen lilas » 14 Ara 2013, 20:58

üniversite sınavina girerken bile böyle heyecan yapmamiştim bugün matematık hariç digerleri fena degildi asil zor olan derslerden yarin girecegim iktisat seni hiç ama hiç sevmedim haberin olaaa :evil: :evil:

Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 15 Ara 2013, 02:24

murattt yazdı:arkadaslar ilk gun nasil geçti ? sorulardan memenunmuydunuz ?
Bu sene ilk kez giren olarak siz memnunmuydunuz ? :)

Biz değiliz.. Gayet ayrıntı sormuşlardı, beklediğimzden kötü gelcek..
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

murattt

Mesaj gönderen murattt » 15 Ara 2013, 04:03

sorular çok itici bir türkçeyle hazirlanmiş sanirim soru hazorlayan mercilerin edebi yönleri eksik. Birde işin enerjisel boyutu var sanirim soru hazirlayanlar mecbur olduklari icin hazirladiklarindan severek yapmamislar. O negatif enerjiyi çok kolay algilayabiliyorum. Buro yonetimi okuyorum sanirim aof un en kolay bölümü notlari görmeden sinavin nasil gectigini tahmin etmek zor. çünkü yeniyim umudum var simdilik sadece tek ve gercek olan bu ve bu su an icin dunyanin enguzel seyi

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 15 Ara 2013, 18:58

murattt yazdı:sorular çok itici bir türkçeyle hazirlanmiş sanirim soru hazorlayan mercilerin edebi yönleri eksik. Birde işin enerjisel boyutu var sanirim soru hazirlayanlar mecbur olduklari icin hazirladiklarindan severek yapmamislar. O negatif enerjiyi çok kolay algilayabiliyorum. Buro yonetimi okuyorum sanirim aof un en kolay bölümü notlari görmeden sinavin nasil gectigini tahmin etmek zor. çünkü yeniyim umudum var simdilik sadece tek ve gercek olan bu ve bu su an icin dunyanin enguzel seyi
Evet aynı durum bende de var ki bu 3. dönemim olmasına rağmen hala tahmin edemiyorum geçtimmi geçmedim mi ya da notum kaç gelecek :))
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

murattt

Mesaj gönderen murattt » 15 Ara 2013, 20:12

Ben sinavlardan ciktim. sinav genel manada olumlu gecti. ins sizlerinde sinavlari guzel gecmistir...

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 16 Ara 2013, 05:13

gülbeyaz yazdı:selamun aleykün arkadaşlar nasılsınız :) benim vizelerim geçti iyide geçti sayılır. Allah sizlere kolaylık ve zihin açıklığı versin. ( ben bu foruma yazmayı ne çok özlemişim) :oops:
Bizler iyiyiz gülbeyaz umarım sen de iyisindir. Ben de bu ara yoğunluktan çok giremiyorum foruma ama uğramak lazım :)
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 16 Ara 2013, 05:23

Geçen dönem geçmiş sorulardan çok sormuşlardı bazı derslerden. Ama bu dönem bu yoktu. Yani vardı da, tek tük.

O dil anlatım soruları neydi öyle hiç mi insafınız yoktu soruyu hazırlayan sayın ekip :mrgreen: Zaten oldum olası tümleçi, hece kaynaşmasını, ses olayını, ünlü darlaşması vb .......... sevmem :mrgreen: Tamam sevmediğim için çalışmadım ama geçmiş yılların soruları daha insaflı geldi bana. Geçip geçmeyeceğimi bilemiyorum bu dersten.

İyi geçti bir çoğu. Tabi konuları yetiştiremediğim için bazı kolay sorularda yanıldım maalesef.

Arapçaya da çalışmadan girdim. Soruları okudum çözebildiğim kadar mantıkla çözdüm ( artık mantıklı mı çözdüm mantıksız mı sonuçlar açıklanınca göreceğiz :mrgreen: )

Herkese geçmiş olsun. Finallere umarım daha iyi çalışırız.

Bir de sizde de oluyor mu bilmem ama ben ilk başta okuduğum kitabı (ne kadar severek ve anlayarak, altını çizerek, notlar alarak okusam da) öbürlerini okuyana kadar unutuyorum. Tekrar etmeye de zaman kalmıyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 16 Ara 2013, 06:41

benimde bugün umdugumdan iyi geçti tıbbı terminoloji epey zor duruyordu ama iyi geçti gibime geliyor iktisat zaten zordu emin oldugum 6,7 dogrum var inşallah geçer not alirim cümleten geçmiş olsun
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

AytenO
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen AytenO » 16 Ara 2013, 17:39

soru ve cevaplar bir an önce yayınlansa da ne kadar doğru yapmışız bir görsek :roll:
Ya söyleyen, öğreten bilgin ol, ya dinleyen belleyen öğrenci, üçüncüsü olma.

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 18 Ara 2013, 03:11

Ya arkadaşlar benim sınavlarda başarım 12 yada 10 neti geçemiyor.Çalışmakla anca 10 net çıkıyor çalışmasak direk ff mi olcak? Okuycağıma azacağıma üniversiteli oluşuma pişmanlar oldum..İnkilaptan giren varmıydı 11 net yaptım gerisini bilmiyorum 3.mustafa yı o an farkettim 3.SELİM 2 MAHMUT ABDÜLHAMİT murattan sanki yalayıp yuttum gele gele göriçeli koçi bey geldi

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 19 Ara 2013, 07:27

off 2 aydır calısıyorum ya bu kadar kotu gececegını tahmın etmemıstım ya bı ders cok kolaydı bı ders o kadar zordu kı denge yoktu hıcbırınde ozel gereksınımlı bıreyler dersı var cok ayrıntılı hastalıklar asamaları falan onddan korkuyodum ayrıntılı sorarlar dıye onu yuzeysel sormus kolay dedıgım dersı ıncıgını boncugunu ne ararsan sormus ayy denge yok bunlarda

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 19 Ara 2013, 22:15

ferda pes etmek yok. Bende çalışırken çok zorlanıyorum ama biter inşallah. İşle güçle zor oluyor gerçekten ders çalışmak.

Evet bazı sorular çok zordu. İnkılaptan ben de girdim sınava. Sadece 1. üniteyi okuyabildim. Ve çıkmış sorulardan çalıştım. Onun bile baya faydası oldu. Ama kaç net yaptım bilmiyorum. İnşallah geçecek kadar yapmışımdır.

Umarım finallerde kolay sorarlar :wink:
Resim

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 20 Ara 2013, 20:37

Kripton ben şıkları almıştım inkilap tarihi 12 net.Sekmiyoya çalışırsam 12 geliyo,kıl oluyorum didik didik ettim dediğim ders böyleyse sayısallar daha kolaydı sözele çalışmaktan sayısala zaman kalmıyoki.Netlerim (12 tarihten)(15 vergi hukukundan)(13 kamu maliyesinden)(13 ticaret hukukundan)(8 iktisata giriş)(8 mikro iktisat)(6 istatistik)ve (ff ile matematik)Ben işin şurasındayım,neden kitabı ve yardımcı kaynağı es geçmeden yaptığmız halde netleriim yükselmez?Ya sildiğim doğru yada kararsız kaldığım ikinci şık 15 netli tek dersim var oda vergi hukuku....LİSEDEKİ gibi kitaplarda anlatım yok okurkende anlamıyorum zaten sorunun cevabını kitapta bulamıyorum elimdeyken bile...İNKİLAP TARİHİNİ hazırlayan hoca sınıf öğretmeni bıranşından bi kadın..olucağı bu ünite sonlarındaki cevapları bile hatalıydı kaldıki kitaptan(üniteden)soru bile gelmedi ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN...hepimizin dua ile

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 24 Ara 2013, 07:34

Evet kitaplardaki soruların doğru şıkkı diye verdikleri şık yanlış olabiliyor. Ben de bir kaç tane yakaladım dikkat etmek lazım. Senin derslerinde zormuş :wink:
Resim

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 25 Ara 2013, 04:42

nereden baktiniz arkadaşlar ben neden bulamiyorum

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön